Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2006 > 18:31
Luni, 9 octombrie 2006, ora 18:31

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 353/2006 pentru modificarea alin.(2) al art.15 din Legea nr.188/1999 privind Statutul funcționarilor publici
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:115 31 27 8 23 9 6 5 6
- voturi pentru (DA):106 29 26 5 23 7 6 5 5
- voturi împotrivă (NU):6 2 - 1 - 2 - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:3 - 1 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PSD DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andreica Romică PNL DA
5. Ardelean Lia PC DA
6. Baban Ștefan PRM DA
7. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
8. Băeșu George PSD DA
9. Bentu Dumitru PSD DA
10. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
11. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
12. Bónis István UDMR DA
13. Brînză William Gabriel PD-L DA
14. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
15. Buciu Angela PRM -
16. Buda Daniel PD-L DA
17. Calimente Mihăiță PNL DA
18. Câmpanu Liviu PNL DA
19. Chiper Gheorghe PSD DA
20. Chiș Filonaș PSD DA
21. Cocrea Olguța - DA
22. Crăciunescu Grigore PNL DA
23. Dobre Traian PNL DA
24. Dragomir Gheorghe PNL DA
25. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
26. Dumitriu Mihai PSD DA
27. Dumitru Ion PSD DA
28. Dușa Mircea PSD DA
29. Erdei Dolóczki István UDMR NU
30. Faina Constantin PC DA
31. Fenechiu Relu PNL DA
32. Florea Damian PC DA
33. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
34. Furo Iuliu Ioan PRM DA
35. Gabor Gheorghe PNL DA
36. Găleteanu Monalisa PSD DA
37. Gheorghe Valeriu PNL DA
38. Ghișe Ioan - DA
39. Giurgiu Mircia - DA
40. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
41. Ibram Iusein Minoritati DA
42. Igaș Traian Constantin PD-L DA
43. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
44. Iordache Florin PSD DA
45. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
46. Iustian Mircea Teodor PNL DA
47. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
48. Kovacs Attila UDMR DA
49. Lambrino Radu PD-L DA
50. Liga Dănuț PD-L DA
51. Longher Ghervazen Minoritati DA
52. Luchian Ion PNL DA
53. Manta Pantelimon PC DA
54. Marin Constantin PSD DA
55. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
56. Máté András-Levente UDMR DA
57. Matei Cătălin Lucian PSD DA
58. Mazăre Alexandru PSD DA
59. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
60. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
61. Mihei Andrian-Sirojea - DA
62. Mircea Costache PRM -
63. Mironescu Laurențiu PD-L DA
64. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
65. Mitrea Manuela PSD DA
66. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
67. Moldovan Emil Radu PSD NU
68. Momanu Corneliu PNL DA
69. Movilă Petru PD-L DA
70. Munteanu Ioan PSD DA
71. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
72. Nechita Aurel PSD DA
73. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
74. Nosa Iuliu PSD DA
75. Oancea Viorel PNL DA
76. Olarean Aurel PD-L DA
77. Ovidenie Costel - DA
78. Petrea Constantin PD-L DA
79. Ponta Victor-Viorel PSD NU
80. Pop Claudiu Adrian PSD DA
81. Popa Cornel PNL DA
82. Popa Nicolae PC DA
83. Preda Ion PNL DA
84. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
85. Pușcă Mircea Valer PNL DA
86. Rădulescu Cristian PD-L DA
87. Rogin Marius PD-L DA
88. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
89. Rus Ioan Aurel PRM DA
90. Sanda Victor PSD DA
91. Sandu-Capră Mihai PNL DA
92. Scutaru Adrian George PNL DA
93. Semcu Adrian Emanuil PNL -
94. Seres Dénes UDMR NU
95. Sóki Béla UDMR DA
96. Soporan Vasile Filip PSD DA
97. Stativă Irinel Ioan PSD DA
98. Stănișoară Mihai PD-L DA
99. Străchinaru Petre PD-L DA
100. Strungă Emil PNL DA
101. Szekely Levente Csaba UDMR DA
102. Știrbeț Cornel PNL DA
103. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
104. Timar Liviu PSD DA
105. Toma Florentina Marilena PSD DA
106. Toma Horia-Victor PNL DA
107. Țundrea Ioan PC DA
108. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
109. Ujeniuc Dragoș PNL DA
110. Ungureanu Petre PNL DA
111. Vasile Aurelia PSD DA
112. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
113. Văsioiu Horia PD-L DA
114. Vlădoiu Aurel PSD DA
115. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA