Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 10:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 10:21

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:125 53 23 17 11 5 4 7 5
- voturi pentru (DA):115 53 21 11 11 5 4 7 3
- voturi împotrivă (NU):7 - 1 4 - - - - 2
- abțineri:3 - 1 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Bejinariu Eugen PSD DA
7. Bende Sándor UDMR DA
8. Benedek Zacharie UDMR DA
9. Bica Dănuț PNL DA
10. Bichineț Corneliu PMP DA
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bodea Marius PNL DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Borza Remus-Adrian - DA
16. Botez Mihai-Cătălin USR NU
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Bulai Iulian USR DA
19. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
20. Burciu Cristina PSD DA
21. Calista Mara-Daniela PNL DA
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Cherecheș Florica PNL DA
25. Chiriac Viorel PSD DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Codreanu Constantin PMP DA
28. Csép Éva-Andrea UDMR DA
29. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
30. Cupă Ion ALDE DA
31. Dehelean Silviu USR Abținere
32. Dîrzu Ioan PSD DA
33. Dobre Mircea-Titus - NU
34. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
35. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
36. Drulă Cătălin USR DA
37. Dunava Costel Neculai PSD DA
38. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
39. Erdei Dolóczki István UDMR DA
40. Farago Petru UDMR DA
41. Fădor Angelica PNL DA
42. Floroiu Ionel PSD DA
43. Gavrilă Camelia PSD DA
44. Georgescu Nicolae PSD DA
45. Gherman Dumitru PSD DA
46. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
47. Gudu Vasile PNL DA
48. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
49. Huncă Mihaela PSD DA
50. Ibram Iusein Minoritati DA
51. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
52. Itu Cornel PSD DA
53. Korodi Attila UDMR DA
54. Lazăr Sorin PSD DA
55. Longher Victoria Minoritati DA
56. Lovin Dumitru ALDE DA
57. Lungu Tudorița PNL DA
58. Lupescu Dumitru USR NU
59. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
60. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
61. Neagu Nicolae PNL DA
62. Neață Eugen PSD DA
63. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
64. Nicoară Romeo Florin PNL DA
65. Niță Nicu PSD DA
66. Nosa Iuliu PSD DA
67. Olar Corneliu PNL DA
68. Oros Nechita-Adrian PNL NU
69. Oteșanu Daniela PSD DA
70. Pană Adriana-Doina PSD DA
71. Paraschiv Rodica PSD DA
72. Pașcan Emil-Marius PMP DA
73. Păle Dănuț PSD DA
74. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
75. Petric Octavian PSD DA
76. Podașcă Gabriela-Maria - NU
77. Pop Andrei PSD DA
78. Popa Florin PSD DA
79. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
80. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
81. Presură Alexandra PSD DA
82. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
83. Prună Cristina-Mădălina USR DA
84. Radu Anișoara PSD DA
85. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
86. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
87. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
88. Răduț Violeta PSD DA
89. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
90. Roman Florin-Claudiu PNL DA
91. Roman Ioan Sorin PSD DA
92. Romanescu Cristinel PNL DA
93. Roșca Lucreția PSD DA
94. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
95. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
96. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
97. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
98. Simionca Ionuț PMP DA
99. Simonis Alfred - Robert PSD DA
100. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
101. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
102. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
103. Stancu Florinel PSD DA
104. Stănescu Alexandru PSD DA
105. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
106. Szabó Ödön UDMR DA
107. Șarapatin Elvira PSD DA
108. Șovăială Constantin PNL DA
109. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
110. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
111. Teiș Alina PSD DA
112. Terea Ioan PSD DA
113. Todor Adrian PSD DA
114. Toma Ilie PSD DA
115. Tripa Florin-Dan PSD DA
116. Tudose Mihai PSD DA
117. Turcan Raluca PNL Abținere
118. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
119. Varga Vasile PNL DA
120. Vexler Silviu Minoritati DA
121. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
122. Vlase Petru Gabriel PSD DA
123. Vosganian Varujan ALDE DA
124. Zainea Cornel USR DA
125. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 19:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro