Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.04.2018 > 16:11 Versiunea pentru printare
Luni, 23 aprilie 2018, ora 16:11

Subiect vot: Retrimitere la comisie Pl-x 38/2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:138 82 27 9 6 3 3 6 2
- voturi pentru (DA):109 82 3 6 6 3 2 6 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:29 - 24 3 - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Benedek Zacharie UDMR DA
7. Bica Dănuț PNL Abținere
8. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
9. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bodea Marius PNL Abținere
12. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
15. Buican Cristian PNL Abținere
16. Bulai Iulian USR DA
17. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
18. Burciu Cristina PSD DA
19. Calotă Florică Ică ALDE DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Cherecheș Viorica PNL Abținere
22. Chiriac Viorel PSD DA
23. Ciocan Dan PSD DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
25. Cîtea Vasile PSD DA
26. Cobuz Maricela PSD DA
27. Cocoș Vasile PSD DA
28. Csoma Botond UDMR DA
29. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
30. Dîrzu Ioan PSD DA
31. Dobre Mircea-Titus PSD DA
32. Dobre Victor Paul PNL Abținere
33. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
34. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
35. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
36. Drulă Cătălin USR Abținere
37. Erdei Dolóczki István UDMR DA
38. Fădor Angelica PNL Abținere
39. Florea Damian PSD DA
40. Floroiu Ionel PSD DA
41. Furtună Mirela PSD DA
42. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
43. Gavrilă Camelia PSD DA
44. Georgescu Nicolae PSD DA
45. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
46. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
47. Gherman Dumitru PSD DA
48. Giugea Nicolae PNL Abținere
49. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
50. Huncă Mihaela PSD DA
51. Iancu Marius-Ionel PSD DA
52. Iftimie Neculai PSD DA
53. Ignat Miron Minoritati DA
54. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
55. Ioniță Antoneta PNL Abținere
56. Iordache Florin PSD DA
57. Itu Cornel PSD DA
58. Jivan Luminița-Maria PSD DA
59. Lazăr Sorin PSD DA
60. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
61. Longher Victoria Minoritati DA
62. Lovin Dumitru ALDE DA
63. Lungu Tudorița PNL Abținere
64. Lupașcu Costel PSD DA
65. Lupescu Dumitru USR DA
66. Manole Petre-Florin PSD DA
67. Mareș Mara PNL Abținere
68. Marica Petru-Sorin PSD DA
69. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
70. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
71. Mînzatu Roxana PSD DA
72. Mohaci Mihai PSD DA
73. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
74. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
75. Mușoiu Ștefan PSD DA
76. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
77. Neață Eugen PSD DA
78. Nicolae Andrei PSD DA
79. Nosa Iuliu PSD DA
80. Olar Corneliu PNL Abținere
81. Oprișcan Mihai Doru - DA
82. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
83. Oteșanu Daniela PSD DA
84. Pană Adriana-Doina PSD DA
85. Paraschiv Rodica PSD DA
86. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
87. Pau Radu - Adrian PSD DA
88. Păle Dănuț PSD DA
89. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
90. Pop Andrei PSD DA
91. Popa Florin PSD DA
92. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
93. Presură Alexandra PSD DA
94. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
95. Radu Anișoara PSD DA
96. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
97. Rădulescu Alexandru PSD DA
98. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
99. Răduț Violeta PSD DA
100. Roman Florin-Claudiu PNL DA
101. Roman Ioan Sorin PSD DA
102. Romanescu Cristinel PNL Abținere
103. Roșca Lucreția PSD DA
104. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
105. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
106. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
107. Seres Dénes UDMR DA
108. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
109. Simion Lucian-Eduard PSD DA
110. Simonis Alfred - Robert PSD DA
111. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
112. Stan Viorel PSD DA
113. Stancu Florinel PSD DA
114. Stănescu Alexandru PSD DA
115. Suciu Matei PSD DA
116. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
117. Szabó Ödön UDMR DA
118. Șotcan Theodora PSD DA
119. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
120. Teiș Alina PSD DA
121. Todor Adrian PSD DA
122. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
123. Toma Ilie PSD DA
124. Tripa Florin-Dan PSD DA
125. Tudor Beatrice PSD DA
126. Turcan Raluca PNL Abținere
127. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
128. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
129. Vasile Daniel Minoritati DA
130. Velcea Nicolae PSD DA
131. Vișan George-Gabriel PSD DA
132. Vîlceanu Dan PNL Abținere
133. Vîrză Mihăiță PSD DA
134. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
135. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
136. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
137. Zainea Cornel USR DA
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 4:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro