Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2018 > 12:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 martie 2018, ora 12:48

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 463/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul educației și sportului
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:261 134 51 26 20 8 4 14 4
- voturi pentru (DA):226 133 50 - 20 8 - 13 2
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - - 1 -
- abțineri:33 - 1 26 - - 4 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
3. Zainea Cornel USR Abținere
4. Weber Mihai PSD DA
5. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
6. Vosganian Varujan ALDE DA
7. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
8. Vlase Petru Gabriel PSD DA
9. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
10. Vîrză Mihăiță PSD DA
11. Vișan George-Gabriel PSD DA
12. Vexler Silviu Minoritati DA
13. Velcea Nicolae PSD DA
14. Vass Levente UDMR DA
15. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
16. Vasile Daniel Minoritati DA
17. Varga Vasile PNL DA
18. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
19. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
20. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
21. Tușa Adriana Diana PSD DA
22. Turcan Raluca PNL DA
23. Tudose Mihai PSD DA
24. Tudor Beatrice PSD DA
25. Tripa Florin-Dan PSD DA
26. Trăilă Cristina PNL DA
27. Toma Ilie PSD DA
28. Tîlvăr Angel PSD DA
29. Teiș Alina PSD DA
30. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
31. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
32. Ștefan Viorel PSD DA
33. Ștefan Ion PNL DA
34. Ștefan Corneliu PSD DA
35. Șovăială Constantin PNL DA
36. Șova Lucian PSD DA
37. Șotcan Theodora PSD DA
38. Șișcu George PNL DA
39. Șimon Gheorghe PSD DA
40. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
41. Szabó Ödön UDMR DA
42. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
43. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
44. Stănescu Alexandru PSD DA
45. Stativă Irinel Ioan PSD DA
46. Stancu Florinel PSD DA
47. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
48. Stan Viorel PSD DA
49. Solomon Adrian PSD DA
50. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
51. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
52. Simonis Alfred - Robert PSD DA
53. Simionca Ionuț PMP Abținere
54. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
55. Seres Dénes UDMR DA
56. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
57. Sefer Cristian-George PMP Abținere
58. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
59. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
60. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
61. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
62. Rotaru Alexandru PSD DA
63. Roșca Lucreția PSD DA
64. Roman Ioan Sorin PSD DA
65. Roman Florin-Claudiu PNL DA
66. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
67. Răduț Violeta PSD DA
68. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
69. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
70. Rădulescu Alexandru PSD DA
71. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
72. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
73. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
74. Radu Anișoara PSD DA
75. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
76. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
77. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
78. Presură Alexandra PSD DA
79. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
80. Preda Cezar-Florin PNL DA
81. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
82. Popescu Pavel PNL DA
83. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
84. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
85. Popa Mihai Valentin PSD DA
86. Popa Florin PSD DA
87. Pop Tudor Rareș USR Abținere
88. Pop Georgian PSD DA
89. Pop Andrei PSD DA
90. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
91. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
92. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
93. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
94. Petric Octavian PSD DA
95. Petrea Gabriel PSD DA
96. Petcu Toma-Florin ALDE DA
97. Păle Dănuț PSD DA
98. Pau Radu - Adrian PSD DA
99. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
100. Paraschiv Rodica PSD DA
101. Pană Adriana-Doina PSD DA
102. Pambuccian Varujan Minoritati DA
103. Palăr Ionel PNL DA
104. Oteșanu Daniela PSD DA
105. Oros Nechita-Adrian PNL DA
106. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
107. Olteanu Daniel PNL DA
108. Olar Corneliu PNL DA
109. Nosa Iuliu PSD DA
110. Niță Nicu PSD DA
111. Niță Mihai ALDE DA
112. Nistor Laurențiu PSD DA
113. Nicolicea Eugen PSD DA
114. Nicolae Andrei PSD DA
115. Nicoară Romeo Florin PNL DA
116. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
117. Neagu Nicolae PNL DA
118. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
119. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
120. Mușoiu Ștefan PSD DA
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
122. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
123. Mohaci Mihai PSD DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mînzatu Roxana PSD DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mihalescul Dumitru PNL DA
128. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Lungu Tudorița PNL DA
137. Lovin Dumitru ALDE DA
138. Longher Victoria Minoritati DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
140. Lazăr Sorin PSD DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Jivan Luminița-Maria PSD DA
144. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
145. Itu Cornel PSD DA
146. Iordache Florin PSD DA
147. Ioniță Antoneta PNL DA
148. Ionescu George PNL DA
149. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
150. Intotero Natalia-Elena PSD DA
151. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
152. Ignat Miron Minoritati DA
153. Ibram Iusein Minoritati DA
154. Iancu Marius-Ionel PSD DA
155. Iancu Iulian PSD DA
156. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
157. Huncă Mihaela PSD NU
158. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
159. Halici Nicușor PSD DA
160. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
161. Goga Octavian PSD DA
162. Giugea Nicolae PNL DA
163. Gilia Claudia PSD DA
164. Ghinea Cristian USR Abținere
165. Gherman Dumitru PSD DA
166. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
167. Gheorghiu Bogdan PNL DA
168. Gheorghe Tinel PNL DA
169. Georgescu Nicolae PSD DA
170. Găină Mihăiță PSD DA
171. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
172. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
173. Gavrilă Camelia PSD DA
174. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
175. Furtună Mirela PSD DA
176. Furic Iarco Minoritati DA
177. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
178. Floroiu Ionel PSD DA
179. Florea Oana-Consuela PSD DA
180. Florea Damian PSD DA
181. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
182. Fădor Angelica PNL DA
183. Farago Petru UDMR DA
184. Erdei Dolóczki István UDMR DA
185. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
186. Dunava Costel Neculai PSD DA
187. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
188. Drulă Cătălin USR Abținere
189. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
190. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
191. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
192. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
193. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
194. Dobre Victor Paul PNL DA
195. Dobre Mircea-Titus PSD DA
196. Dîrzu Ioan PSD DA
197. Dinu Cristina-Elena PSD DA
198. Dehelean Silviu USR Abținere
199. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
200. Cupșa Ioan PNL DA
201. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
202. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
203. Csoma Botond UDMR DA
204. Csép Éva-Andrea UDMR DA
205. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
206. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
207. Codreanu Constantin PMP Abținere
208. Cocoș Vasile PSD DA
209. Cobuz Maricela PSD DA
210. Cîtea Vasile PSD DA
211. Ciuhodaru Tudor PSD DA
212. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
213. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
214. Ciocan Dan PSD DA
215. Chiriac Viorel PSD DA
216. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
217. Cherecheș Florica PNL DA
218. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
219. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
220. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
221. Călin Ion PSD DA
222. Căciulă Aurel PSD DA
223. Calista Mara-Daniela PNL DA
224. Burciu Cristina PSD DA
225. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
226. Bulai Iulian USR Abținere
227. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
228. Buican Cristian PNL DA
229. Budăi Marius-Constantin PSD DA
230. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
231. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
232. Borza Remus-Adrian - DA
233. Bontea Vlad PSD DA
234. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
235. Bodea Marius PNL DA
236. Bode Lucian Nicolae PNL DA
237. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
238. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
239. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
240. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
241. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
242. Birchall Ana PSD DA
243. Bica Dănuț PNL DA
244. Benkő Erika UDMR DA
245. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
246. Benedek Zacharie UDMR DA
247. Bende Sándor UDMR DA
248. Bejinariu Eugen PSD DA
249. Bălănescu Alexandru PSD DA
250. Barna Ilie Dan USR Abținere
251. Balint Liviu-Ioan PSD DA
252. Babuș Radu PSD DA
253. Axinte Vasile PSD DA
254. Ardelean Ben-Oni PNL DA
255. Apjok Norbert UDMR DA
256. Anton Anton ALDE DA
257. Antal István-János UDMR DA
258. Andronache Gabriel PNL DA
259. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
260. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
261. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 noiembrie 2018, 22:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro