Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 10:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 10:41

Subiect vot: PLx 215/2018 - forma initiala
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:127 62 25 14 9 4 1 10 2
- voturi pentru (DA):85 62 1 - 9 4 - 9 -
- voturi împotrivă (NU):41 - 24 14 - - 1 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR DA
4. Axinte Vasile PSD DA
5. Balint Liviu-Ioan PSD DA
6. Benedek Zacharie UDMR DA
7. Bica Dănuț PNL NU
8. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
9. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
10. Bode Lucian Nicolae PNL NU
11. Bodea Marius PNL NU
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
13. Borza Remus-Adrian - NU
14. Botez Mihai-Cătălin USR NU
15. Budăi Marius-Constantin PSD DA
16. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
17. Burciu Cristina PSD DA
18. Calista Mara-Daniela PNL NU
19. Calotă Florică Ică ALDE DA
20. Căciulă Aurel PSD DA
21. Călin Ion PSD DA
22. Cherecheș Florica PNL NU
23. Chiriac Viorel PSD DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
25. Ciuhodaru Tudor PSD DA
26. Cobuz Maricela PSD DA
27. Csép Éva-Andrea UDMR DA
28. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
29. Cupă Ion ALDE DA
30. Dobre Victor Paul PNL NU
31. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
32. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
33. Drulă Cătălin USR NU
34. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
35. Erdei Dolóczki István UDMR DA
36. Fădor Angelica PNL NU
37. Floroiu Ionel PSD DA
38. Furtună Mirela PSD DA
39. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
40. Gavrilă Camelia PSD DA
41. Georgescu Nicolae PSD DA
42. Ghilea Găvrilă PNL NU
43. Giugea Nicolae PNL NU
44. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
45. Gudu Vasile PNL NU
46. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
47. Huncă Mihaela PSD DA
48. Ibram Iusein Minoritati DA
49. Itu Cornel PSD DA
50. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
51. Korodi Attila UDMR DA
52. Lazăr Sorin PSD DA
53. Longher Victoria Minoritati DA
54. Lovin Dumitru ALDE DA
55. Lupașcu Costel PSD DA
56. Macovei Silviu Nicu PSD DA
57. Marica Petru-Sorin PSD DA
58. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
59. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
60. Mohaci Mihai PSD DA
61. Movilă Petru PMP NU
62. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
63. Neagu Nicolae PNL NU
64. Neață Eugen PSD DA
65. Nicoară Romeo Florin PNL NU
66. Niță Nicu PSD DA
67. Olar Corneliu PNL NU
68. Oprea Dumitru PNL NU
69. Oros Nechita-Adrian PNL DA
70. Pambuccian Varujan Minoritati DA
71. Pană Adriana-Doina PSD DA
72. Paraschiv Rodica PSD DA
73. Pau Radu - Adrian PSD DA
74. Păle Dănuț PSD DA
75. Petrea Gabriel PSD DA
76. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
77. Pop Andrei PSD DA
78. Popa Florin PSD DA
79. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
80. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
81. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
82. Presură Alexandra PSD DA
83. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
84. Prună Cristina-Mădălina USR NU
85. Radu Anișoara PSD DA
86. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
87. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
88. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
89. Răduț Violeta PSD DA
90. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
91. Roman Ioan Sorin PSD DA
92. Romanescu Cristinel PNL NU
93. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
94. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
95. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
96. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
97. Simion Lucian-Eduard PSD DA
98. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
99. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
100. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
101. Stancu Florinel PSD DA
102. Stativă Irinel Ioan PSD DA
103. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
104. Szabó Ödön UDMR DA
105. Șarapatin Elvira PSD DA
106. Șovăială Constantin PNL NU
107. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
108. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
109. Teiș Alina PSD DA
110. Terea Ioan PSD DA
111. Todor Adrian PSD DA
112. Toma Ilie PSD DA
113. Tripa Florin-Dan PSD DA
114. Tudor Beatrice PSD DA
115. Tudose Mihai PSD DA
116. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
117. Varga Vasile PNL NU
118. Vasile Daniel Minoritati DA
119. Vass Levente UDMR DA
120. Velcea Nicolae PSD DA
121. Vîlceanu Dan PNL NU
122. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
123. Vlase Petru Gabriel PSD DA
124. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
125. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
126. Zainea Cornel USR NU
127. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 14 august 2018, 23:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro