Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 12:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 12:47

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 556/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr. 188/1999 privind Statutul funcționarilor publici
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:262 136 43 25 16 11 10 14 7
- voturi pentru (DA):177 136 3 - 16 10 - 11 1
- voturi împotrivă (NU):36 - 2 24 - - 9 - 1
- abțineri:49 - 38 1 - 1 1 3 5
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR NU
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL Abținere
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
28. Bodea Marius PNL Abținere
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL Abținere
49. Chichirău Cosette-Paula USR NU
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP NU
59. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
60. Cosma Lavinia-Corina USR NU
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Culeafă Mihai PNL Abținere
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Dan Nicușor Daniel USR NU
69. Dehelean Silviu USR NU
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus - Abținere
73. Dobre Victor Paul PNL Abținere
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR NU
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL Abținere
85. Florea Damian PSD DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati Abținere
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheorghe Tinel PNL Abținere
94. Gheorghiu Bogdan PNL NU
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghinea Cristian USR NU
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
100. Halici Nicușor PSD DA
101. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PSD DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Iftimie Neculai PSD DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR NU
112. Ionescu George PNL Abținere
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
116. Jivan Luminița-Maria PSD DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Korodi Attila UDMR DA
119. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
120. Lazăr Sorin PSD DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
122. Longher Victoria Minoritati DA
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lupașcu Costel PSD DA
125. Lupescu Dumitru USR NU
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Manole Petre-Florin PSD DA
128. Marica Petru-Sorin PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Mînzatu Roxana PSD DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Mohaci Mihai PSD DA
137. Movilă Petru PMP NU
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
141. Neagu Nicolae PNL Abținere
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
144. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
145. Nicolae Andrei PSD DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Nistor Laurențiu PSD DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Olar Corneliu PNL DA
151. Olteanu Daniel - DA
152. Oprea Dumitru PNL Abținere
153. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
154. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
155. Palăr Ionel PNL Abținere
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Pană Adriana-Doina PSD DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pașcan Emil-Marius PMP NU
160. Pau Radu - Adrian PSD DA
161. Păle Dănuț PSD DA
162. Petcu Toma-Florin ALDE DA
163. Petrea Gabriel PSD DA
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
165. Petric Octavian PSD DA
166. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
167. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
168. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
169. Plumb Rovana PSD DA
170. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
171. Pop Andrei PSD DA
172. Pop Tudor Rareș USR NU
173. Popa Florin PSD DA
174. Popa Mihai Valentin PSD DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
177. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
178. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
183. Prună Cristina-Mădălina USR NU
184. Radu Anișoara PSD DA
185. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
186. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
187. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
188. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
189. Răduț Violeta PSD DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
191. Roman Ioan Sorin PSD DA
192. Romanescu Cristinel PNL Abținere
193. Roșca Lucreția PSD DA
194. Rotaru Alexandru PSD DA
195. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
196. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
197. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
198. Sefer Cristian-George PMP NU
199. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
200. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
201. Simion Lucian-Eduard PSD DA
202. Simionca Ionuț PMP Abținere
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
205. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
208. Stan Viorel PSD DA
209. Stancu Florinel PSD DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD DA
211. Stănescu Alexandru PSD DA
212. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
213. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
214. Suciu Matei PSD DA
215. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
216. Szabó Ödön UDMR DA
217. Șarapatin Elvira PSD DA
218. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Șișcu George PNL Abținere
221. Șotcan Theodora PSD DA
222. Șova Lucian PSD DA
223. Ștefan Corneliu PSD DA
224. Ștefan Ion PNL Abținere
225. Ștefan Viorel PSD DA
226. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
228. Tabugan Ion ALDE DA
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Teiș Alina PSD DA
231. Terea Ioan PSD DA
232. Todor Adrian PSD DA
233. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
234. Toma Ilie PSD DA
235. Tomac Eugen PMP NU
236. Tripa Florin-Dan PSD DA
237. Tudor Beatrice PSD DA
238. Tudose Mihai PSD DA
239. Turcan Raluca PNL Abținere
240. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
241. Tușa Adriana Diana PSD DA
242. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
243. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
244. Varga Vasile PNL Abținere
245. Vasile Daniel Minoritati DA
246. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
247. Vass Levente UDMR DA
248. Velcea Nicolae PSD DA
249. Vexler Silviu Minoritati DA
250. Vișan George-Gabriel PSD DA
251. Vîlceanu Dan PNL Abținere
252. Vîrză Mihăiță PSD DA
253. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
254. Vlase Petru Gabriel PSD DA
255. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
256. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
257. Vosganian Varujan ALDE DA
258. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
259. Weber Mihai PSD DA
260. Zainea Cornel USR NU
261. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 15 octombrie 2018, 20:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro