Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 10:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 10:46

Subiect vot: PLx 215/2018 - forma initiala
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:137 67 26 21 6 4 2 8 3
- voturi pentru (DA):86 67 - 1 6 4 - 8 -
- voturi împotrivă (NU):51 - 26 20 - - 2 - 3
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR DA
4. Axinte Vasile PSD DA
5. Balint Liviu-Ioan PSD DA
6. Bejinariu Eugen PSD DA
7. Benedek Zacharie UDMR DA
8. Benga Tudor - Vlad USR NU
9. Bica Dănuț PNL NU
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bode Lucian Nicolae PNL NU
14. Bodea Marius PNL NU
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Borza Remus-Adrian - NU
17. Botez Mihai-Cătălin USR NU
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Bulai Iulian USR DA
21. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
22. Burciu Cristina PSD DA
23. Calista Mara-Daniela PNL NU
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL NU
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
30. Ciuhodaru Tudor PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
34. Cupă Ion ALDE DA
35. Dîrzu Ioan PSD DA
36. Dobre Victor Paul PNL NU
37. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
38. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
39. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
40. Drulă Cătălin USR NU
41. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
42. Erdei Dolóczki István UDMR DA
43. Fădor Angelica PNL NU
44. Floroiu Ionel PSD DA
45. Furtună Mirela PSD DA
46. Gavrilă Camelia PSD DA
47. Georgescu Nicolae PSD DA
48. Gherman Dumitru PSD DA
49. Ghilea Găvrilă PNL NU
50. Ghinea Cristian USR NU
51. Giugea Nicolae PNL NU
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
53. Gudu Vasile PNL NU
54. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
55. Huncă Mihaela PSD DA
56. Ibram Iusein Minoritati DA
57. Itu Cornel PSD DA
58. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
59. Korodi Attila UDMR DA
60. Lazăr Sorin PSD DA
61. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
62. Longher Victoria Minoritati DA
63. Lovin Dumitru ALDE DA
64. Lupașcu Costel PSD DA
65. Lupescu Dumitru USR NU
66. Macovei Silviu Nicu PSD DA
67. Marica Petru-Sorin PSD DA
68. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
69. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
70. Mohaci Mihai PSD DA
71. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
72. Movilă Petru PMP NU
73. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
74. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
75. Neagu Nicolae PNL NU
76. Neață Eugen PSD DA
77. Nicoară Romeo Florin PNL NU
78. Niță Nicu PSD DA
79. Olar Corneliu PNL NU
80. Oprea Dumitru PNL NU
81. Oteșanu Daniela PSD DA
82. Pambuccian Varujan Minoritati DA
83. Paraschiv Rodica PSD DA
84. Pașcan Emil-Marius PMP NU
85. Păle Dănuț PSD DA
86. Petrea Gabriel PSD DA
87. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
88. Petric Octavian PSD DA
89. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
90. Pop Andrei PSD DA
91. Pop Tudor Rareș USR NU
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
93. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
94. Presură Alexandra PSD DA
95. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
96. Prună Cristina-Mădălina USR NU
97. Radu Anișoara PSD DA
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
99. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
100. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
101. Răduț Violeta PSD DA
102. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
103. Romanescu Cristinel PNL NU
104. Roșca Lucreția PSD DA
105. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
106. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
107. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
108. Simion Lucian-Eduard PSD DA
109. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
110. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
111. Stan Viorel PSD DA
112. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
113. Stancu Florinel PSD DA
114. Stativă Irinel Ioan PSD DA
115. Szabó Ödön UDMR DA
116. Șarapatin Elvira PSD DA
117. Șovăială Constantin PNL NU
118. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
119. Teiș Alina PSD DA
120. Terea Ioan PSD DA
121. Todor Adrian PSD DA
122. Toma Ilie PSD DA
123. Tripa Florin-Dan PSD DA
124. Tudor Beatrice PSD DA
125. Tudose Mihai PSD DA
126. Turcan Raluca PNL NU
127. Varga Vasile PNL NU
128. Vasile Daniel Minoritati DA
129. Velcea Nicolae PSD DA
130. Vișan George-Gabriel PSD DA
131. Vîlceanu Dan PNL NU
132. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
133. Vlase Petru Gabriel PSD DA
134. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
135. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
136. Zainea Cornel USR NU
137. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 ianuarie 2019, 6:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro