Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2018 > 12:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 martie 2018, ora 12:07

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 505/2016 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.39/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.196/2005 privind Fondul pentru mediu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:267 136 53 26 19 9 6 14 4
- voturi pentru (DA):263 136 49 26 19 9 6 14 4
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:3 - 3 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Axinte Vasile PSD DA
3. Babuș Radu PSD DA
4. Balint Liviu-Ioan PSD DA
5. Bălănescu Alexandru PSD DA
6. Bejinariu Eugen PSD DA
7. Birchall Ana PSD DA
8. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
9. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
10. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
11. Bontea Vlad PSD DA
12. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
13. Budăi Marius-Constantin PSD DA
14. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
15. Burciu Cristina PSD DA
16. Căciulă Aurel PSD DA
17. Călin Ion PSD DA
18. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
19. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
20. Chiriac Viorel PSD DA
21. Ciocan Dan PSD DA
22. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
23. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
24. Ciuhodaru Tudor PSD DA
25. Cîtea Vasile PSD DA
26. Cobuz Maricela PSD DA
27. Cocoș Vasile PSD DA
28. Cosma Andreea PSD DA
29. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
30. Dinu Cristina-Elena PSD DA
31. Dîrzu Ioan PSD DA
32. Dobre Mircea-Titus PSD DA
33. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
34. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
35. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
37. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
38. Dunava Costel Neculai PSD DA
39. Florea Damian PSD DA
40. Florea Oana-Consuela PSD DA
41. Floroiu Ionel PSD DA
42. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
43. Furtună Mirela PSD DA
44. Gavrilă Camelia PSD DA
45. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
46. Găină Mihăiță PSD DA
47. Georgescu Nicolae PSD DA
48. Gherman Dumitru PSD DA
49. Gilia Claudia PSD DA
50. Goga Octavian PSD DA
51. Halici Nicușor PSD DA
52. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
53. Huncă Mihaela PSD DA
54. Iancu Marius-Ionel PSD DA
55. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
56. Intotero Natalia-Elena PSD DA
57. Iordache Florin PSD DA
58. Itu Cornel PSD DA
59. Jivan Luminița-Maria PSD DA
60. Lazăr Sorin PSD DA
61. Lupașcu Costel PSD DA
62. Macovei Silviu Nicu PSD DA
63. Manole Petre-Florin PSD DA
64. Marica Petru-Sorin PSD DA
65. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
66. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
67. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
68. Mînzatu Roxana PSD DA
69. Mocioalcă Ion PSD DA
70. Mohaci Mihai PSD DA
71. Mușoiu Ștefan PSD DA
72. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
73. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
74. Nicolae Andrei PSD DA
75. Nicolicea Eugen PSD DA
76. Nistor Laurențiu PSD DA
77. Niță Nicu PSD DA
78. Nosa Iuliu PSD DA
79. Oteșanu Daniela PSD DA
80. Pană Adriana-Doina PSD DA
81. Paraschiv Rodica PSD DA
82. Pau Radu - Adrian PSD DA
83. Păle Dănuț PSD DA
84. Petrea Gabriel PSD DA
85. Petric Octavian PSD DA
86. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
87. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
88. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
89. Pop Andrei PSD DA
90. Pop Georgian PSD DA
91. Popa Florin PSD DA
92. Popa Mihai Valentin PSD DA
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
94. Presură Alexandra PSD DA
95. Radu Anișoara PSD DA
96. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
97. Rădulescu Alexandru PSD DA
98. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
99. Răduț Violeta PSD DA
100. Roman Ioan Sorin PSD DA
101. Roșca Lucreția PSD DA
102. Rotaru Alexandru PSD DA
103. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
104. Simonis Alfred - Robert PSD DA
105. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
106. Solomon Adrian PSD DA
107. Spânu Ion PSD DA
108. Stan Viorel PSD DA
109. Stancu Florinel PSD DA
110. Stativă Irinel Ioan PSD DA
111. Stănescu Alexandru PSD DA
112. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
113. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
114. Șimon Gheorghe PSD DA
115. Șotcan Theodora PSD DA
116. Șova Lucian PSD DA
117. Ștefan Corneliu PSD DA
118. Ștefan Viorel PSD DA
119. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
120. Teiș Alina PSD DA
121. Tîlvăr Angel PSD DA
122. Toma Ilie PSD DA
123. Tripa Florin-Dan PSD DA
124. Tudor Beatrice PSD DA
125. Tudose Mihai PSD DA
126. Tușa Adriana Diana PSD DA
127. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
128. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
129. Velcea Nicolae PSD DA
130. Vișan George-Gabriel PSD DA
131. Vîrză Mihăiță PSD DA
132. Vlase Petru Gabriel PSD DA
133. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
134. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
135. Weber Mihai PSD DA
136. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Ardelean Ben-Oni PNL DA
4. Bica Dănuț PNL DA
5. Bode Lucian Nicolae PNL DA
6. Bodea Marius PNL DA
7. Buican Cristian PNL DA
8. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
9. Calista Mara-Daniela PNL DA
10. Cherecheș Florica PNL DA
11. Cherecheș Viorica PNL DA
12. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
13. Culeafă Mihai PNL DA
14. Cupșa Ioan PNL DA
15. Dobre Victor Paul PNL DA
16. Fădor Angelica PNL DA
17. Gheorghe Tinel PNL DA
18. Gheorghiu Bogdan PNL DA
19. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
20. Ionescu George PNL DA
21. Ioniță Antoneta PNL DA
22. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
23. Lungu Tudorița PNL DA
24. Mihalescul Dumitru PNL DA
25. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
26. Neagu Nicolae PNL DA
27. Nicoară Romeo Florin PNL DA
28. Olar Corneliu PNL DA
29. Olteanu Daniel PNL DA
30. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
31. Oros Nechita-Adrian PNL DA
32. Palăr Ionel PNL DA
33. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
34. Popescu Pavel PNL Abținere
35. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
36. Preda Cezar-Florin PNL DA
37. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
38. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
39. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
40. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
41. Roman Florin-Claudiu PNL DA
42. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
43. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
44. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
45. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
46. Șișcu George PNL DA
47. Șovăială Constantin PNL DA
48. Ștefan Ion PNL NU
49. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
50. Turcan Raluca PNL DA
51. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
52. Varga Vasile PNL DA
53. Vîlceanu Dan PNL DA
1. Barna Ilie Dan USR DA
2. Benga Tudor - Vlad USR DA
3. Botez Mihai-Cătălin USR DA
4. Bulai Iulian USR DA
5. Chichirău Cosette-Paula USR DA
6. Cosma Lavinia-Corina USR DA
7. Dan Nicușor Daniel USR DA
8. Dehelean Silviu USR DA
9. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
10. Drulă Cătălin USR DA
11. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
12. Ghinea Cristian USR DA
13. Ion Stelian-Cristian USR DA
14. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
15. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
16. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
17. Pop Tudor Rareș USR DA
18. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
19. Prună Cristina-Mădălina USR DA
20. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
21. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
22. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
23. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
24. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
25. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
26. Zainea Cornel USR DA
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Apjok Norbert UDMR DA
4. Bende Sándor UDMR DA
5. Benedek Zacharie UDMR DA
6. Benkő Erika UDMR DA
7. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
8. Csép Éva-Andrea UDMR DA
9. Csoma Botond UDMR DA
10. Erdei Dolóczki István UDMR DA
11. Farago Petru UDMR DA
12. Korodi Attila UDMR DA
13. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
14. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
15. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
16. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
17. Seres Dénes UDMR DA
18. Szabó Ödön UDMR DA
19. Vass Levente UDMR DA
1. Anton Anton ALDE DA
2. Calotă Florică Ică ALDE DA
3. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
4. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
5. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
6. Lovin Dumitru ALDE DA
7. Niță Mihai ALDE DA
8. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
9. Vosganian Varujan ALDE DA
1. Bichineț Corneliu PMP DA
2. Codreanu Constantin PMP DA
3. Pașcan Emil-Marius PMP DA
4. Sefer Cristian-George PMP DA
5. Simionca Ionuț PMP DA
6. Tabugan Ion PMP DA
1. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
2. Furic Iarco Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
6. Ibram Iusein Minoritati DA
7. Ignat Miron Minoritati DA
8. Longher Victoria Minoritati DA
9. Pambuccian Varujan Minoritati DA
10. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
11. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
12. Vasile Daniel Minoritati DA
13. Vexler Silviu Minoritati DA
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
2. Borza Remus-Adrian - DA
3. Constantin Daniel - DA
4. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 martie 2019, 19:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro