Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 10:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 10:45

Subiect vot: PLx 215/2018 - forma initiala 8
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:140 69 26 19 7 4 2 9 4
- voturi pentru (DA):55 - 26 17 - - 2 7 3
- voturi împotrivă (NU):84 69 - 2 7 4 - 2 -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR NU
4. Axinte Vasile PSD NU
5. Balint Liviu-Ioan PSD NU
6. Benedek Zacharie UDMR NU
7. Benga Tudor - Vlad USR DA
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
10. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
11. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
12. Bode Lucian Nicolae PNL DA
13. Bodea Marius PNL DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
15. Borza Remus-Adrian - DA
16. Botez Mihai-Cătălin USR DA
17. Budăi Marius-Constantin PSD NU
18. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
19. Bulai Iulian USR DA
20. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
21. Burciu Cristina PSD NU
22. Calista Mara-Daniela PNL DA
23. Calotă Florică Ică ALDE NU
24. Căciulă Aurel PSD NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Cherecheș Florica PNL DA
27. Chiriac Viorel PSD NU
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
29. Ciuhodaru Tudor PSD NU
30. Cîtea Vasile PSD NU
31. Cobuz Maricela PSD NU
32. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
33. Cupă Ion ALDE NU
34. Dîrzu Ioan PSD NU
35. Dobre Victor Paul PNL DA
36. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
37. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
38. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
39. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
40. Drulă Cătălin USR DA
41. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
42. Erdei Dolóczki István UDMR NU
43. Fădor Angelica PNL DA
44. Floroiu Ionel PSD NU
45. Furtună Mirela PSD NU
46. Gavrilă Camelia PSD NU
47. Georgescu Nicolae PSD NU
48. Gherman Dumitru PSD NU
49. Ghilea Găvrilă PNL DA
50. Giugea Nicolae PNL DA
51. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
52. Gudu Vasile PNL DA
53. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
54. Huncă Mihaela PSD NU
55. Ibram Iusein Minoritati NU
56. Itu Cornel PSD NU
57. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
58. Korodi Attila UDMR NU
59. Lazăr Sorin PSD NU
60. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
61. Longher Victoria Minoritati DA
62. Lovin Dumitru ALDE NU
63. Lupașcu Costel PSD NU
64. Lupescu Dumitru USR DA
65. Macovei Silviu Nicu PSD NU
66. Marica Petru-Sorin PSD NU
67. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
68. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
69. Mohaci Mihai PSD NU
70. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
71. Movilă Petru PMP DA
72. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
73. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
74. Neagu Nicolae PNL DA
75. Neață Eugen PSD NU
76. Nicoară Romeo Florin PNL DA
77. Niță Nicu PSD NU
78. Olar Corneliu PNL DA
79. Oprea Dumitru PNL DA
80. Oteșanu Daniela PSD NU
81. Pambuccian Varujan Minoritati DA
82. Paraschiv Rodica PSD NU
83. Pașcan Emil-Marius PMP DA
84. Pau Radu - Adrian PSD NU
85. Păle Dănuț PSD NU
86. Petrea Gabriel PSD NU
87. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
88. Pop Andrei PSD NU
89. Popa Florin PSD NU
90. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
91. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
92. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
93. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
94. Prună Cristina-Mădălina USR DA
95. Radu Anișoara PSD NU
96. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
97. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
98. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
99. Răduț Violeta PSD NU
100. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
101. Roman Ioan Sorin PSD NU
102. Romanescu Cristinel PNL DA
103. Roșca Lucreția PSD NU
104. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
105. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
106. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
107. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
108. Simion Lucian-Eduard PSD NU
109. Simonis Alfred - Robert PSD NU
110. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
111. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
112. Stan Viorel PSD NU
113. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
114. Stancu Florinel PSD NU
115. Stativă Irinel Ioan PSD NU
116. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
117. Szabó Ödön UDMR NU
118. Șarapatin Elvira PSD NU
119. Șovăială Constantin PNL DA
120. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
121. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
122. Teiș Alina PSD NU
123. Terea Ioan PSD NU
124. Todor Adrian PSD NU
125. Toma Ilie PSD NU
126. Tripa Florin-Dan PSD NU
127. Tudor Beatrice PSD NU
128. Tudose Mihai PSD NU
129. Turcan Raluca PNL DA
130. Varga Vasile PNL DA
131. Vasile Daniel Minoritati DA
132. Velcea Nicolae PSD NU
133. Vișan George-Gabriel PSD NU
134. Vîlceanu Dan PNL DA
135. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
136. Vlase Petru Gabriel PSD NU
137. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
138. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
139. Zainea Cornel USR DA
140. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 august 2018, 1:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro