Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 10:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 10:48

Subiect vot: PLx 215/2018 - amr.5
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:130 67 19 16 7 5 3 10 3
- voturi pentru (DA):41 - 19 16 - - 3 - 3
- voturi împotrivă (NU):84 67 - - 7 5 - 5 -
- abțineri:5 - - - - - - 5 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR NU
4. Axinte Vasile PSD NU
5. Balint Liviu-Ioan PSD NU
6. Benedek Zacharie UDMR NU
7. Benga Tudor - Vlad USR DA
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
12. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
14. Botez Mihai-Cătălin USR DA
15. Budăi Marius-Constantin PSD NU
16. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
17. Bulai Iulian USR DA
18. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
19. Burciu Cristina PSD NU
20. Calista Mara-Daniela PNL DA
21. Calotă Florică Ică ALDE NU
22. Căciulă Aurel PSD NU
23. Călin Ion PSD NU
24. Chiriac Viorel PSD NU
25. Ciocan Dan PSD NU
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
27. Ciuhodaru Tudor PSD NU
28. Cîtea Vasile PSD NU
29. Cobuz Maricela PSD NU
30. Codreanu Constantin PMP DA
31. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
32. Cupă Ion ALDE NU
33. Dîrzu Ioan PSD NU
34. Dobre Victor Paul PNL DA
35. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
36. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
37. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
38. Drulă Cătălin USR DA
39. Dunava Costel Neculai PSD NU
40. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
41. Erdei Dolóczki István UDMR NU
42. Fădor Angelica PNL DA
43. Floroiu Ionel PSD NU
44. Furic Iarco Minoritati NU
45. Furtună Mirela PSD NU
46. Gavrilă Camelia PSD NU
47. Georgescu Nicolae PSD NU
48. Gherman Dumitru PSD NU
49. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
50. Gudu Vasile PNL DA
51. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
52. Huncă Mihaela PSD NU
53. Ibram Iusein Minoritati NU
54. Itu Cornel PSD NU
55. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
56. Korodi Attila UDMR NU
57. Lazăr Sorin PSD NU
58. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
59. Longher Victoria Minoritati Abținere
60. Lovin Dumitru ALDE NU
61. Lupașcu Costel PSD NU
62. Lupescu Dumitru USR DA
63. Macovei Silviu Nicu PSD NU
64. Marica Petru-Sorin PSD NU
65. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
66. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
67. Mohaci Mihai PSD NU
68. Movilă Petru PMP DA
69. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
70. Neagu Nicolae PNL DA
71. Neață Eugen PSD NU
72. Nicoară Romeo Florin PNL DA
73. Olar Corneliu PNL DA
74. Oprea Dumitru PNL DA
75. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
76. Paraschiv Rodica PSD NU
77. Pau Radu - Adrian PSD NU
78. Petrea Gabriel PSD NU
79. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
80. Pop Andrei PSD NU
81. Popa Florin PSD NU
82. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
83. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
84. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
85. Presură Alexandra PSD NU
86. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
87. Prună Cristina-Mădălina USR DA
88. Radu Anișoara PSD NU
89. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
90. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
91. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
92. Răduț Violeta PSD NU
93. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
94. Roman Ioan Sorin PSD NU
95. Roșca Lucreția PSD NU
96. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
97. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
98. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
99. Simion Lucian-Eduard PSD NU
100. Simonis Alfred - Robert PSD NU
101. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
102. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
103. Stan Viorel PSD NU
104. Stancu Florinel PSD NU
105. Stativă Irinel Ioan PSD NU
106. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
107. Szabó Ödön UDMR NU
108. Șarapatin Elvira PSD NU
109. Șovăială Constantin PNL DA
110. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
111. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
112. Teiș Alina PSD NU
113. Terea Ioan PSD NU
114. Todor Adrian PSD NU
115. Toma Ilie PSD NU
116. Tripa Florin-Dan PSD NU
117. Tudor Beatrice PSD NU
118. Tudose Mihai PSD NU
119. Turcan Raluca PNL DA
120. Vasile Daniel Minoritati NU
121. Vass Levente UDMR NU
122. Velcea Nicolae PSD NU
123. Vișan George-Gabriel PSD NU
124. Vîlceanu Dan PNL DA
125. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
126. Vlase Petru Gabriel PSD NU
127. Vosganian Varujan ALDE NU
128. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
129. Zainea Cornel USR DA
130. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 15 octombrie 2018, 19:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro