Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2018 > 11:45 Versiunea pentru printare
Marți, 26 iunie 2018, ora 11:45

Subiect vot: Retrimitere la comisie PLx 483/2016
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:145 73 29 20 10 6 3 3 1
- voturi pentru (DA):55 2 27 20 1 - 3 1 1
- voturi împotrivă (NU):88 71 1 - 9 5 - 2 -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
2. Bejinariu Eugen PSD DA
3. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
4. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
5. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
6. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
7. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
8. Burciu Cristina PSD NU
9. Căciulă Aurel PSD NU
10. Călin Ion PSD NU
11. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
12. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
13. Cîtea Vasile PSD NU
14. Cobuz Maricela PSD NU
15. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
16. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
17. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
18. Dunava Costel Neculai PSD DA
19. Floroiu Ionel PSD NU
20. Furtună Mirela PSD NU
21. Gavrilă Camelia PSD NU
22. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
23. Gilia Claudia PSD NU
24. Goga Octavian PSD NU
25. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
26. Iancu Marius-Ionel PSD NU
27. Iordache Florin PSD NU
28. Itu Cornel PSD NU
29. Lazăr Sorin PSD NU
30. Lupașcu Costel PSD NU
31. Macovei Silviu Nicu PSD NU
32. Manole Petre-Florin PSD NU
33. Marica Petru-Sorin PSD NU
34. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
35. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
36. Neață Eugen PSD NU
37. Nistor Laurențiu PSD NU
38. Niță Nicu PSD NU
39. Nosa Iuliu PSD NU
40. Oteșanu Daniela PSD NU
41. Pau Radu - Adrian PSD NU
42. Păle Dănuț PSD NU
43. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
44. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
45. Pop Andrei PSD NU
46. Pop Georgian PSD NU
47. Popa Florin PSD NU
48. Presură Alexandra PSD NU
49. Radu Anișoara PSD NU
50. Rădulescu Alexandru PSD NU
51. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
52. Răduț Violeta PSD NU
53. Roman Ioan Sorin PSD NU
54. Roșca Lucreția PSD NU
55. Simion Lucian-Eduard PSD NU
56. Simonis Alfred - Robert PSD NU
57. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
58. Spânu Ion PSD NU
59. Stan Viorel PSD NU
60. Stancu Florinel PSD NU
61. Stativă Irinel Ioan PSD NU
62. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
63. Suciu Matei PSD NU
64. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
65. Șarapatin Elvira PSD NU
66. Șotcan Theodora PSD NU
67. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
68. Teiș Alina PSD NU
69. Terea Ioan PSD NU
70. Tîlvăr Angel PSD NU
71. Vișan George-Gabriel PSD NU
72. Vîrză Mihăiță PSD NU
73. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Balan Ioan PNL DA
4. Bica Dănuț PNL DA
5. Buican Cristian PNL DA
6. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
7. Calista Mara-Daniela PNL DA
8. Cherecheș Florica PNL DA
9. Cherecheș Viorica PNL DA
10. Cupșa Ioan PNL DA
11. Dobre Victor Paul PNL DA
12. Fădor Angelica PNL DA
13. Ghilea Găvrilă PNL DA
14. Giugea Nicolae PNL NU
15. Gudu Vasile PNL DA
16. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
17. Ioniță Antoneta PNL DA
18. Nicoară Romeo Florin PNL DA
19. Olar Corneliu PNL -
20. Oprea Dumitru PNL DA
21. Oros Nechita-Adrian PNL DA
22. Palăr Ionel PNL DA
23. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
24. Roman Florin-Claudiu PNL DA
25. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
26. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
27. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
28. Șișcu George PNL DA
29. Ștefan Ion PNL DA
1. Barna Ilie Dan USR DA
2. Benga Tudor - Vlad USR DA
3. Botez Mihai-Cătălin USR DA
4. Bulai Iulian USR DA
5. Chichirău Cosette-Paula USR DA
6. Dehelean Silviu USR DA
7. Drulă Cătălin USR DA
8. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
9. Ghinea Cristian USR DA
10. Ion Stelian-Cristian USR DA
11. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
12. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
13. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
14. Pop Tudor Rareș USR DA
15. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
16. Prună Cristina-Mădălina USR DA
17. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
18. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
19. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
20. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Antal István-János UDMR NU
3. Apjok Norbert UDMR NU
4. Benedek Zacharie UDMR NU
5. Erdei Dolóczki István UDMR NU
6. Farago Petru UDMR NU
7. Korodi Attila UDMR NU
8. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
9. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
10. Seres Dénes UDMR NU
1. Avram Constantin ALDE NU
2. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
3. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
4. Cupă Ion ALDE NU
5. Lovin Dumitru ALDE NU
6. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
1. Bichineț Corneliu PMP DA
2. Pașcan Emil-Marius PMP DA
3. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
1. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
2. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
3. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
1. Nechifor Cătălin-Ioan - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 4:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro