Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 12:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 12:44

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 209/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr. 255/2010 privind exproprierea pentru cauză de utilitate publică, necesară realizării unor obiective de interes național, județean și local
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:267 137 44 25 17 10 10 14 10
- voturi pentru (DA):221 137 42 1 3 10 8 13 7
- voturi împotrivă (NU):29 - - 14 14 - - - 1
- abțineri:16 - 2 10 - - 2 1 1
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - -
14. Barna Ilie Dan USR Abținere
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR NU
20. Benkő Erika UDMR NU
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chichirău Cosette-Paula USR NU
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP Abținere
60. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR NU
64. Csoma Botond UDMR NU
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Dan Nicușor Daniel USR DA
70. Dehelean Silviu USR NU
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus - DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
78. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drulă Cătălin USR Abținere
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Farago Petru UDMR NU
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Damian PSD DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Furic Iarco Minoritati DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
94. Gavrilă Camelia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheorghe Tinel PNL DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Gherman Dumitru PSD DA
100. Ghilea Găvrilă PNL DA
101. Ghinea Cristian USR NU
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Goga Octavian PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Halici Nicușor PSD DA
106. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Iftimie Neculai PSD DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ion Stelian-Cristian USR NU
118. Ionescu George PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Kelemen Hunor UDMR NU
124. Korodi Attila UDMR NU
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Victoria Minoritati DA
129. Lovin Dumitru ALDE DA
130. Lupașcu Costel PSD DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Mihalescul Dumitru PNL DA
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
139. Mînzatu Roxana PSD DA
140. Mocioalcă Ion PSD DA
141. Mohaci Mihai PSD DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
143. Movilă Petru PMP DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
147. Neagu Nicolae PNL DA
148. Neață Eugen PSD DA
149. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
150. Nicoară Romeo Florin PNL DA
151. Nicolae Andrei PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Olteanu Daniel - DA
156. Oprea Dumitru PNL DA
157. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
158. Oros Nechita-Adrian PNL DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pană Adriana-Doina PSD DA
163. Paraschiv Rodica PSD DA
164. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
165. Pau Radu - Adrian PSD DA
166. Păle Dănuț PSD DA
167. Petcu Toma-Florin ALDE DA
168. Petrea Gabriel PSD DA
169. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
170. Petric Octavian PSD DA
171. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
172. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
173. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
174. Plumb Rovana PSD DA
175. Podașcă Gabriela-Maria - DA
176. Ponta Victor-Viorel - DA
177. Pop Andrei PSD DA
178. Pop Tudor Rareș USR NU
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Mihai Valentin PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
183. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR NU
188. Radu Anișoara PSD DA
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
190. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
193. Răduț Violeta PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
195. Roman Ioan Sorin PSD DA
196. Romanescu Cristinel PNL DA
197. Roșca Lucreția PSD DA
198. Rotaru Alexandru PSD DA
199. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
200. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
201. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
202. Sefer Cristian-George PMP DA
203. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
204. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
205. Simion Lucian-Eduard PSD DA
206. Simionca Ionuț PMP DA
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
209. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Stan Viorel PSD DA
212. Stancu Florinel PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stănescu Alexandru PSD DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
217. Suciu Matei PSD DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Szabó Ödön UDMR NU
220. Șarapatin Elvira PSD DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șotcan Theodora PSD DA
224. Șova Lucian PSD DA
225. Ștefan Corneliu PSD DA
226. Ștefan Ion PNL DA
227. Ștefan Viorel PSD DA
228. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
229. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
230. Tabugan Ion ALDE DA
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Teiș Alina PSD DA
233. Terea Ioan PSD DA
234. Todor Adrian PSD DA
235. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
236. Toma Ilie PSD DA
237. Tomac Eugen PMP DA
238. Trăilă Cristina PNL DA
239. Tripa Florin-Dan PSD DA
240. Tudor Beatrice PSD DA
241. Tudose Mihai PSD DA
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
244. Tușa Adriana Diana PSD DA
245. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
246. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
247. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
248. Varga Vasile PNL DA
249. Vasile Daniel Minoritati DA
250. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
251. Vass Levente UDMR NU
252. Văcaru Alin Vasile - DA
253. Velcea Nicolae PSD DA
254. Vexler Silviu Minoritati DA
255. Vișan George-Gabriel PSD DA
256. Vîlceanu Dan PNL DA
257. Vîrză Mihăiță PSD DA
258. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
259. Vlase Petru Gabriel PSD DA
260. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
261. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
262. Vosganian Varujan ALDE DA
263. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
264. Weber Mihai PSD DA
265. Zainea Cornel USR Abținere
266. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 15 octombrie 2018, 21:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro