Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 10:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 10:35

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:127 55 31 16 8 3 8 4 2
- voturi pentru (DA):113 53 30 16 1 1 8 3 1
- voturi împotrivă (NU):11 2 1 - 5 2 - - 1
- abțineri:3 - - - 2 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Axinte Vasile PSD DA
2. Balint Liviu-Ioan PSD DA
3. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
4. Bran-Voinea Ioana PSD DA
5. Budăi Marius-Constantin PSD DA
6. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
7. Burciu Cristina PSD DA
8. Căciulă Aurel PSD DA
9. Chiriac Viorel PSD DA
10. Ciuhodaru Tudor PSD DA
11. Cîtea Vasile PSD NU
12. Cocoș Vasile PSD DA
13. Dinu Cristina-Elena PSD DA
14. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
15. Dunava Costel Neculai PSD DA
16. Gavrilă Camelia PSD DA
17. Georgescu Nicolae PSD DA
18. Gherman Dumitru PSD DA
19. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
20. Iordache Florin PSD DA
21. Itu Cornel PSD DA
22. Lazăr Sorin PSD DA
23. Lupașcu Costel PSD DA
24. Macovei Silviu Nicu PSD DA
25. Marica Petru-Sorin PSD DA
26. Mocioalcă Ion PSD DA
27. Munteanu Ioan PSD DA
28. Mușoiu Ștefan PSD DA
29. Neață Eugen PSD DA
30. Nosa Iuliu PSD DA
31. Pau Radu - Adrian PSD DA
32. Păle Dănuț PSD DA
33. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
34. Pop Andrei PSD DA
35. Popa Florin PSD DA
36. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
37. Presură Alexandra PSD DA
38. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
39. Răduț Violeta PSD DA
40. Roșca Lucreția PSD NU
41. Rotaru Alexandru PSD DA
42. Simion Lucian-Eduard PSD DA
43. Simonis Alfred - Robert PSD DA
44. Solomon Adrian PSD DA
45. Spânu Ion PSD DA
46. Stancu Florinel PSD DA
47. Stănescu Alexandru PSD DA
48. Șarapatin Elvira PSD DA
49. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
50. Teiș Alina PSD DA
51. Tripa Florin-Dan PSD DA
52. Tudor Beatrice PSD DA
53. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
54. Velcea Nicolae PSD DA
55. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Bica Dănuț PNL DA
4. Bodea Marius PNL DA
5. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
6. Calista Mara-Daniela PNL DA
7. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
8. Culeafă Mihai PNL DA
9. Cupșa Ioan PNL DA
10. Dobre Victor Paul PNL DA
11. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
12. Gheorghe Tinel PNL DA
13. Ghilea Găvrilă PNL DA
14. Giugea Nicolae PNL DA
15. Gudu Vasile PNL DA
16. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
17. Lungu Tudorița PNL DA
18. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
19. Neagu Nicolae PNL DA
20. Olar Corneliu PNL DA
21. Olteanu Daniel PNL DA
22. Oprea Dumitru PNL DA
23. Popescu Pavel PNL DA
24. Roman Florin-Claudiu PNL DA
25. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
26. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
27. Șișcu George PNL DA
28. Ștefan Ion PNL DA
29. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
30. Turcan Raluca PNL DA
31. Vîlceanu Dan PNL DA
1. Barna Ilie Dan USR DA
2. Benga Tudor - Vlad USR DA
3. Botez Mihai-Cătălin USR DA
4. Dan Nicușor Daniel USR DA
5. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
6. Ion Stelian-Cristian USR DA
7. Lupescu Dumitru USR DA
8. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
9. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
10. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
11. Prună Cristina-Mădălina USR DA
12. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
13. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
14. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
15. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
16. Zainea Cornel USR DA
1. Bende Sándor UDMR DA
2. Benedek Zacharie UDMR NU
3. Csép Éva-Andrea UDMR NU
4. Farago Petru UDMR Abținere
5. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
6. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
7. Seres Dénes UDMR NU
8. Vass Levente UDMR Abținere
1. Anton Anton ALDE DA
2. Avram Constantin ALDE NU
3. Niță Mihai ALDE NU
1. Bichineț Corneliu PMP DA
2. Codreanu Constantin PMP DA
3. Cristache Cătălin PMP DA
4. Movilă Petru PMP DA
5. Simionca Ionuț PMP DA
6. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
7. Tabugan Ion PMP DA
8. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
1. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
2. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
3. Vasile Daniel Minoritati DA
4. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Borza Remus-Adrian - NU
2. Dohotaru Adrian-Octavian - DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 3 decembrie 2021, 15:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro