Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 10:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 10:43

Subiect vot: PLx 215/2018 - forma initiala
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:134 70 23 16 8 5 3 6 3
- voturi pentru (DA):90 70 1 - 8 5 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):44 - 22 16 - - 3 - 3
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR DA
4. Axinte Vasile PSD DA
5. Balint Liviu-Ioan PSD DA
6. Benedek Zacharie UDMR DA
7. Benga Tudor - Vlad USR NU
8. Bica Dănuț PNL NU
9. Bichineț Corneliu PMP NU
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bode Lucian Nicolae PNL NU
14. Bodea Marius PNL NU
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Borza Remus-Adrian - NU
17. Botez Mihai-Cătălin USR NU
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
21. Burciu Cristina PSD DA
22. Calista Mara-Daniela PNL NU
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Cherecheș Florica PNL NU
27. Chiriac Viorel PSD DA
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
29. Ciuhodaru Tudor PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Cobuz Maricela PSD DA
32. Csép Éva-Andrea UDMR DA
33. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
34. Cupă Ion ALDE DA
35. Dîrzu Ioan PSD DA
36. Dobre Victor Paul PNL NU
37. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
38. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
39. Drulă Cătălin USR NU
40. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
41. Erdei Dolóczki István UDMR DA
42. Fădor Angelica PNL NU
43. Floroiu Ionel PSD DA
44. Furtună Mirela PSD DA
45. Gavrilă Camelia PSD DA
46. Georgescu Nicolae PSD DA
47. Gherman Dumitru PSD DA
48. Ghilea Găvrilă PNL NU
49. Ghinea Cristian USR NU
50. Giugea Nicolae PNL NU
51. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
52. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
53. Huncă Mihaela PSD DA
54. Itu Cornel PSD DA
55. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
56. Korodi Attila UDMR DA
57. Lazăr Sorin PSD DA
58. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
59. Longher Victoria Minoritati DA
60. Lovin Dumitru ALDE DA
61. Lupașcu Costel PSD DA
62. Lupescu Dumitru USR NU
63. Macovei Silviu Nicu PSD DA
64. Marica Petru-Sorin PSD DA
65. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
66. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
67. Mohaci Mihai PSD DA
68. Movilă Petru PMP NU
69. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
70. Neață Eugen PSD DA
71. Nicoară Romeo Florin PNL NU
72. Niță Nicu PSD DA
73. Olar Corneliu PNL NU
74. Oros Nechita-Adrian PNL DA
75. Oteșanu Daniela PSD DA
76. Pambuccian Varujan Minoritati DA
77. Pană Adriana-Doina PSD DA
78. Paraschiv Rodica PSD DA
79. Pașcan Emil-Marius PMP NU
80. Pau Radu - Adrian PSD DA
81. Păle Dănuț PSD DA
82. Petrea Gabriel PSD DA
83. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
84. Pop Andrei PSD DA
85. Pop Tudor Rareș USR NU
86. Popa Florin PSD DA
87. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
88. Presură Alexandra PSD DA
89. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
90. Radu Anișoara PSD DA
91. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
92. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
93. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
94. Răduț Violeta PSD DA
95. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
96. Roman Ioan Sorin PSD DA
97. Romanescu Cristinel PNL NU
98. Roșca Lucreția PSD DA
99. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
100. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
101. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
102. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
103. Simion Lucian-Eduard PSD DA
104. Simonis Alfred - Robert PSD DA
105. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
106. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
107. Stan Viorel PSD DA
108. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
109. Stancu Florinel PSD DA
110. Stativă Irinel Ioan PSD DA
111. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
112. Szabó Ödön UDMR DA
113. Șarapatin Elvira PSD DA
114. Șovăială Constantin PNL NU
115. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
116. Teiș Alina PSD DA
117. Terea Ioan PSD DA
118. Todor Adrian PSD DA
119. Toma Ilie PSD DA
120. Tripa Florin-Dan PSD DA
121. Tudor Beatrice PSD DA
122. Tudose Mihai PSD DA
123. Varga Vasile PNL NU
124. Vasile Daniel Minoritati DA
125. Velcea Nicolae PSD DA
126. Vișan George-Gabriel PSD DA
127. Vîlceanu Dan PNL NU
128. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
129. Vlase Petru Gabriel PSD DA
130. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
131. Vosganian Varujan ALDE DA
132. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
133. Zainea Cornel USR NU
134. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 ianuarie 2019, 6:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro