Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 13:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 13:32

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Recomandarea de Decizie a Consiliului de autorizare a deschiderii negocierilor privind un Pact mondial pentru mediu COM(2018) 138 (PH CD 36/2018).
PHC 36/2018 privind adoptarea opiniei referitoare la Recomandarea de Decizie a Consiliului de autorizare a deschiderii negocierilor privind un Pact mondial pentru mediu COM(2018) 138
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:257 131 51 20 14 13 8 8 12
- voturi pentru (DA):257 131 51 20 14 13 8 8 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
2. Zainea Cornel USR DA
3. Weber Mihai PSD DA
4. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
5. Vosganian Varujan ALDE DA
6. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
7. Vlase Petru Gabriel PSD DA
8. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
9. Vîlceanu Dan PNL DA
10. Vișan George-Gabriel PSD DA
11. Vexler Silviu Minoritati DA
12. Velcea Nicolae PSD DA
13. Văcaru Alin Vasile - DA
14. Vass Levente UDMR DA
15. Varga Vasile PNL DA
16. Varga Glad-Aurel PNL DA
17. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
18. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
19. Tușa Adriana Diana PSD DA
20. Tudose Mihai PSD DA
21. Tudor Beatrice PSD DA
22. Tripa Florin-Dan PSD DA
23. Trăilă Cristina PNL DA
24. Tomac Eugen PMP DA
25. Toma Ilie PSD DA
26. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
27. Todor Adrian PSD DA
28. Tîlvăr Angel PSD DA
29. Terea Ioan PSD DA
30. Teiș Alina PSD DA
31. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
32. Tabugan Ion ALDE DA
33. Ștefan Viorel PSD DA
34. Ștefan Ion PNL DA
35. Ștefan Corneliu PSD DA
36. Șovăială Constantin PNL DA
37. Șotcan Theodora PSD DA
38. Șișcu George PNL DA
39. Șimon Gheorghe PSD DA
40. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
41. Șarapatin Elvira PSD DA
42. Szabó Ödön UDMR DA
43. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
44. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
45. Suciu Matei PSD DA
46. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
47. Stănescu Alexandru PSD DA
48. Stativă Irinel Ioan PSD DA
49. Stancu Florinel PSD DA
50. Stan Viorel PSD DA
51. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
52. Solomon Adrian PSD DA
53. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
54. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
55. Simonis Alfred - Robert PSD DA
56. Simionca Ionuț PMP DA
57. Simion Lucian-Eduard PSD DA
58. Seres Dénes UDMR DA
59. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
60. Sefer Cristian-George PMP DA
61. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
62. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
63. Rotaru Alexandru PSD DA
64. Roșca Lucreția PSD DA
65. Romanescu Cristinel PNL DA
66. Roman Ioan Sorin PSD DA
67. Roman Florin-Claudiu PNL DA
68. Răduț Violeta PSD DA
69. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
70. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
71. Rădulescu Alexandru PSD DA
72. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
73. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
74. Radu Anișoara PSD DA
75. Prună Cristina-Mădălina USR DA
76. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
77. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
78. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
79. Preda Cezar-Florin PNL DA
80. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
81. Popescu Pavel PNL DA
82. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
83. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
84. Popa Mihai Valentin PSD DA
85. Pop Tudor Rareș USR DA
86. Pop Georgian PSD DA
87. Pop Andrei PSD DA
88. Ponta Victor-Viorel - DA
89. Podașcă Gabriela-Maria - DA
90. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
91. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
92. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
93. Petric Octavian PSD DA
94. Petrea Gabriel PSD DA
95. Păle Dănuț PSD DA
96. Pau Radu - Adrian PSD DA
97. Pașcan Emil-Marius PMP DA
98. Paraschiv Rodica PSD DA
99. Pană Adriana-Doina PSD DA
100. Pambuccian Varujan Minoritati DA
101. Oteșanu Daniela PSD DA
102. Oros Nechita-Adrian PNL DA
103. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
104. Oprea Dumitru PNL DA
105. Olteanu Daniel - DA
106. Olar Corneliu PNL DA
107. Nosa Iuliu PSD DA
108. Niță Nicu PSD DA
109. Niță Mihai ALDE DA
110. Nistor Laurențiu PSD DA
111. Nicolicea Eugen PSD DA
112. Nicolae Andrei PSD DA
113. Nicoară Romeo Florin PNL DA
114. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
115. Neață Eugen PSD DA
116. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
117. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
118. Mușoiu Ștefan PSD DA
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
120. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
121. Mocioalcă Ion PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Marica Petru-Sorin PSD DA
127. Mareș Mara PNL DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Lupescu Dumitru USR DA
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lungu Tudorița PNL DA
134. Lovin Dumitru ALDE DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Korodi Attila UDMR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Jivan Luminița-Maria PSD DA
139. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Ioniță Antoneta PNL DA
143. Ionescu George PNL DA
144. Ion Stelian-Cristian USR DA
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
147. Ignat Miron Minoritati DA
148. Iftimie Neculai PSD DA
149. Iancu Marius-Ionel PSD DA
150. Iancu Iulian PSD DA
151. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
152. Huncă Mihaela PSD DA
153. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
154. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
155. Halici Nicușor PSD DA
156. Gudu Vasile PNL DA
157. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
158. Goga Octavian PSD DA
159. Gilia Claudia PSD DA
160. Gherman Dumitru PSD DA
161. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
162. Gheorghiu Bogdan PNL DA
163. Gheorghe Tinel PNL DA
164. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
165. Georgescu Nicolae PSD DA
166. Găină Mihăiță PSD DA
167. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
168. Gavrilă Camelia PSD DA
169. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
170. Furic Iarco Minoritati DA
171. Floroiu Ionel PSD DA
172. Florea Oana-Consuela PSD DA
173. Florea Damian PSD DA
174. Fădor Angelica PNL DA
175. Farago Petru UDMR DA
176. Erdei Dolóczki István UDMR DA
177. Dunava Costel Neculai PSD DA
178. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
179. Drulă Cătălin USR DA
180. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
181. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
182. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
183. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
184. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
185. Dobre Victor Paul PNL DA
186. Dobre Mircea-Titus - DA
187. Dîrzu Ioan PSD DA
188. Dinu Cristina-Elena PSD DA
189. Cupșa Ioan PNL DA
190. Cupă Ion ALDE DA
191. Culeafă Mihai PNL DA
192. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
193. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
194. Csép Éva-Andrea UDMR DA
195. Cristache Cătălin PMP DA
196. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
197. Cosma Lavinia-Corina USR DA
198. Cosma Andreea PSD DA
199. Constantin Daniel - DA
200. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
201. Cocoș Vasile PSD DA
202. Cobuz Maricela PSD DA
203. Cîtea Vasile PSD DA
204. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
205. Ciuhodaru Tudor PSD DA
206. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
207. Ciocan Dan PSD DA
208. Chiriac Viorel PSD DA
209. Chichirău Cosette-Paula USR DA
210. Cherecheș Viorica PNL DA
211. Cherecheș Florica PNL DA
212. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
213. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
214. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
215. Călin Ion PSD DA
216. Căciulă Aurel PSD DA
217. Calotă Florică Ică ALDE DA
218. Calista Mara-Daniela PNL DA
219. Burciu Cristina PSD DA
220. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
221. Bulai Iulian USR DA
222. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
223. Budăi Marius-Constantin PSD DA
224. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
225. Bran Ioana PSD DA
226. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
227. Botez Mihai-Cătălin USR DA
228. Borza Remus-Adrian - DA
229. Bontea Vlad PSD DA
230. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
231. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
232. Bodea Marius PNL DA
233. Bode Lucian Nicolae PNL DA
234. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
235. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
236. Bica Dănuț PNL DA
237. Benedek Zacharie UDMR DA
238. Bende Sándor UDMR DA
239. Bejinariu Eugen PSD DA
240. Bălănescu Alexandru PSD DA
241. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
242. Barna Ilie Dan USR DA
243. Balint Liviu-Ioan PSD DA
244. Balan Ioan PNL DA
245. Babuș Radu PSD DA
246. Axinte Vasile PSD DA
247. Avram Constantin ALDE DA
248. Anton Anton ALDE DA
249. Antal István-János UDMR DA
250. Andrușcă Dănuț PSD DA
251. Andronache Gabriel PNL DA
252. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
253. Anastase Roberta Alma PNL DA
254. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
255. Alexe Costel PNL DA
256. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
257. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 4:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro