Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2018 > 11:45 Versiunea pentru printare
Marți, 26 iunie 2018, ora 11:45

Subiect vot: Retrimitere la comisie PLx 483/2016
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:145 73 29 20 10 6 3 3 1
- voturi pentru (DA):55 2 27 20 1 - 3 1 1
- voturi împotrivă (NU):88 71 1 - 9 5 - 2 -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
2. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
3. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
4. Vîrză Mihăiță PSD NU
5. Vișan George-Gabriel PSD NU
6. Tîlvăr Angel PSD NU
7. Terea Ioan PSD NU
8. Teiș Alina PSD NU
9. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
10. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
11. Ștefan Ion PNL DA
12. Șotcan Theodora PSD NU
13. Șișcu George PNL DA
14. Șarapatin Elvira PSD NU
15. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
16. Suciu Matei PSD NU
17. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
18. Stativă Irinel Ioan PSD NU
19. Stancu Florinel PSD NU
20. Stan Viorel PSD NU
21. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
22. Spânu Ion PSD NU
23. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
24. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
25. Simonis Alfred - Robert PSD NU
26. Simion Lucian-Eduard PSD NU
27. Seres Dénes UDMR NU
28. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
29. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
30. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
31. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
32. Roșca Lucreția PSD NU
33. Roman Ioan Sorin PSD NU
34. Roman Florin-Claudiu PNL DA
35. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
36. Răduț Violeta PSD NU
37. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
38. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
39. Rădulescu Alexandru PSD NU
40. Radu Anișoara PSD NU
41. Prună Cristina-Mădălina USR DA
42. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
43. Presură Alexandra PSD NU
44. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
45. Popa Florin PSD NU
46. Pop Tudor Rareș USR DA
47. Pop Georgian PSD NU
48. Pop Andrei PSD NU
49. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
50. Păle Dănuț PSD NU
51. Pau Radu - Adrian PSD NU
52. Pașcan Emil-Marius PMP DA
53. Palăr Ionel PNL DA
54. Oteșanu Daniela PSD NU
55. Oros Nechita-Adrian PNL DA
56. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
57. Oprea Dumitru PNL DA
58. Olar Corneliu PNL -
59. Nosa Iuliu PSD NU
60. Niță Nicu PSD NU
61. Nistor Laurențiu PSD NU
62. Nicoară Romeo Florin PNL DA
63. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
64. Neață Eugen PSD NU
65. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
66. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
67. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
68. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
69. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
70. Marica Petru-Sorin PSD NU
71. Manole Petre-Florin PSD NU
72. Macovei Silviu Nicu PSD NU
73. Lupașcu Costel PSD NU
74. Lovin Dumitru ALDE NU
75. Lazăr Sorin PSD NU
76. Korodi Attila UDMR NU
77. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
78. Itu Cornel PSD NU
79. Iordache Florin PSD NU
80. Ioniță Antoneta PNL DA
81. Ion Stelian-Cristian USR DA
82. Iancu Marius-Ionel PSD NU
83. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
85. Gudu Vasile PNL DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
87. Goga Octavian PSD NU
88. Giugea Nicolae PNL NU
89. Gilia Claudia PSD NU
90. Ghinea Cristian USR DA
91. Ghilea Găvrilă PNL DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
93. Gavrilă Camelia PSD NU
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Furtună Mirela PSD NU
96. Floroiu Ionel PSD NU
97. Fădor Angelica PNL DA
98. Farago Petru UDMR NU
99. Erdei Dolóczki István UDMR NU
100. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
101. Dunava Costel Neculai PSD DA
102. Drulă Cătălin USR DA
103. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
104. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
105. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
106. Dobre Victor Paul PNL DA
107. Dehelean Silviu USR DA
108. Cupșa Ioan PNL DA
109. Cupă Ion ALDE NU
110. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
111. Cobuz Maricela PSD NU
112. Cîtea Vasile PSD NU
113. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
114. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
115. Chichirău Cosette-Paula USR DA
116. Cherecheș Viorica PNL DA
117. Cherecheș Florica PNL DA
118. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
119. Călin Ion PSD NU
120. Căciulă Aurel PSD NU
121. Calista Mara-Daniela PNL DA
122. Burciu Cristina PSD NU
123. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
124. Bulai Iulian USR DA
125. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
126. Buican Cristian PNL DA
127. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
128. Botez Mihai-Cătălin USR DA
129. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
130. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
131. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
132. Bichineț Corneliu PMP DA
133. Bica Dănuț PNL DA
134. Benga Tudor - Vlad USR DA
135. Benedek Zacharie UDMR NU
136. Bejinariu Eugen PSD DA
137. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
138. Barna Ilie Dan USR DA
139. Balan Ioan PNL DA
140. Avram Constantin ALDE NU
141. Apjok Norbert UDMR NU
142. Antal István-János UDMR NU
143. Andronache Gabriel PNL DA
144. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
145. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 octombrie 2018, 21:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro