Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 12:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 12:51

Subiect vot: Vot final
PHC 102/2017 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:204 104 35 24 10 9 10 9 3
- voturi pentru (DA):203 104 34 24 10 9 10 9 3
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
27. Bran Ioana PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Ciuhodaru Tudor PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cosma Andreea PSD DA
41. Cosma Lavinia-Corina USR DA
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
43. Cristache Cătălin PMP DA
44. Csép Éva-Andrea UDMR DA
45. Csoma Botond UDMR DA
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Dan Nicușor Daniel USR DA
51. Dehelean Silviu USR DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Dîrzu Ioan PSD DA
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
57. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
58. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
59. Drulă Cătălin USR DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dunava Costel Neculai PSD DA
62. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
63. Farago Petru UDMR DA
64. Florea Damian - DA
65. Floroiu Ionel PSD DA
66. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
67. Furtună Mirela PSD DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilă Camelia PSD DA
70. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
71. Georgescu Nicolae PSD DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Gheorghe Tinel PNL DA
74. Gherman Dumitru PSD DA
75. Ghilea Găvrilă PNL DA
76. Gilia Claudia PSD DA
77. Giugea Nicolae PNL DA
78. Goga Octavian PSD DA
79. Gudu Vasile PNL DA
80. Halici Nicușor PSD DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Iancu Marius-Ionel PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Iftimie Neculai PSD DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
88. Intotero Natalia-Elena PSD DA
89. Ion Stelian-Cristian USR DA
90. Ionescu George PNL DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Itu Cornel PSD DA
93. Lazăr Sorin PSD DA
94. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
95. Lovin Dumitru ALDE DA
96. Lungu Tudorița PNL DA
97. Lupașcu Costel PSD DA
98. Lupescu Dumitru USR DA
99. Macovei Silviu Nicu PSD DA
100. Marica Petru-Sorin PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
103. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
104. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
105. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
106. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
107. Movilă Petru PMP DA
108. Munteanu Ioan PSD DA
109. Mușoiu Ștefan PSD DA
110. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
111. Neagu Nicolae PNL DA
112. Neață Eugen PSD DA
113. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
114. Nicoară Romeo Florin PNL DA
115. Nicolae Andrei PSD DA
116. Nistor Laurențiu PSD DA
117. Niță Mihai ALDE DA
118. Niță Nicu PSD DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Olar Corneliu PNL DA
121. Olteanu Daniel PNL DA
122. Oprea Dumitru PNL DA
123. Oteșanu Daniela PSD DA
124. Pambuccian Varujan Minoritati DA
125. Pau Radu - Adrian PSD DA
126. Păle Dănuț PSD DA
127. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
128. Pop Andrei PSD DA
129. Pop Georgian PSD DA
130. Pop Tudor Rareș USR DA
131. Popa Florin PSD DA
132. Popa Mihai Valentin PSD DA
133. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
134. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
135. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
136. Popescu Pavel PNL DA
137. Preda Cezar-Florin PNL DA
138. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
139. Presură Alexandra PSD DA
140. Prună Cristina-Mădălina USR DA
141. Radu Anișoara PSD DA
142. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
143. Rădulescu Alexandru PSD DA
144. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
145. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
146. Răduț Violeta PSD DA
147. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
148. Roman Florin-Claudiu PNL DA
149. Roman Ioan Sorin PSD DA
150. Roșca Lucreția PSD DA
151. Rotaru Alexandru PSD DA
152. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
153. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
154. Sefer Cristian-George PMP DA
155. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
156. Seres Dénes UDMR DA
157. Simion Lucian-Eduard PSD DA
158. Simionca Ionuț PMP DA
159. Simonis Alfred - Robert PSD DA
160. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
161. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
162. Solomon Adrian PSD DA
163. Spânu Ion PSD DA
164. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
165. Stancu Florinel PSD DA
166. Stativă Irinel Ioan PSD DA
167. Stănescu Alexandru PSD DA
168. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
169. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
170. Suciu Matei PSD DA
171. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
172. Șarapatin Elvira PSD DA
173. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
174. Șișcu George PNL DA
175. Șotcan Theodora PSD DA
176. Șovăială Constantin PNL DA
177. Ștefan Corneliu PSD DA
178. Ștefan Viorel PSD DA
179. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
181. Tabugan Ion PMP DA
182. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
183. Teiș Alina PSD DA
184. Tîlvăr Angel PSD DA
185. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
186. Toma Ilie PSD DA
187. Tripa Florin-Dan PSD DA
188. Tudor Beatrice PSD DA
189. Turcan Raluca PNL DA
190. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
191. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
192. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
193. Vasile Daniel Minoritati DA
194. Vass Levente UDMR DA
195. Velcea Nicolae PSD DA
196. Vexler Silviu Minoritati DA
197. Vîrză Mihăiță PSD DA
198. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
199. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
200. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
201. Weber Mihai PSD DA
202. Zainea Cornel USR DA
203. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Ștefan Ion PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 octombrie 2018, 15:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro