Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 14:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 14:04

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.15 (3)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:231 126 48 20 10 9 3 11 4
- voturi pentru (DA):209 126 48 2 10 9 1 10 3
- voturi împotrivă (NU):19 - - 16 - - 2 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:2 - - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
3. Zainea Cornel USR NU
4. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
5. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
6. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
7. Vlase Petru Gabriel PSD DA
8. Vlad Sergiu Cosmin USR -
9. Vîrză Mihăiță PSD DA
10. Vîlceanu Dan PNL DA
11. Vișan George-Gabriel PSD DA
12. Velcea Nicolae PSD DA
13. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
14. Vasile Daniel Minoritati DA
15. Varga Vasile PNL DA
16. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
17. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
18. Tușa Adriana Diana PSD DA
19. Turcan Raluca PNL DA
20. Tudor Beatrice PSD DA
21. Tripa Florin-Dan PSD DA
22. Toma Ilie PSD DA
23. Tîlvăr Angel PSD DA
24. Terea Ioan PSD DA
25. Teiș Alina PSD DA
26. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
27. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
28. Ștefan Viorel PSD DA
29. Ștefan Ion PNL DA
30. Ștefan Corneliu PSD DA
31. Șovăială Constantin PNL DA
32. Șotcan Theodora PSD DA
33. Șișcu George PNL DA
34. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
35. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
36. Suciu Matei PSD DA
37. Stănescu Alexandru PSD DA
38. Stativă Irinel Ioan PSD DA
39. Stancu Florinel PSD DA
40. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR -
41. Spânu Ion PSD DA
42. Solomon Adrian PSD DA
43. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
44. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
45. Simonis Alfred - Robert PSD DA
46. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
47. Seres Dénes UDMR DA
48. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
49. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
50. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
51. Rotaru Alexandru PSD DA
52. Romanescu Cristinel PNL DA
53. Roman Ioan Sorin PSD DA
54. Roman Florin-Claudiu PNL DA
55. Răduț Violeta PSD DA
56. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
57. Rădulescu Alexandru PSD DA
58. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
59. Radu Anișoara PSD DA
60. Prună Cristina-Mădălina USR NU
61. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
62. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
63. Presură Alexandra PSD DA
64. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
65. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
66. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
67. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
68. Popa Mihai Valentin PSD DA
69. Popa Florin PSD DA
70. Pop Georgian PSD DA
71. Plumb Rovana PSD DA
72. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
73. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
74. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
75. Petric Octavian PSD DA
76. Petrea Gabriel PSD DA
77. Păle Dănuț PSD DA
78. Pau Radu - Adrian PSD DA
79. Paraschiv Rodica PSD DA
80. Pană Adriana-Doina PSD DA
81. Oteșanu Daniela PSD DA
82. Oros Nechita-Adrian PNL DA
83. Oprea Dumitru PNL DA
84. Olar Corneliu PNL DA
85. Nosa Iuliu PSD DA
86. Niță Nicu PSD DA
87. Niță Mihai ALDE DA
88. Nistor Laurențiu PSD DA
89. Nicoară Romeo Florin PNL DA
90. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
91. Neață Eugen PSD DA
92. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
93. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
94. Munteanu Ioan PSD DA
95. Movilă Petru PMP NU
96. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
97. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
98. Mohaci Mihai PSD DA
99. Mocioalcă Ion PSD DA
100. Mînzatu Roxana PSD DA
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
102. Mihalescul Dumitru PNL DA
103. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
104. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
105. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Marica Petru-Sorin PSD DA
108. Mareș Mara PNL DA
109. Manole Petre-Florin PSD DA
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Longher Victoria Minoritati DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
116. Lazăr Sorin PSD DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
120. Itu Cornel PSD DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Ioniță Antoneta PNL DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Ion Stelian-Cristian USR NU
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Iftimie Neculai PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
131. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
132. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
133. Halici Nicușor PSD DA
134. Gudu Vasile PNL DA
135. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
136. Goga Octavian PSD DA
137. Giugea Nicolae PNL DA
138. Gilia Claudia PSD DA
139. Ghilea Găvrilă PNL DA
140. Gherman Dumitru PSD DA
141. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
142. Gheorghiu Bogdan PNL DA
143. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
144. Georgescu Nicolae PSD DA
145. Găină Mihăiță PSD DA
146. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
147. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
148. Furtună Mirela PSD DA
149. Furic Iarco Minoritati DA
150. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
151. Floroiu Ionel PSD DA
152. Florea Oana-Consuela PSD DA
153. Florea Damian - DA
154. Fădor Angelica PNL DA
155. Erdei Dolóczki István UDMR DA
156. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
157. Dunava Costel Neculai PSD DA
158. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
159. Drulă Cătălin USR NU
160. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
161. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
162. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
163. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
164. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
165. Dobre Mircea-Titus PSD DA
166. Dîrzu Ioan PSD DA
167. Dinu Cristina-Elena PSD DA
168. Dan Nicușor Daniel USR DA
169. Cupă Ion ALDE DA
170. Culeafă Mihai PNL DA
171. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
172. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
173. Cosma Lavinia-Corina USR NU
174. Cosma Andreea PSD DA
175. Codreanu Constantin PMP NU
176. Cocoș Vasile PSD DA
177. Cobuz Maricela PSD DA
178. Cîtea Vasile PSD DA
179. Ciuhodaru Tudor PSD DA
180. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
181. Ciocan Dan PSD DA
182. Chiriac Viorel PSD DA
183. Chichirău Cosette-Paula USR NU
184. Cherecheș Florica PNL DA
185. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
186. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
187. Călin Ion PSD DA
188. Căciulă Aurel PSD DA
189. Calotă Florică Ică ALDE DA
190. Calista Mara-Daniela PNL DA
191. Burciu Cristina PSD DA
192. Bulai Iulian USR NU
193. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
194. Buican Cristian PNL DA
195. Budăi Marius-Constantin PSD DA
196. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
197. Bran Ioana PSD DA
198. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
199. Borza Remus-Adrian - DA
200. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
201. Bontea Vlad PSD DA
202. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
203. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
204. Bodea Marius PNL DA
205. Bode Lucian Nicolae PNL DA
206. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
207. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
208. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
209. Bichineț Corneliu PMP DA
210. Bica Dănuț PNL DA
211. Benkő Erika UDMR DA
212. Benedek Zacharie UDMR DA
213. Bende Sándor UDMR DA
214. Bejinariu Eugen PSD DA
215. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
216. Barna Ilie Dan USR NU
217. Balint Liviu-Ioan PSD DA
218. Balan Ioan PNL DA
219. Babuș Radu PSD DA
220. Axinte Vasile PSD DA
221. Avram Constantin ALDE DA
222. Ardelean Ben-Oni PNL DA
223. Anton Anton ALDE DA
224. Andrușcă Dănuț PSD DA
225. Andronache Gabriel PNL DA
226. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
227. Anastase Roberta Alma PNL DA
228. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
229. Alexe Costel PNL DA
230. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
231. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 17:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro