Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 13:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 13:09

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 363/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.215/2001 a administrației publice locale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:198 108 44 18 9 6 3 7 3
- voturi pentru (DA):71 1 44 18 - - 3 4 1
- voturi împotrivă (NU):126 107 - - 9 6 - 2 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Balan Ioan PNL DA
5. Barna Ilie Dan USR DA
6. Benga Tudor - Vlad USR DA
7. Bica Dănuț PNL DA
8. Bichineț Corneliu PMP DA
9. Bode Lucian Nicolae PNL DA
10. Bodea Marius PNL DA
11. Botez Mihai-Cătălin USR DA
12. Buican Cristian PNL DA
13. Bulai Iulian USR DA
14. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
15. Calista Mara-Daniela PNL DA
16. Cherecheș Florica PNL DA
17. Culeafă Mihai PNL DA
18. Cupșa Ioan PNL DA
19. Dehelean Silviu USR DA
20. Dobre Victor Paul PNL DA
21. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
22. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
23. Fădor Angelica PNL DA
24. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
25. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
26. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
27. Gheorghiu Bogdan PNL DA
28. Ghilea Găvrilă PNL DA
29. Giugea Nicolae PNL DA
30. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
31. Gudu Vasile PNL DA
32. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
33. Iancu Iulian PSD DA
34. Ioniță Antoneta PNL DA
35. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
36. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
37. Lungu Tudorița PNL DA
38. Lupescu Dumitru USR DA
39. Mareș Mara PNL DA
40. Mihalescul Dumitru PNL DA
41. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
42. Movilă Petru PMP DA
43. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
44. Olar Corneliu PNL DA
45. Olteanu Daniel PNL DA
46. Oprea Dumitru PNL DA
47. Oros Nechita-Adrian PNL DA
48. Palăr Ionel PNL DA
49. Pambuccian Varujan Minoritati DA
50. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
51. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
52. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
53. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
54. Prună Cristina-Mădălina USR DA
55. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
56. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
57. Roman Florin-Claudiu PNL DA
58. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
59. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
60. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
61. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
62. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
63. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
64. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
65. Șișcu George PNL DA
66. Șovăială Constantin PNL DA
67. Ștefan Ion PNL DA
68. Turcan Raluca PNL DA
69. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
70. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
71. Varga Vasile PNL DA
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrușcă Dănuț PSD NU
3. Anton Anton ALDE NU
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Babuș Radu PSD NU
7. Bălănescu Alexandru PSD NU
8. Bejinariu Eugen PSD NU
9. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
10. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
11. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
13. Borza Remus-Adrian - NU
14. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
15. Bran Ioana PSD NU
16. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
17. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
18. Burciu Cristina PSD NU
19. Căciulă Aurel PSD NU
20. Călin Ion PSD NU
21. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
22. Chiriac Viorel PSD NU
23. Ciocan Dan PSD NU
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
25. Ciuhodaru Tudor PSD NU
26. Cîtea Vasile PSD NU
27. Cobuz Maricela PSD NU
28. Cocoș Vasile PSD NU
29. Cosma Andreea PSD NU
30. Csép Éva-Andrea UDMR NU
31. Csoma Botond UDMR NU
32. Dinu Cristina-Elena PSD NU
33. Dîrzu Ioan PSD NU
34. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
35. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
37. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
38. Dunava Costel Neculai PSD NU
39. Erdei Dolóczki István UDMR NU
40. Florea Damian - NU
41. Floroiu Ionel PSD NU
42. Furic Iarco Minoritati NU
43. Furtună Mirela PSD NU
44. Găină Mihăiță PSD NU
45. Georgescu Nicolae PSD NU
46. Gherman Dumitru PSD NU
47. Gilia Claudia PSD NU
48. Halici Nicușor PSD NU
49. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
50. Ibram Iusein Minoritati NU
51. Iftimie Neculai PSD NU
52. Intotero Natalia-Elena PSD NU
53. Lazăr Sorin PSD NU
54. Lovin Dumitru ALDE NU
55. Macovei Silviu Nicu PSD NU
56. Marica Petru-Sorin PSD NU
57. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
58. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
59. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
60. Mînzatu Roxana PSD NU
61. Mohaci Mihai PSD NU
62. Munteanu Ioan PSD NU
63. Mușoiu Ștefan PSD NU
64. Neață Eugen PSD NU
65. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
66. Nicolae Andrei PSD NU
67. Nicolicea Eugen PSD NU
68. Nistor Laurențiu PSD NU
69. Niță Mihai ALDE NU
70. Niță Nicu PSD NU
71. Nosa Iuliu PSD NU
72. Oteșanu Daniela PSD NU
73. Paraschiv Rodica PSD NU
74. Pau Radu - Adrian PSD NU
75. Păle Dănuț PSD NU
76. Petric Octavian PSD NU
77. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
78. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
79. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
80. Plumb Rovana PSD NU
81. Pop Andrei PSD NU
82. Pop Georgian PSD NU
83. Popa Florin PSD NU
84. Popa Mihai Valentin PSD NU
85. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
86. Presură Alexandra PSD NU
87. Radu Anișoara PSD NU
88. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
89. Rădulescu Alexandru PSD NU
90. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
91. Răduț Violeta PSD NU
92. Roman Ioan Sorin PSD NU
93. Rotaru Alexandru PSD NU
94. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
95. Seres Dénes UDMR NU
96. Simion Lucian-Eduard PSD NU
97. Simonis Alfred - Robert PSD NU
98. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
99. Spânu Ion PSD NU
100. Stancu Florinel PSD NU
101. Stativă Irinel Ioan PSD NU
102. Stănescu Alexandru PSD NU
103. Suciu Matei PSD NU
104. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
105. Szabó Ödön UDMR NU
106. Șarapatin Elvira PSD NU
107. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
108. Șotcan Theodora PSD NU
109. Ștefan Corneliu PSD NU
110. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
111. Teiș Alina PSD NU
112. Terea Ioan PSD NU
113. Todor Adrian PSD NU
114. Toma Ilie PSD NU
115. Tripa Florin-Dan PSD NU
116. Tudor Beatrice PSD NU
117. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
118. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
119. Vass Levente UDMR NU
120. Velcea Nicolae PSD NU
121. Vișan George-Gabriel PSD NU
122. Vîrză Mihăiță PSD NU
123. Vlase Petru Gabriel PSD NU
124. Vosganian Varujan ALDE NU
125. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
126. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 noiembrie 2018, 20:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro