Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2018 > 12:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 aprilie 2018, ora 12:21

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 5/2018 privind Statutul de autonomie al Ținutului Secuiesc
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:238 123 44 19 20 12 7 12 1
- voturi pentru (DA):218 123 44 19 - 12 7 12 1
- voturi împotrivă (NU):20 - - - 20 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR NU
21. Benedek Zacharie UDMR NU
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR NU
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Cherecheș Viorica PNL DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR NU
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Culeafă Mihai PNL DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Mircea-Titus PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
66. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
67. Drulă Cătălin USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR NU
72. Farago Petru UDMR NU
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Damian PSD DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gheorghiu Bogdan PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Ghilea Găvrilă PNL DA
90. Gilia Claudia PSD DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Goga Octavian PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Vasile PNL DA
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Iftimie Neculai PSD DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ioniță Antoneta PNL DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
109. Jivan Luminița-Maria PSD DA
110. Kelemen Hunor UDMR NU
111. Korodi Attila UDMR NU
112. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
113. Lazăr Sorin PSD DA
114. Lovin Dumitru ALDE DA
115. Lungu Tudorița PNL DA
116. Lupescu Dumitru USR DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
118. Mareș Mara PNL DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
123. Mînzatu Roxana PSD DA
124. Mocanu Adrian PMP DA
125. Mocioalcă Ion PSD DA
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
128. Mușoiu Ștefan PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
130. Neagu Nicolae PNL DA
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
133. Nicoară Romeo Florin PNL DA
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Mihai ALDE DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Olar Corneliu PNL DA
139. Olteanu Daniel PNL DA
140. Oteșanu Daniela PSD DA
141. Pambuccian Varujan Minoritati DA
142. Pană Adriana-Doina PSD DA
143. Paraschiv Rodica PSD DA
144. Pașcan Emil-Marius PMP DA
145. Pau Radu - Adrian PSD DA
146. Păle Dănuț PSD DA
147. Petcu Toma-Florin ALDE DA
148. Petrea Gabriel PSD DA
149. Petric Octavian PSD DA
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
152. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
153. Pop Andrei PSD DA
154. Pop Georgian PSD DA
155. Pop Rareș Tudor USR DA
156. Popa Florin PSD DA
157. Popa Mihai Valentin PSD DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
160. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
161. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
164. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
165. Prună Cristina-Mădălina USR DA
166. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
167. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
168. Rădulescu Alexandru PSD DA
169. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
170. Răduț Violeta PSD DA
171. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
172. Roman Florin-Claudiu PNL DA
173. Roman Ioan Sorin PSD DA
174. Romanescu Cristinel PNL DA
175. Roșca Lucreția PSD DA
176. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
177. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
178. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
179. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
180. Seres Dénes UDMR NU
181. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
182. Simion Lucian-Eduard PSD DA
183. Simionca Ionuț PMP DA
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Spânu Ion PSD DA
186. Stan Viorel PSD DA
187. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
188. Stancu Florinel PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Alexandru PSD DA
191. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
192. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
193. Suciu Matei PSD DA
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
196. Szabó Ödön UDMR NU
197. Șarapatin Elvira PSD DA
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șișcu George PNL DA
200. Șotcan Theodora PSD DA
201. Șova Lucian PSD DA
202. Șovăială Constantin PNL DA
203. Ștefan Corneliu PSD DA
204. Ștefan Ion PNL DA
205. Ștefan Viorel PSD DA
206. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
207. Tabugan Ion PMP DA
208. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
209. Teiș Alina PSD DA
210. Terea Ioan PSD DA
211. Tîlvăr Angel PSD DA
212. Todor Adrian PSD DA
213. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
214. Toma Ilie PSD DA
215. Trăilă Cristina PNL DA
216. Tripa Florin-Dan PSD DA
217. Tudor Beatrice PSD DA
218. Tudose Mihai PSD DA
219. Turcan Raluca PNL DA
220. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
221. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
222. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
223. Varga Vasile PNL DA
224. Vasile Daniel Minoritati DA
225. Vass Levente UDMR NU
226. Velcea Nicolae PSD DA
227. Vexler Silviu Minoritati DA
228. Vișan George-Gabriel PSD DA
229. Vîlceanu Dan PNL DA
230. Vîrză Mihăiță PSD DA
231. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
232. Vlase Petru Gabriel PSD DA
233. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
234. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
235. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
236. Weber Mihai PSD DA
237. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 27 mai 2022, 9:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro