Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2018 > 16:10 Versiunea pentru printare
Luni, 5 martie 2018, ora 16:10

Subiect vot: Propunere timpi dezbatere moțiune - MS 2/2018
MS 2/2018 - Moțiunea simplă ""Educați România, nu o pesedizați!""
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:159 86 26 18 2 5 9 11 2
- voturi pentru (DA):152 80 26 18 2 5 8 11 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:7 6 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Babuș Radu PSD DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Bălănescu Alexandru PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benga Tudor - Vlad USR DA
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD -
15. Bode Lucian Nicolae PNL DA
16. Bodea Marius PNL DA
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Budăi Marius-Constantin PSD DA
20. Buican Cristian PNL DA
21. Bulai Iulian USR DA
22. Burciu Cristina PSD DA
23. Calista Mara-Daniela PNL DA
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Chiriac Viorel PSD DA
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
29. Cîtea Vasile PSD DA
30. Cobuz Maricela PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Codreanu Constantin PMP DA
33. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
34. Cosma Lavinia-Corina USR DA
35. Cristache Cătălin PMP -
36. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
37. Csoma Botond UDMR DA
38. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Dehelean Silviu USR DA
42. Dinu Cristina-Elena PSD DA
43. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
45. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
48. Florea Oana-Consuela PSD DA
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
50. Gavrilă Camelia PSD DA
51. Găină Mihăiță PSD DA
52. Georgescu Nicolae PSD DA
53. Gheorghe Tinel PNL DA
54. Gheorghiu Bogdan PNL DA
55. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Ghilea Găvrilă PNL DA
58. Gilia Claudia PSD DA
59. Giugea Nicolae PNL DA
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
61. Halici Nicușor PSD DA
62. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
63. Huncă Mihaela PSD DA
64. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
65. Ion Stelian-Cristian USR DA
66. Ioniță Antoneta PNL DA
67. Iordache Florin PSD DA
68. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
69. Jivan Luminița-Maria PSD -
70. Lazăr Sorin PSD DA
71. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
72. Lupașcu Costel PSD DA
73. Lupescu Dumitru USR DA
74. Macovei Silviu Nicu PSD -
75. Manole Petre-Florin PSD DA
76. Marica Petru-Sorin PSD DA
77. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
78. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
79. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
80. Movilă Petru PMP DA
81. Mușoiu Ștefan PSD DA
82. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
83. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
84. Neagu Nicolae PNL DA
85. Neață Eugen PSD DA
86. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
87. Nicoară Romeo Florin PNL DA
88. Niță Nicu PSD DA
89. Oteșanu Daniela PSD DA
90. Palăr Ionel PNL DA
91. Pană Adriana-Doina PSD DA
92. Paraschiv Rodica PSD DA
93. Păle Dănuț PSD DA
94. Petcu Toma-Florin ALDE DA
95. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
96. Petric Octavian PSD DA
97. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
98. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
99. Pop Andrei PSD DA
100. Pop Georgian PSD DA
101. Popa Florin PSD DA
102. Popa Mihai Valentin PSD DA
103. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
104. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
105. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
106. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
107. Preda Cezar-Florin PNL DA
108. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
109. Presură Alexandra PSD DA
110. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
111. Prună Cristina-Mădălina USR DA
112. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
113. Răduț Violeta PSD DA
114. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
115. Roman Florin-Claudiu PNL DA
116. Roman Ioan Sorin PSD DA
117. Roșca Lucreția PSD DA
118. Rotaru Alexandru PSD DA
119. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
120. Sefer Cristian-George PMP DA
121. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
122. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
123. Simionca Ionuț PMP DA
124. Simonis Alfred - Robert PSD DA
125. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
126. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
127. Spânu Ion PSD -
128. Stan Viorel PSD DA
129. Stancu Florinel PSD DA
130. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
131. Suciu Matei PSD DA
132. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
133. Szabó Ödön UDMR DA
134. Șarapatin Elvira PSD -
135. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
136. Șișcu George PNL DA
137. Șotcan Theodora PSD DA
138. Ștefan Corneliu PSD DA
139. Tabugan Ion PMP DA
140. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
141. Teiș Alina PSD DA
142. Terea Ioan PSD -
143. Todor Adrian PSD DA
144. Toma Ilie PSD DA
145. Trăilă Cristina PNL DA
146. Tudor Beatrice PSD DA
147. Turcan Raluca PNL DA
148. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
149. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
150. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
151. Vasile Daniel Minoritati DA
152. Vexler Silviu Minoritati DA
153. Vîrză Mihăiță PSD DA
154. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
155. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
156. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
157. Zainea Cornel USR DA
158. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
159. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 19 mai 2022, 22:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro