Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2018 > 12:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 martie 2018, ora 12:07

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 505/2016 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.39/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.196/2005 privind Fondul pentru mediu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:267 136 53 26 19 9 6 14 4
- voturi pentru (DA):263 136 49 26 19 9 6 14 4
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:3 - 3 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
3. Zainea Cornel USR DA
4. Weber Mihai PSD DA
5. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
6. Vosganian Varujan ALDE DA
7. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
8. Vlase Petru Gabriel PSD DA
9. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
10. Vîrză Mihăiță PSD DA
11. Vîlceanu Dan PNL DA
12. Vișan George-Gabriel PSD DA
13. Vexler Silviu Minoritati DA
14. Velcea Nicolae PSD DA
15. Vass Levente UDMR DA
16. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
17. Vasile Daniel Minoritati DA
18. Varga Vasile PNL DA
19. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
20. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
21. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
22. Tușa Adriana Diana PSD DA
23. Turcan Raluca PNL DA
24. Tudose Mihai PSD DA
25. Tudor Beatrice PSD DA
26. Tripa Florin-Dan PSD DA
27. Toma Ilie PSD DA
28. Tîlvăr Angel PSD DA
29. Teiș Alina PSD DA
30. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
31. Tabugan Ion PMP DA
32. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
33. Ștefan Viorel PSD DA
34. Ștefan Ion PNL NU
35. Ștefan Corneliu PSD DA
36. Șovăială Constantin PNL DA
37. Șova Lucian PSD DA
38. Șotcan Theodora PSD DA
39. Șișcu George PNL DA
40. Șimon Gheorghe PSD DA
41. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
42. Szabó Ödön UDMR DA
43. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
44. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
45. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
46. Stănescu Alexandru PSD DA
47. Stativă Irinel Ioan PSD DA
48. Stancu Florinel PSD DA
49. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
50. Stan Viorel PSD DA
51. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
52. Spânu Ion PSD DA
53. Solomon Adrian PSD DA
54. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
55. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
56. Simonis Alfred - Robert PSD DA
57. Simionca Ionuț PMP DA
58. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
59. Seres Dénes UDMR DA
60. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
61. Sefer Cristian-George PMP DA
62. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
63. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
64. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
65. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
66. Rotaru Alexandru PSD DA
67. Roșca Lucreția PSD DA
68. Roman Ioan Sorin PSD DA
69. Roman Florin-Claudiu PNL DA
70. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
71. Răduț Violeta PSD DA
72. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
73. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
74. Rădulescu Alexandru PSD DA
75. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
76. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
77. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
78. Radu Anișoara PSD DA
79. Prună Cristina-Mădălina USR DA
80. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
81. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
82. Presură Alexandra PSD DA
83. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
84. Preda Cezar-Florin PNL DA
85. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
86. Popescu Pavel PNL Abținere
87. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
88. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
89. Popa Mihai Valentin PSD DA
90. Popa Florin PSD DA
91. Pop Tudor Rareș USR DA
92. Pop Georgian PSD DA
93. Pop Andrei PSD DA
94. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
95. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
96. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
97. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
98. Petric Octavian PSD DA
99. Petrea Gabriel PSD DA
100. Păle Dănuț PSD DA
101. Pau Radu - Adrian PSD DA
102. Pașcan Emil-Marius PMP DA
103. Paraschiv Rodica PSD DA
104. Pană Adriana-Doina PSD DA
105. Pambuccian Varujan Minoritati DA
106. Palăr Ionel PNL DA
107. Oteșanu Daniela PSD DA
108. Oros Nechita-Adrian PNL DA
109. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
110. Olteanu Daniel PNL DA
111. Olar Corneliu PNL DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Niță Nicu PSD DA
114. Niță Mihai ALDE DA
115. Nistor Laurențiu PSD DA
116. Nicolicea Eugen PSD DA
117. Nicolae Andrei PSD DA
118. Nicoară Romeo Florin PNL DA
119. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
120. Neagu Nicolae PNL DA
121. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
122. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
125. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mînzatu Roxana PSD DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Mihalescul Dumitru PNL DA
131. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lungu Tudorița PNL DA
140. Lovin Dumitru ALDE DA
141. Longher Victoria Minoritati DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Lazăr Sorin PSD DA
144. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Jivan Luminița-Maria PSD DA
147. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
148. Itu Cornel PSD DA
149. Iordache Florin PSD DA
150. Ioniță Antoneta PNL DA
151. Ionescu George PNL DA
152. Ion Stelian-Cristian USR DA
153. Intotero Natalia-Elena PSD DA
154. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
155. Ignat Miron Minoritati DA
156. Ibram Iusein Minoritati DA
157. Iancu Marius-Ionel PSD DA
158. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
159. Huncă Mihaela PSD DA
160. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
161. Halici Nicușor PSD DA
162. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
163. Goga Octavian PSD DA
164. Gilia Claudia PSD DA
165. Ghinea Cristian USR DA
166. Gherman Dumitru PSD DA
167. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
168. Gheorghiu Bogdan PNL DA
169. Gheorghe Tinel PNL DA
170. Georgescu Nicolae PSD DA
171. Găină Mihăiță PSD DA
172. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
173. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
174. Gavrilă Camelia PSD DA
175. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
176. Furtună Mirela PSD DA
177. Furic Iarco Minoritati DA
178. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
179. Floroiu Ionel PSD DA
180. Florea Oana-Consuela PSD DA
181. Florea Damian PSD DA
182. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
183. Fădor Angelica PNL DA
184. Farago Petru UDMR DA
185. Erdei Dolóczki István UDMR DA
186. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
187. Dunava Costel Neculai PSD DA
188. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
189. Drulă Cătălin USR DA
190. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
191. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
192. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
193. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
194. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
195. Dobre Victor Paul PNL DA
196. Dobre Mircea-Titus PSD DA
197. Dîrzu Ioan PSD DA
198. Dinu Cristina-Elena PSD DA
199. Dehelean Silviu USR DA
200. Dan Nicușor Daniel USR DA
201. Cupșa Ioan PNL DA
202. Culeafă Mihai PNL DA
203. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
204. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
205. Csoma Botond UDMR DA
206. Csép Éva-Andrea UDMR DA
207. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
208. Cosma Lavinia-Corina USR DA
209. Cosma Andreea PSD DA
210. Constantin Daniel - DA
211. Codreanu Constantin PMP DA
212. Cocoș Vasile PSD DA
213. Cobuz Maricela PSD DA
214. Cîtea Vasile PSD DA
215. Ciuhodaru Tudor PSD DA
216. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
217. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
218. Ciocan Dan PSD DA
219. Chiriac Viorel PSD DA
220. Chichirău Cosette-Paula USR DA
221. Cherecheș Viorica PNL DA
222. Cherecheș Florica PNL DA
223. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
224. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
225. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
226. Călin Ion PSD DA
227. Căciulă Aurel PSD DA
228. Calotă Florică Ică ALDE DA
229. Calista Mara-Daniela PNL DA
230. Burciu Cristina PSD DA
231. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
232. Bulai Iulian USR DA
233. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
234. Buican Cristian PNL DA
235. Budăi Marius-Constantin PSD DA
236. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
237. Botez Mihai-Cătălin USR DA
238. Borza Remus-Adrian - DA
239. Bontea Vlad PSD DA
240. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
241. Bodea Marius PNL DA
242. Bode Lucian Nicolae PNL DA
243. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
244. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
245. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
246. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
247. Birchall Ana PSD DA
248. Bichineț Corneliu PMP DA
249. Bica Dănuț PNL DA
250. Benkő Erika UDMR DA
251. Benga Tudor - Vlad USR DA
252. Benedek Zacharie UDMR DA
253. Bende Sándor UDMR DA
254. Bejinariu Eugen PSD DA
255. Bălănescu Alexandru PSD DA
256. Barna Ilie Dan USR DA
257. Balint Liviu-Ioan PSD DA
258. Babuș Radu PSD DA
259. Axinte Vasile PSD DA
260. Ardelean Ben-Oni PNL DA
261. Apjok Norbert UDMR DA
262. Anton Anton ALDE DA
263. Antal István-János UDMR DA
264. Andronache Gabriel PNL DA
265. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
266. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
267. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 martie 2019, 4:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro