Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 1/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.35/1997 privind organizarea și funcționarea instituției Avocatul Poporului,
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:274 138 47 26 17 11 11 14 10
- voturi pentru (DA):182 138 2 - 17 10 1 13 1
- voturi împotrivă (NU):82 - 45 25 - - 9 - 3
- abțineri:10 - - 1 - 1 1 1 6
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - Abținere
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR NU
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL NU
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL NU
52. Chichirău Cosette-Paula USR NU
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP NU
62. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
63. Cosma Lavinia-Corina USR NU
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Culeafă Mihai PNL NU
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Dan Nicușor Daniel USR NU
72. Dehelean Silviu USR NU
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus - Abținere
76. Dobre Victor Paul PNL NU
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
80. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR NU
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL NU
89. Florea Damian PSD DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Furic Iarco Minoritati Abținere
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gheorghe Tinel PNL NU
98. Gheorghiu Bogdan PNL NU
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL NU
102. Ghinea Cristian USR NU
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Giugea Nicolae PNL NU
105. Goga Octavian PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
109. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Huncă Mihaela PSD DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
113. Iancu Iulian PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Iftimie Neculai PSD DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR NU
120. Ionescu George PNL NU
121. Iordache Florin PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
124. Jivan Luminița-Maria PSD DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
130. Longher Victoria Minoritati DA
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR NU
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Mihalescul Dumitru PNL NU
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Mînzatu Roxana PSD DA
143. Mocioalcă Ion PSD DA
144. Mohaci Mihai PSD DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
146. Movilă Petru PMP NU
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
150. Neagu Nicolae PNL NU
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
153. Nicoară Romeo Florin PNL NU
154. Nicolae Andrei PSD DA
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Nistor Laurențiu PSD DA
157. Niță Nicu PSD DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Olar Corneliu PNL DA
160. Olteanu Daniel - DA
161. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
162. Oros Nechita-Adrian PNL NU
163. Oteșanu Daniela PSD DA
164. Palăr Ionel PNL NU
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Pană Adriana-Doina PSD DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pașcan Emil-Marius PMP NU
169. Pau Radu - Adrian PSD DA
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petcu Toma-Florin ALDE DA
172. Petrea Gabriel PSD DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Petric Octavian PSD DA
175. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
176. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
177. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
178. Plumb Rovana PSD DA
179. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
180. Ponta Victor-Viorel - Abținere
181. Pop Andrei PSD DA
182. Pop Tudor Rareș USR NU
183. Popa Florin PSD DA
184. Popa Mihai Valentin PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
187. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
188. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
189. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
193. Prună Cristina-Mădălina USR NU
194. Radu Anișoara PSD DA
195. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
196. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
197. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
198. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
199. Răduț Violeta PSD DA
200. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
201. Roman Ioan Sorin PSD DA
202. Romanescu Cristinel PNL NU
203. Roșca Lucreția PSD DA
204. Rotaru Alexandru PSD DA
205. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
206. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
207. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
208. Sefer Cristian-George PMP NU
209. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
210. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
211. Simion Lucian-Eduard PSD DA
212. Simionca Ionuț PMP NU
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
215. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
216. Solomon Adrian PSD DA
217. Stan Viorel PSD DA
218. Stancu Florinel PSD DA
219. Stativă Irinel Ioan PSD DA
220. Stănescu Alexandru PSD DA
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
223. Suciu Matei PSD DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Szabó Ödön UDMR DA
226. Șarapatin Elvira PSD DA
227. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL NU
230. Șotcan Theodora PSD DA
231. Șova Lucian PSD DA
232. Ștefan Corneliu PSD DA
233. Ștefan Ion PNL NU
234. Ștefan Viorel PSD DA
235. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
237. Tabugan Ion ALDE DA
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
239. Teiș Alina PSD DA
240. Terea Ioan PSD DA
241. Todor Adrian PSD DA
242. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
243. Toma Ilie PSD DA
244. Tomac Eugen PMP NU
245. Trăilă Cristina PNL NU
246. Tripa Florin-Dan PSD DA
247. Tudor Beatrice PSD DA
248. Tudose Mihai PSD DA
249. Turcan Raluca PNL NU
250. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
251. Tușa Adriana Diana PSD DA
252. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
253. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
254. Varga Glad-Aurel PNL NU
255. Varga Vasile PNL NU
256. Vasile Daniel Minoritati DA
257. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
258. Vass Levente UDMR DA
259. Văcaru Alin Vasile - Abținere
260. Velcea Nicolae PSD DA
261. Vexler Silviu Minoritati DA
262. Vișan George-Gabriel PSD DA
263. Vîlceanu Dan PNL NU
264. Vîrză Mihăiță PSD DA
265. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
266. Vlase Petru Gabriel PSD DA
267. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
268. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
269. Vosganian Varujan ALDE DA
270. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Zainea Cornel USR NU
273. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 19:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro