Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.04.2018 > 16:34 Versiunea pentru printare
Luni, 23 aprilie 2018, ora 16:34

Subiect vot: Discutarea fara raport Pl-x 267/2017
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:152 81 27 13 9 4 6 8 4
- voturi pentru (DA):46 - 27 12 - - 6 - 1
- voturi împotrivă (NU):101 81 - - 9 4 - 6 1
- abțineri:4 - - - - - - 2 2
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Antal István-János UDMR NU
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Balint Liviu-Ioan PSD NU
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Benedek Zacharie UDMR NU
11. Benga Tudor - Vlad USR -
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bodea Marius PNL DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Borza Remus-Adrian - NU
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bulai Iulian USR DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Călin Ion PSD NU
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciocan Dan PSD NU
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
32. Cîtea Vasile PSD NU
33. Cobuz Maricela PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
36. Csép Éva-Andrea UDMR NU
37. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
38. Csoma Botond UDMR NU
39. Cupă Ion ALDE NU
40. Dîrzu Ioan PSD NU
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
44. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
45. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
46. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
47. Drulă Cătălin USR DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR NU
49. Fădor Angelica PNL DA
50. Florea Damian PSD NU
51. Florea Oana-Consuela PSD NU
52. Floroiu Ionel PSD NU
53. Furtună Mirela PSD NU
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
55. Gavrilă Camelia PSD NU
56. Georgescu Nicolae PSD NU
57. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
58. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
59. Gherman Dumitru PSD NU
60. Ghilea Găvrilă PNL DA
61. Ghinea Cristian USR DA
62. Giugea Nicolae PNL DA
63. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
64. Huncă Mihaela PSD NU
65. Iancu Marius-Ionel PSD NU
66. Iftimie Neculai PSD NU
67. Ioniță Antoneta PNL DA
68. Iordache Florin PSD NU
69. Itu Cornel PSD NU
70. Jivan Luminița-Maria PSD NU
71. Lazăr Sorin PSD NU
72. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
73. Lovin Dumitru ALDE NU
74. Lungu Tudorița PNL DA
75. Lupașcu Costel PSD NU
76. Lupescu Dumitru USR DA
77. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
78. Manole Petre-Florin PSD NU
79. Mareș Mara PNL DA
80. Marica Petru-Sorin PSD NU
81. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
82. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
83. Mînzatu Roxana PSD NU
84. Mohaci Mihai PSD NU
85. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
86. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
87. Mușoiu Ștefan PSD NU
88. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
89. Neață Eugen PSD NU
90. Nicolae Andrei PSD NU
91. Nosa Iuliu PSD NU
92. Olar Corneliu PNL DA
93. Oprișcan Mihai Doru - Abținere
94. Oros Nechita-Adrian PNL DA
95. Oteșanu Daniela PSD NU
96. Pambuccian Varujan Minoritati NU
97. Pană Adriana-Doina PSD NU
98. Paraschiv Rodica PSD NU
99. Pau Radu - Adrian PSD NU
100. Păle Dănuț PSD NU
101. Petric Octavian PSD NU
102. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
103. Pop Andrei PSD NU
104. Popa Florin PSD NU
105. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
106. Presură Alexandra PSD NU
107. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
108. Prună Cristina-Mădălina USR DA
109. Radu Anișoara PSD NU
110. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
111. Rădulescu Alexandru PSD NU
112. Răduț Violeta PSD NU
113. Roman Florin-Claudiu PNL DA
114. Romanescu Cristinel PNL DA
115. Roșca Lucreția PSD NU
116. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
117. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
118. Sefer Cristian-George PMP DA
119. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
120. Seres Dénes UDMR NU
121. Simion Lucian-Eduard PSD NU
122. Simionca Ionuț PMP DA
123. Simonis Alfred - Robert PSD NU
124. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
125. Solomon Adrian PSD NU
126. Spânu Ion PSD NU
127. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
128. Stan Viorel PSD NU
129. Stancu Florinel PSD NU
130. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
131. Suciu Matei PSD NU
132. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
133. Șotcan Theodora PSD NU
134. Șovăială Constantin PNL DA
135. Teiș Alina PSD NU
136. Todor Adrian PSD NU
137. Toma Ilie PSD NU
138. Tomac Eugen PMP DA
139. Tripa Florin-Dan PSD NU
140. Tudor Beatrice PSD NU
141. Turcan Raluca PNL DA
142. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
143. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
144. Vasile Daniel Minoritati NU
145. Velcea Nicolae PSD NU
146. Vișan George-Gabriel PSD NU
147. Vîrză Mihăiță PSD NU
148. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
149. Vosganian Varujan ALDE NU
150. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
151. Zainea Cornel USR DA
152. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 2:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro