Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.04.2018 > 16:31 Versiunea pentru printare
Luni, 23 aprilie 2018, ora 16:31

Subiect vot: Suplimentarea ordinii de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:130 79 12 12 7 4 5 8 3
- voturi pentru (DA):33 - 12 11 1 - 5 1 3
- voturi împotrivă (NU):95 79 - - 6 4 - 6 -
- abțineri:2 - - 1 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Apjok Norbert UDMR NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Balint Liviu-Ioan PSD NU
7. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
8. Bejinariu Eugen PSD NU
9. Benedek Zacharie UDMR NU
10. Benga Tudor - Vlad USR DA
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
15. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
18. Borza Remus-Adrian - DA
19. Buican Cristian PNL DA
20. Bulai Iulian USR DA
21. Burciu Cristina PSD NU
22. Calista Mara-Daniela PNL DA
23. Calotă Florică Ică ALDE NU
24. Călin Ion PSD NU
25. Chiriac Viorel PSD NU
26. Ciocan Dan PSD NU
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
28. Cîtea Vasile PSD NU
29. Cobuz Maricela PSD NU
30. Cocoș Vasile PSD NU
31. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
32. Csép Éva-Andrea UDMR NU
33. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
35. Cupă Ion ALDE NU
36. Dîrzu Ioan PSD NU
37. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
38. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
39. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
40. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
42. Drulă Cătălin USR DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Florea Damian PSD NU
45. Florea Oana-Consuela PSD NU
46. Floroiu Ionel PSD NU
47. Furtună Mirela PSD NU
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
49. Gavrilă Camelia PSD NU
50. Georgescu Nicolae PSD NU
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
52. Gherman Dumitru PSD NU
53. Ghilea Găvrilă PNL DA
54. Huncă Mihaela PSD NU
55. Iancu Marius-Ionel PSD NU
56. Ibram Iusein Minoritati NU
57. Iftimie Neculai PSD NU
58. Intotero Natalia-Elena PSD NU
59. Ioniță Antoneta PNL DA
60. Iordache Florin PSD NU
61. Itu Cornel PSD NU
62. Jivan Luminița-Maria PSD NU
63. Lazăr Sorin PSD NU
64. Longher Victoria Minoritati NU
65. Lovin Dumitru ALDE NU
66. Lupașcu Costel PSD NU
67. Lupescu Dumitru USR DA
68. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
69. Manole Petre-Florin PSD NU
70. Mareș Mara PNL DA
71. Marica Petru-Sorin PSD NU
72. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
73. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
74. Mînzatu Roxana PSD NU
75. Mohaci Mihai PSD NU
76. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
77. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
78. Mușoiu Ștefan PSD NU
79. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
80. Neață Eugen PSD NU
81. Nicolae Andrei PSD NU
82. Nosa Iuliu PSD NU
83. Oteșanu Daniela PSD NU
84. Pană Adriana-Doina PSD NU
85. Paraschiv Rodica PSD NU
86. Pau Radu - Adrian PSD NU
87. Păle Dănuț PSD NU
88. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
89. Pop Andrei PSD NU
90. Popa Florin PSD NU
91. Presură Alexandra PSD NU
92. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
93. Prună Cristina-Mădălina USR DA
94. Radu Anișoara PSD NU
95. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
96. Rădulescu Alexandru PSD NU
97. Răduț Violeta PSD NU
98. Roman Florin-Claudiu PNL DA
99. Roșca Lucreția PSD NU
100. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
101. Sefer Cristian-George PMP DA
102. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
103. Seres Dénes UDMR NU
104. Simion Lucian-Eduard PSD NU
105. Simionca Ionuț PMP DA
106. Simonis Alfred - Robert PSD NU
107. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
108. Solomon Adrian PSD NU
109. Stan Viorel PSD NU
110. Stancu Florinel PSD NU
111. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
112. Suciu Matei PSD NU
113. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
114. Șotcan Theodora PSD NU
115. Teiș Alina PSD NU
116. Todor Adrian PSD NU
117. Toma Ilie PSD NU
118. Tripa Florin-Dan PSD NU
119. Tudor Beatrice PSD NU
120. Turcan Raluca PNL DA
121. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
122. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
123. Vasile Daniel Minoritati NU
124. Velcea Nicolae PSD NU
125. Vișan George-Gabriel PSD NU
126. Vîrză Mihăiță PSD NU
127. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
128. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
129. Zainea Cornel USR DA
130. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 2:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro