Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 10:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 10:47

Subiect vot: PLx 215/2018 -amr 9
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:142 70 25 18 7 5 4 10 3
- voturi pentru (DA):58 - 25 18 - - 4 8 3
- voturi împotrivă (NU):84 70 - - 7 5 - 2 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR NU
4. Axinte Vasile PSD NU
5. Balint Liviu-Ioan PSD NU
6. Benedek Zacharie UDMR NU
7. Benga Tudor - Vlad USR DA
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
12. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
13. Bode Lucian Nicolae PNL DA
14. Bodea Marius PNL DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
16. Botez Mihai-Cătălin USR DA
17. Budăi Marius-Constantin PSD NU
18. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
19. Bulai Iulian USR DA
20. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
21. Burciu Cristina PSD NU
22. Calista Mara-Daniela PNL DA
23. Calotă Florică Ică ALDE NU
24. Căciulă Aurel PSD NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Cherecheș Florica PNL DA
27. Chiriac Viorel PSD NU
28. Ciocan Dan PSD NU
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
30. Ciuhodaru Tudor PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cobuz Maricela PSD NU
33. Codreanu Constantin PMP DA
34. Csép Éva-Andrea UDMR NU
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
36. Cupă Ion ALDE NU
37. Dîrzu Ioan PSD NU
38. Dobre Victor Paul PNL DA
39. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
40. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
41. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
43. Drulă Cătălin USR DA
44. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
45. Erdei Dolóczki István UDMR NU
46. Fădor Angelica PNL DA
47. Floroiu Ionel PSD NU
48. Furic Iarco Minoritati DA
49. Furtună Mirela PSD NU
50. Gavrilă Camelia PSD NU
51. Georgescu Nicolae PSD NU
52. Gherman Dumitru PSD NU
53. Ghilea Găvrilă PNL DA
54. Giugea Nicolae PNL DA
55. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
56. Gudu Vasile PNL DA
57. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
58. Huncă Mihaela PSD NU
59. Ibram Iusein Minoritati NU
60. Itu Cornel PSD NU
61. Korodi Attila UDMR NU
62. Lazăr Sorin PSD NU
63. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
64. Longher Victoria Minoritati DA
65. Lovin Dumitru ALDE NU
66. Lupașcu Costel PSD NU
67. Lupescu Dumitru USR DA
68. Macovei Silviu Nicu PSD NU
69. Marica Petru-Sorin PSD NU
70. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
71. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
72. Mohaci Mihai PSD NU
73. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
74. Movilă Petru PMP DA
75. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
76. Neagu Nicolae PNL DA
77. Neață Eugen PSD NU
78. Niță Nicu PSD NU
79. Olar Corneliu PNL DA
80. Oprea Dumitru PNL DA
81. Oteșanu Daniela PSD NU
82. Pambuccian Varujan Minoritati DA
83. Paraschiv Rodica PSD NU
84. Pașcan Emil-Marius PMP DA
85. Pau Radu - Adrian PSD NU
86. Păle Dănuț PSD NU
87. Petrea Gabriel PSD NU
88. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
89. Petric Octavian PSD NU
90. Pop Andrei PSD NU
91. Popa Florin PSD NU
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
93. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
94. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
95. Presură Alexandra PSD NU
96. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
97. Prună Cristina-Mădălina USR DA
98. Radu Anișoara PSD NU
99. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
100. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
101. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
102. Răduț Violeta PSD NU
103. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
104. Roman Ioan Sorin PSD NU
105. Romanescu Cristinel PNL DA
106. Roșca Lucreția PSD NU
107. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
108. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
109. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
110. Simion Lucian-Eduard PSD NU
111. Simonis Alfred - Robert PSD NU
112. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
113. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
114. Stan Viorel PSD NU
115. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
116. Stancu Florinel PSD NU
117. Stativă Irinel Ioan PSD NU
118. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
119. Szabó Ödön UDMR NU
120. Șarapatin Elvira PSD NU
121. Șovăială Constantin PNL DA
122. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
123. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
124. Teiș Alina PSD NU
125. Terea Ioan PSD NU
126. Todor Adrian PSD NU
127. Toma Ilie PSD NU
128. Tripa Florin-Dan PSD NU
129. Tudor Beatrice PSD NU
130. Tudose Mihai PSD NU
131. Turcan Raluca PNL DA
132. Varga Vasile PNL DA
133. Vasile Daniel Minoritati DA
134. Velcea Nicolae PSD NU
135. Vișan George-Gabriel PSD NU
136. Vîlceanu Dan PNL DA
137. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
138. Vlase Petru Gabriel PSD NU
139. Vosganian Varujan ALDE NU
140. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
141. Zainea Cornel USR DA
142. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 iunie 2018, 19:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro