Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 10:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 10:44

Subiect vot: PLx 215/2018 - forma initiala
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:135 69 26 15 8 5 3 6 3
- voturi pentru (DA):87 68 - 1 8 4 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):46 - 26 14 - - 3 - 3
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andronache Gabriel PNL NU
2. Antal István-János UDMR DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Balint Liviu-Ioan PSD DA
5. Benedek Zacharie UDMR DA
6. Benga Tudor - Vlad USR NU
7. Bica Dănuț PNL NU
8. Bichineț Corneliu PMP NU
9. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
10. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
11. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
12. Bode Lucian Nicolae PNL NU
13. Bodea Marius PNL NU
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Borza Remus-Adrian - NU
16. Botez Mihai-Cătălin USR NU
17. Budăi Marius-Constantin PSD DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Bulai Iulian USR NU
20. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
21. Burciu Cristina PSD DA
22. Calista Mara-Daniela PNL NU
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Cherecheș Florica PNL NU
27. Chiriac Viorel PSD -
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
29. Ciuhodaru Tudor PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Cobuz Maricela PSD DA
32. Csép Éva-Andrea UDMR DA
33. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
34. Cupă Ion ALDE DA
35. Dîrzu Ioan PSD DA
36. Dobre Victor Paul PNL NU
37. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
38. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
39. Drulă Cătălin USR NU
40. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
41. Erdei Dolóczki István UDMR DA
42. Fădor Angelica PNL NU
43. Floroiu Ionel PSD DA
44. Furtună Mirela PSD DA
45. Gavrilă Camelia PSD DA
46. Georgescu Nicolae PSD DA
47. Gherman Dumitru PSD DA
48. Ghilea Găvrilă PNL NU
49. Ghinea Cristian USR NU
50. Giugea Nicolae PNL NU
51. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
52. Gudu Vasile PNL NU
53. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
54. Huncă Mihaela PSD DA
55. Ibram Iusein Minoritati DA
56. Itu Cornel PSD DA
57. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
58. Korodi Attila UDMR DA
59. Lazăr Sorin PSD DA
60. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
61. Lovin Dumitru ALDE DA
62. Lupașcu Costel PSD DA
63. Lupescu Dumitru USR NU
64. Macovei Silviu Nicu PSD DA
65. Marica Petru-Sorin PSD DA
66. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
67. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
68. Mohaci Mihai PSD DA
69. Movilă Petru PMP NU
70. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
71. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
72. Neagu Nicolae PNL NU
73. Neață Eugen PSD DA
74. Nicoară Romeo Florin PNL NU
75. Niță Nicu PSD DA
76. Olar Corneliu PNL NU
77. Oprea Dumitru PNL NU
78. Oros Nechita-Adrian PNL NU
79. Oteșanu Daniela PSD DA
80. Pambuccian Varujan Minoritati DA
81. Pană Adriana-Doina PSD DA
82. Paraschiv Rodica PSD DA
83. Pașcan Emil-Marius PMP NU
84. Pau Radu - Adrian PSD DA
85. Păle Dănuț PSD DA
86. Petrea Gabriel PSD DA
87. Pop Andrei PSD DA
88. Pop Tudor Rareș USR NU
89. Popa Florin PSD DA
90. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
91. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
92. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
93. Presură Alexandra PSD DA
94. Radu Anișoara PSD DA
95. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
96. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
97. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
98. Răduț Violeta PSD DA
99. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
100. Roman Ioan Sorin PSD DA
101. Romanescu Cristinel PNL NU
102. Roșca Lucreția PSD DA
103. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
104. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
105. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
106. Simion Lucian-Eduard PSD DA
107. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
108. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
109. Stancu Florinel PSD DA
110. Stativă Irinel Ioan PSD DA
111. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
112. Szabó Ödön UDMR DA
113. Șarapatin Elvira PSD DA
114. Șovăială Constantin PNL NU
115. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
116. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
117. Teiș Alina PSD DA
118. Terea Ioan PSD DA
119. Todor Adrian PSD DA
120. Toma Ilie PSD DA
121. Tripa Florin-Dan PSD DA
122. Tudor Beatrice PSD DA
123. Tudose Mihai PSD DA
124. Turcan Raluca PNL NU
125. Varga Vasile PNL NU
126. Vasile Daniel Minoritati DA
127. Vass Levente UDMR DA
128. Velcea Nicolae PSD DA
129. Vișan George-Gabriel PSD DA
130. Vlase Petru Gabriel PSD DA
131. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
132. Vosganian Varujan ALDE -
133. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
134. Zainea Cornel USR NU
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 iunie 2018, 7:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro