Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 10:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 10:23

Subiect vot: Solicitare prelungire termen constitutional PLx 76/2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:122 56 15 21 9 5 3 8 5
- voturi pentru (DA):116 56 12 21 9 5 2 8 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:5 - 2 - - - 1 - 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Bejinariu Eugen PSD DA
7. Benedek Zacharie UDMR DA
8. Benga Tudor - Vlad USR DA
9. Bica Dănuț PNL DA
10. Bichineț Corneliu PMP DA
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bode Lucian Nicolae PNL DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Borza Remus-Adrian - DA
16. Botez Mihai-Cătălin USR DA
17. Bulai Iulian USR DA
18. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
19. Burciu Cristina PSD DA
20. Calotă Florică Ică ALDE DA
21. Călin Ion PSD DA
22. Cherecheș Florica PNL -
23. Chiriac Viorel PSD DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
25. Codreanu Constantin PMP Abținere
26. Csép Éva-Andrea UDMR DA
27. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
28. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
29. Cupă Ion ALDE DA
30. Dehelean Silviu USR DA
31. Dîrzu Ioan PSD DA
32. Dobre Mircea-Titus - Abținere
33. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
34. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
35. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
36. Drulă Cătălin USR DA
37. Dunava Costel Neculai PSD DA
38. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
39. Erdei Dolóczki István UDMR DA
40. Farago Petru UDMR DA
41. Floroiu Ionel PSD DA
42. Gavrilă Camelia PSD DA
43. Georgescu Nicolae PSD DA
44. Gherman Dumitru PSD DA
45. Giugea Nicolae PNL DA
46. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
47. Gudu Vasile PNL DA
48. Huncă Mihaela PSD DA
49. Iancu Iulian PSD DA
50. Ibram Iusein Minoritati DA
51. Ion Stelian-Cristian USR DA
52. Itu Cornel PSD DA
53. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
54. Korodi Attila UDMR DA
55. Lazăr Sorin PSD DA
56. Longher Victoria Minoritati DA
57. Lovin Dumitru ALDE DA
58. Lungu Tudorița PNL DA
59. Lupescu Dumitru USR DA
60. Macovei Silviu Nicu PSD DA
61. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
62. Movilă Petru PMP DA
63. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
64. Neagu Nicolae PNL Abținere
65. Neață Eugen PSD DA
66. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
67. Niță Nicu PSD DA
68. Nosa Iuliu PSD DA
69. Olar Corneliu PNL DA
70. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
71. Oteșanu Daniela PSD DA
72. Pană Adriana-Doina PSD DA
73. Paraschiv Rodica PSD DA
74. Păle Dănuț PSD DA
75. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
76. Petric Octavian PSD DA
77. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
78. Pop Andrei PSD DA
79. Popa Florin PSD DA
80. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
81. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
82. Presură Alexandra PSD DA
83. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
84. Prună Cristina-Mădălina USR DA
85. Radu Anișoara PSD DA
86. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
87. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
88. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
89. Răduț Violeta PSD DA
90. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
91. Roman Florin-Claudiu PNL DA
92. Roman Ioan Sorin PSD DA
93. Roșca Lucreția PSD DA
94. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
95. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
96. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
97. Simonis Alfred - Robert PSD DA
98. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
99. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
100. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
101. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
102. Stancu Florinel PSD DA
103. Stănescu Alexandru PSD DA
104. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
105. Szabó Ödön UDMR DA
106. Șarapatin Elvira PSD DA
107. Șovăială Constantin PNL DA
108. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
109. Teiș Alina PSD DA
110. Terea Ioan PSD DA
111. Todor Adrian PSD DA
112. Toma Ilie PSD DA
113. Tripa Florin-Dan PSD DA
114. Tudose Mihai PSD DA
115. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
116. Vexler Silviu Minoritati DA
117. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
118. Vlase Petru Gabriel PSD DA
119. Vosganian Varujan ALDE DA
120. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
121. Zainea Cornel USR DA
122. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 iunie 2018, 7:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro