Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.02.2018 > 12:14 Versiunea pentru printare
Marți, 6 februarie 2018, ora 12:14

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 407/2017 privind combaterea ambroziei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:265 132 49 25 17 13 12 11 6
- voturi pentru (DA):264 132 49 25 16 13 12 11 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Balint Liviu-Ioan PSD DA
6. Bălănescu Alexandru PSD DA
7. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Birchall Ana PSD DA
10. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
11. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
12. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Bontea Vlad PSD DA
15. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Budăi Marius-Constantin PSD DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Burciu Cristina PSD DA
20. Căciulă Aurel PSD DA
21. Călin Ion PSD DA
22. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
23. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
24. Chiriac Viorel PSD DA
25. Ciocan Dan PSD DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
28. Ciuhodaru Tudor PSD DA
29. Cîtea Vasile PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD DA
31. Cosma Andreea PSD DA
32. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
33. Dinu Cristina-Elena PSD DA
34. Dîrzu Ioan PSD DA
35. Dobre Mircea-Titus PSD DA
36. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
37. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
38. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
39. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
40. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
41. Dunava Costel Neculai PSD DA
42. Floroiu Ionel PSD DA
43. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
44. Furtună Mirela PSD DA
45. Gavrilă Camelia PSD DA
46. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
47. Găină Mihăiță PSD DA
48. Georgescu Nicolae PSD DA
49. Gherman Dumitru PSD DA
50. Gilia Claudia PSD DA
51. Goga Octavian PSD DA
52. Halici Nicușor PSD DA
53. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
54. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
55. Huncă Mihaela PSD DA
56. Iancu Iulian PSD DA
57. Iftimie Neculai PSD DA
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
59. Intotero Natalia-Elena PSD DA
60. Iordache Florin PSD DA
61. Itu Cornel PSD DA
62. Jivan Luminița-Maria PSD DA
63. Lazăr Sorin PSD DA
64. Lupașcu Costel PSD DA
65. Macovei Silviu Nicu PSD DA
66. Manole Petre-Florin PSD DA
67. Marica Petru-Sorin PSD DA
68. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
69. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
70. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
71. Mînzatu Roxana PSD DA
72. Mocioalcă Ion PSD DA
73. Mușoiu Ștefan PSD DA
74. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
75. Neață Eugen PSD DA
76. Nicolae Andrei PSD DA
77. Nicolicea Eugen PSD DA
78. Nistor Laurențiu PSD DA
79. Niță Nicu PSD DA
80. Nosa Iuliu PSD DA
81. Oteșanu Daniela PSD DA
82. Pană Adriana-Doina PSD DA
83. Paraschiv Rodica PSD DA
84. Pau Radu - Adrian PSD DA
85. Păle Dănuț PSD DA
86. Petrea Gabriel PSD DA
87. Plumb Rovana PSD DA
88. Pop Andrei PSD DA
89. Pop Georgian PSD DA
90. Popa Florin PSD DA
91. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
92. Presură Alexandra PSD DA
93. Rădulescu Alexandru PSD DA
94. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
95. Răduț Violeta PSD DA
96. Roman Ioan Sorin PSD DA
97. Roșca Lucreția PSD DA
98. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
99. Simion Lucian-Eduard PSD DA
100. Simonis Alfred - Robert PSD DA
101. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
102. Solomon Adrian PSD DA
103. Spânu Ion PSD DA
104. Stancu Florinel PSD DA
105. Stativă Irinel Ioan PSD DA
106. Stănescu Alexandru PSD DA
107. Suciu Matei PSD DA
108. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
109. Șarapatin Elvira PSD DA
110. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
111. Șimon Gheorghe PSD DA
112. Șotcan Theodora PSD DA
113. Șova Lucian PSD DA
114. Ștefan Corneliu PSD DA
115. Ștefan Viorel PSD DA
116. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
117. Teiș Alina PSD DA
118. Terea Ioan PSD DA
119. Tîlvăr Angel PSD DA
120. Todor Adrian PSD DA
121. Toma Ilie PSD DA
122. Tripa Florin-Dan PSD DA
123. Tudor Beatrice PSD DA
124. Tudose Mihai PSD DA
125. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
126. Velcea Nicolae PSD DA
127. Vișan George-Gabriel PSD DA
128. Vlase Petru Gabriel PSD DA
129. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
130. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
131. Weber Mihai PSD DA
132. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Ardelean Ben-Oni PNL DA
4. Balan Ioan PNL DA
5. Bica Dănuț PNL DA
6. Bode Lucian Nicolae PNL DA
7. Bodea Marius PNL DA
8. Buican Cristian PNL DA
9. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
10. Calista Mara-Daniela PNL DA
11. Cherecheș Florica PNL DA
12. Culeafă Mihai PNL DA
13. Dobre Victor Paul PNL DA
14. Fădor Angelica PNL DA
15. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
16. Gheorghe Tinel PNL DA
17. Gheorghiu Bogdan PNL DA
18. Ghilea Găvrilă PNL DA
19. Giugea Nicolae PNL DA
20. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
21. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
22. Ionescu George PNL DA
23. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
24. Lungu Tudorița PNL DA
25. Mareș Mara PNL DA
26. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
27. Nicoară Romeo Florin PNL DA
28. Olar Corneliu PNL DA
29. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
30. Oros Nechita-Adrian PNL DA
31. Palăr Ionel PNL DA
32. Popescu Pavel PNL DA
33. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
34. Preda Cezar-Florin PNL DA
35. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
36. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
37. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
38. Roman Florin-Claudiu PNL DA
39. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
40. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
41. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
42. Șișcu George PNL DA
43. Șovăială Constantin PNL DA
44. Ștefan Ion PNL DA
45. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
46. Turcan Raluca PNL DA
47. Varga Glad-Aurel PNL DA
48. Vîlceanu Dan PNL DA
49. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
1. Barna Ilie Dan USR DA
2. Benga Tudor - Vlad USR DA
3. Botez Mihai-Cătălin USR DA
4. Bulai Iulian USR DA
5. Chichirău Cosette-Paula USR DA
6. Dan Nicușor Daniel USR DA
7. Dehelean Silviu USR DA
8. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
9. Drulă Cătălin USR DA
10. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
11. Ghinea Cristian USR DA
12. Ion Stelian-Cristian USR DA
13. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
14. Lupescu Dumitru USR DA
15. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
16. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
17. Pop Tudor Rareș USR DA
18. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
19. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
20. Prună Cristina-Mădălina USR DA
21. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
22. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
23. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
24. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
25. Zainea Cornel USR DA
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Apjok Norbert UDMR DA
4. Bende Sándor UDMR DA
5. Benkő Erika UDMR DA
6. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
7. Csép Éva-Andrea UDMR DA
8. Erdei Dolóczki István UDMR DA
9. Kelemen Hunor UDMR DA
10. Korodi Attila UDMR DA
11. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
12. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
13. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
14. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
15. Seres Dénes UDMR DA
16. Szabó Ödön UDMR DA
17. Vass Levente UDMR DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
3. Calotă Florică Ică ALDE DA
4. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
5. Cupă Ion ALDE DA
6. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
7. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
8. Lovin Dumitru ALDE DA
9. Niță Mihai ALDE DA
10. Petcu Toma-Florin ALDE DA
11. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
12. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
13. Vosganian Varujan ALDE DA
1. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
2. Codreanu Constantin PMP DA
3. Cristache Cătălin PMP DA
4. Movilă Petru PMP DA
5. Pașcan Emil-Marius PMP DA
6. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
7. Sefer Cristian-George PMP DA
8. Simionca Ionuț PMP DA
9. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
10. Tabugan Ion PMP DA
11. Tomac Eugen PMP DA
12. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
3. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
4. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
5. Ibram Iusein Minoritati DA
6. Ignat Miron Minoritati DA
7. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
8. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
9. Vasile Daniel Minoritati DA
10. Vexler Silviu Minoritati DA
11. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Banias Mircea Marius - DA
2. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
3. Borza Remus-Adrian - DA
4. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
5. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
6. Văcaru Alin Vasile - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 septembrie 2018, 20:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro