Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 10:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 10:49

Subiect vot: PLx 215/2018 - forma initiala
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:140 69 23 19 8 5 4 9 3
- voturi pentru (DA):93 69 - 1 8 5 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):47 - 23 18 - - 4 - 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR DA
4. Axinte Vasile PSD DA
5. Balint Liviu-Ioan PSD DA
6. Benedek Zacharie UDMR DA
7. Benga Tudor - Vlad USR NU
8. Bica Dănuț PNL NU
9. Bichineț Corneliu PMP NU
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bodea Marius PNL NU
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Botez Mihai-Cătălin USR NU
16. Budăi Marius-Constantin PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Bulai Iulian USR NU
19. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
20. Burciu Cristina PSD DA
21. Calista Mara-Daniela PNL NU
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Chiriac Viorel PSD DA
26. Ciocan Dan PSD DA
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
28. Ciuhodaru Tudor PSD DA
29. Cîtea Vasile PSD DA
30. Cobuz Maricela PSD DA
31. Codreanu Constantin PMP NU
32. Csép Éva-Andrea UDMR DA
33. Csoma Botond UDMR DA
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Dîrzu Ioan PSD DA
37. Dobre Victor Paul PNL NU
38. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
39. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
40. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
42. Drulă Cătălin USR NU
43. Dunava Costel Neculai PSD DA
44. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Fădor Angelica PNL NU
47. Floroiu Ionel PSD DA
48. Furic Iarco Minoritati DA
49. Furtună Mirela PSD DA
50. Gavrilă Camelia PSD DA
51. Georgescu Nicolae PSD DA
52. Gherman Dumitru PSD DA
53. Ghilea Găvrilă PNL NU
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
55. Gudu Vasile PNL NU
56. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
57. Huncă Mihaela PSD DA
58. Ibram Iusein Minoritati DA
59. Itu Cornel PSD DA
60. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
61. Lazăr Sorin PSD DA
62. Longher Victoria Minoritati DA
63. Lovin Dumitru ALDE DA
64. Lupașcu Costel PSD DA
65. Lupescu Dumitru USR NU
66. Macovei Silviu Nicu PSD DA
67. Marica Petru-Sorin PSD DA
68. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
69. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
70. Mohaci Mihai PSD DA
71. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
72. Movilă Petru PMP NU
73. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
74. Neagu Nicolae PNL NU
75. Neață Eugen PSD DA
76. Nicoară Romeo Florin PNL NU
77. Olar Corneliu PNL NU
78. Oprea Dumitru PNL NU
79. Oros Nechita-Adrian PNL NU
80. Oteșanu Daniela PSD DA
81. Pambuccian Varujan Minoritati DA
82. Paraschiv Rodica PSD DA
83. Pașcan Emil-Marius PMP NU
84. Pau Radu - Adrian PSD DA
85. Păle Dănuț PSD DA
86. Petrea Gabriel PSD DA
87. Petric Octavian PSD DA
88. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
89. Pop Andrei PSD DA
90. Popa Florin PSD DA
91. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
92. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
93. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
94. Presură Alexandra PSD DA
95. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
96. Prună Cristina-Mădălina USR NU
97. Radu Anișoara PSD DA
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
99. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
100. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
101. Răduț Violeta PSD DA
102. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
103. Roman Ioan Sorin PSD DA
104. Romanescu Cristinel PNL NU
105. Roșca Lucreția PSD DA
106. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
107. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
108. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
109. Simion Lucian-Eduard PSD DA
110. Simonis Alfred - Robert PSD DA
111. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
112. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
113. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
114. Stancu Florinel PSD DA
115. Stativă Irinel Ioan PSD DA
116. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
117. Szabó Ödön UDMR DA
118. Șarapatin Elvira PSD DA
119. Șovăială Constantin PNL NU
120. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
121. Teiș Alina PSD DA
122. Terea Ioan PSD DA
123. Todor Adrian PSD DA
124. Toma Ilie PSD DA
125. Tripa Florin-Dan PSD DA
126. Tudor Beatrice PSD DA
127. Tudose Mihai PSD DA
128. Turcan Raluca PNL NU
129. Varga Vasile PNL NU
130. Vasile Daniel Minoritati DA
131. Vass Levente UDMR DA
132. Velcea Nicolae PSD DA
133. Vișan George-Gabriel PSD DA
134. Vîlceanu Dan PNL NU
135. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
136. Vlase Petru Gabriel PSD DA
137. Vosganian Varujan ALDE DA
138. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
139. Zainea Cornel USR NU
140. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 ianuarie 2019, 7:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro