Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 10:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 10:43

Subiect vot: PLx 215/2018 - amr 7
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:136 68 26 17 8 5 2 7 3
- voturi pentru (DA):54 - 26 17 - 1 2 5 3
- voturi împotrivă (NU):82 68 - - 8 4 - 2 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR NU
4. Axinte Vasile PSD NU
5. Balint Liviu-Ioan PSD NU
6. Benedek Zacharie UDMR NU
7. Benga Tudor - Vlad USR DA
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
12. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
13. Bode Lucian Nicolae PNL DA
14. Bodea Marius PNL DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
16. Borza Remus-Adrian - DA
17. Botez Mihai-Cătălin USR DA
18. Budăi Marius-Constantin PSD NU
19. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
20. Bulai Iulian USR DA
21. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
22. Burciu Cristina PSD NU
23. Calista Mara-Daniela PNL DA
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Chiriac Viorel PSD NU
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
30. Ciuhodaru Tudor PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cobuz Maricela PSD NU
33. Csép Éva-Andrea UDMR NU
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
35. Cupă Ion ALDE NU
36. Dîrzu Ioan PSD NU
37. Dobre Victor Paul PNL DA
38. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
39. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
40. Drulă Cătălin USR DA
41. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
42. Erdei Dolóczki István UDMR NU
43. Fădor Angelica PNL DA
44. Floroiu Ionel PSD NU
45. Furtună Mirela PSD NU
46. Gavrilă Camelia PSD NU
47. Georgescu Nicolae PSD NU
48. Gherman Dumitru PSD NU
49. Ghilea Găvrilă PNL DA
50. Ghinea Cristian USR DA
51. Giugea Nicolae PNL DA
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
53. Gudu Vasile PNL DA
54. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
55. Huncă Mihaela PSD NU
56. Ibram Iusein Minoritati DA
57. Itu Cornel PSD NU
58. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
59. Korodi Attila UDMR NU
60. Lazăr Sorin PSD NU
61. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
62. Lovin Dumitru ALDE DA
63. Lupașcu Costel PSD NU
64. Macovei Silviu Nicu PSD NU
65. Marica Petru-Sorin PSD NU
66. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
67. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
68. Mohaci Mihai PSD NU
69. Movilă Petru PMP DA
70. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
71. Neagu Nicolae PNL DA
72. Neață Eugen PSD NU
73. Nicoară Romeo Florin PNL DA
74. Niță Nicu PSD NU
75. Olar Corneliu PNL DA
76. Oros Nechita-Adrian PNL DA
77. Oteșanu Daniela PSD NU
78. Pambuccian Varujan Minoritati DA
79. Pană Adriana-Doina PSD NU
80. Paraschiv Rodica PSD NU
81. Pau Radu - Adrian PSD NU
82. Păle Dănuț PSD NU
83. Petrea Gabriel PSD NU
84. Pop Andrei PSD NU
85. Pop Tudor Rareș USR DA
86. Popa Florin PSD NU
87. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
88. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
89. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
90. Presură Alexandra PSD NU
91. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
92. Radu Anișoara PSD NU
93. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
94. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
95. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
96. Răduț Violeta PSD NU
97. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
98. Roman Ioan Sorin PSD NU
99. Romanescu Cristinel PNL DA
100. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
101. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
102. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
103. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
104. Simion Lucian-Eduard PSD NU
105. Simonis Alfred - Robert PSD NU
106. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
107. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
108. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
109. Stancu Florinel PSD NU
110. Stativă Irinel Ioan PSD NU
111. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
112. Szabó Ödön UDMR NU
113. Șarapatin Elvira PSD NU
114. Șovăială Constantin PNL DA
115. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
116. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
117. Teiș Alina PSD NU
118. Terea Ioan PSD NU
119. Todor Adrian PSD NU
120. Toma Ilie PSD NU
121. Tripa Florin-Dan PSD NU
122. Tudor Beatrice PSD NU
123. Tudose Mihai PSD NU
124. Turcan Raluca PNL DA
125. Varga Vasile PNL DA
126. Vasile Daniel Minoritati DA
127. Velcea Nicolae PSD NU
128. Vișan George-Gabriel PSD NU
129. Vîlceanu Dan PNL DA
130. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
131. Vlase Petru Gabriel PSD NU
132. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
133. Vosganian Varujan ALDE NU
134. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
135. Zainea Cornel USR DA
136. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 15 octombrie 2018, 19:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro