Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 10:35
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 10:35

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:127 55 31 16 8 3 8 4 2
- voturi pentru (DA):113 53 30 16 1 1 8 3 1
- voturi împotrivă (NU):11 2 1 - 5 2 - - 1
- abțineri:3 - - - 2 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Anton Anton ALDE DA
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balint Liviu-Ioan PSD DA
7. Barna Ilie Dan USR DA
8. Bende Sándor UDMR DA
9. Benedek Zacharie UDMR NU
10. Benga Tudor - Vlad USR DA
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Bodea Marius PNL DA
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
15. Borza Remus-Adrian - NU
16. Botez Mihai-Cătălin USR DA
17. Bran-Voinea Ioana PSD DA
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
21. Burciu Cristina PSD DA
22. Calista Mara-Daniela PNL DA
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Chiriac Viorel PSD DA
25. Ciuhodaru Tudor PSD DA
26. Cîtea Vasile PSD NU
27. Cocoș Vasile PSD DA
28. Codreanu Constantin PMP DA
29. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
30. Cristache Cătălin PMP DA
31. Csép Éva-Andrea UDMR NU
32. Culeafă Mihai PNL DA
33. Cupșa Ioan PNL DA
34. Dan Nicușor Daniel USR DA
35. Dinu Cristina-Elena PSD DA
36. Dobre Victor Paul PNL DA
37. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
38. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
39. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
40. Dunava Costel Neculai PSD DA
41. Farago Petru UDMR Abținere
42. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
43. Gavrilă Camelia PSD DA
44. Georgescu Nicolae PSD DA
45. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
46. Gheorghe Tinel PNL DA
47. Gherman Dumitru PSD DA
48. Ghilea Găvrilă PNL DA
49. Giugea Nicolae PNL DA
50. Gudu Vasile PNL DA
51. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
52. Ion Stelian-Cristian USR DA
53. Iordache Florin PSD DA
54. Itu Cornel PSD DA
55. Lazăr Sorin PSD DA
56. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
57. Lungu Tudorița PNL DA
58. Lupașcu Costel PSD DA
59. Lupescu Dumitru USR DA
60. Macovei Silviu Nicu PSD DA
61. Marica Petru-Sorin PSD DA
62. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
63. Mocioalcă Ion PSD DA
64. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
65. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
66. Movilă Petru PMP DA
67. Munteanu Ioan PSD DA
68. Mușoiu Ștefan PSD DA
69. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
70. Neagu Nicolae PNL DA
71. Neață Eugen PSD DA
72. Niță Mihai ALDE NU
73. Nosa Iuliu PSD DA
74. Olar Corneliu PNL DA
75. Olteanu Daniel PNL DA
76. Oprea Dumitru PNL DA
77. Pau Radu - Adrian PSD DA
78. Păle Dănuț PSD DA
79. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
80. Pop Andrei PSD DA
81. Popa Florin PSD DA
82. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
83. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
84. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
85. Popescu Pavel PNL DA
86. Presură Alexandra PSD DA
87. Prună Cristina-Mădălina USR DA
88. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
89. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
90. Răduț Violeta PSD DA
91. Roman Florin-Claudiu PNL DA
92. Roșca Lucreția PSD NU
93. Rotaru Alexandru PSD DA
94. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
95. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
96. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
97. Seres Dénes UDMR NU
98. Simion Lucian-Eduard PSD DA
99. Simionca Ionuț PMP DA
100. Simonis Alfred - Robert PSD DA
101. Solomon Adrian PSD DA
102. Spânu Ion PSD DA
103. Stancu Florinel PSD DA
104. Stănescu Alexandru PSD DA
105. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
106. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
107. Șarapatin Elvira PSD DA
108. Șișcu George PNL DA
109. Ștefan Ion PNL DA
110. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
111. Tabugan Ion PMP DA
112. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
113. Teiș Alina PSD DA
114. Tripa Florin-Dan PSD DA
115. Tudor Beatrice PSD DA
116. Turcan Raluca PNL DA
117. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
118. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
119. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
120. Vasile Daniel Minoritati DA
121. Vass Levente UDMR Abținere
122. Velcea Nicolae PSD DA
123. Vîlceanu Dan PNL DA
124. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
125. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
126. Zainea Cornel USR DA
127. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA