Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2018 > 12:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 iunie 2018, ora 12:10

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 554/2015 privind măsuri de eficientizare a achitării amenzilor contravenționale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:266 131 53 24 19 12 10 10 7
- voturi pentru (DA):156 131 - - - 11 - 8 6
- voturi împotrivă (NU):97 - 53 23 18 - 1 1 1
- abțineri:13 - - 1 1 1 9 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zainea Cornel USR NU
3. Weber Mihai PSD DA
4. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
5. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
6. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
7. Vlase Petru Gabriel PSD DA
8. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
9. Vîrză Mihăiță PSD DA
10. Vîlceanu Dan PNL NU
11. Vișan George-Gabriel PSD DA
12. Velcea Nicolae PSD DA
13. Văcaru Alin Vasile - DA
14. Vass Levente UDMR NU
15. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
16. Varga Vasile PNL NU
17. Varga Glad-Aurel PNL NU
18. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
19. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
20. Tușa Adriana Diana PSD DA
21. Turcan Raluca PNL NU
22. Tudose Mihai PSD DA
23. Tudor Beatrice PSD DA
24. Tomac Eugen PMP Abținere
25. Toma Ilie PSD DA
26. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
27. Todor Adrian PSD DA
28. Tîlvăr Angel PSD DA
29. Terea Ioan PSD DA
30. Teiș Alina PSD DA
31. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
32. Tabugan Ion ALDE DA
33. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
34. Ștefan Viorel PSD DA
35. Ștefan Ion PNL NU
36. Ștefan Corneliu PSD DA
37. Șova Lucian PSD DA
38. Șotcan Theodora PSD DA
39. Șimon Gheorghe PSD DA
40. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
41. Szabó Ödön UDMR NU
42. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
43. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
44. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
45. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
46. Stănescu Alexandru PSD DA
47. Stativă Irinel Ioan PSD DA
48. Stancu Florinel PSD DA
49. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
50. Stan Viorel PSD DA
51. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
52. Spânu Ion PSD DA
53. Solomon Adrian PSD DA
54. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
55. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
56. Simonis Alfred - Robert PSD DA
57. Simionca Ionuț PMP Abținere
58. Simion Lucian-Eduard PSD DA
59. Seres Dénes UDMR NU
60. Sefer Cristian-George PMP Abținere
61. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
62. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
63. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
64. Rotaru Alexandru PSD DA
65. Roșca Lucreția PSD DA
66. Romanescu Cristinel PNL NU
67. Roman Ioan Sorin PSD DA
68. Roman Florin-Claudiu PNL NU
69. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
70. Răduț Violeta PSD DA
71. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
72. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
73. Rădulescu Alexandru PSD DA
74. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
75. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
76. Radu Anișoara PSD DA
77. Prună Cristina-Mădălina USR NU
78. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
79. Presură Alexandra PSD DA
80. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
81. Preda Cezar-Florin PNL NU
82. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
83. Popescu Pavel PNL NU
84. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
85. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
86. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
87. Popa Mihai Valentin PSD DA
88. Popa Florin PSD DA
89. Pop Tudor Rareș USR NU
90. Pop Georgian PSD DA
91. Pop Andrei PSD DA
92. Podașcă Gabriela-Maria - DA
93. Plumb Rovana PSD DA
94. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
95. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
96. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
97. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
98. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
99. Petrea Gabriel PSD DA
100. Petcu Toma-Florin ALDE DA
101. Păle Dănuț PSD DA
102. Pau Radu - Adrian PSD DA
103. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
104. Paraschiv Rodica PSD DA
105. Pană Adriana-Doina PSD DA
106. Pambuccian Varujan Minoritati DA
107. Oteșanu Daniela PSD DA
108. Oros Nechita-Adrian PNL NU
109. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
110. Oprea Dumitru PNL NU
111. Olteanu Daniel - DA
112. Olar Corneliu PNL NU
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Niță Nicu PSD DA
115. Niță Mihai ALDE DA
116. Nistor Laurențiu PSD DA
117. Nicolae Andrei PSD DA
118. Nicoară Romeo Florin PNL NU
119. Neață Eugen PSD DA
120. Neagu Nicolae PNL NU
121. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
122. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
125. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mînzatu Roxana PSD DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Mareș Mara PNL NU
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lungu Tudorița PNL NU
140. Lovin Dumitru ALDE DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
142. Lazăr Sorin PSD DA
143. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
144. Korodi Attila UDMR NU
145. Jivan Luminița-Maria PSD DA
146. Itu Cornel PSD DA
147. Iordache Florin PSD DA
148. Ioniță Antoneta PNL NU
149. Ion Stelian-Cristian USR NU
150. Intotero Natalia-Elena PSD DA
151. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
152. Ignat Miron Minoritati DA
153. Iftimie Neculai PSD DA
154. Iancu Marius-Ionel PSD DA
155. Iancu Iulian PSD DA
156. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
157. Huncă Mihaela PSD DA
158. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
159. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
160. Halici Nicușor PSD DA
161. Gudu Vasile PNL NU
162. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
163. Giugea Nicolae PNL NU
164. Gilia Claudia PSD DA
165. Ghinea Cristian USR NU
166. Ghilea Găvrilă PNL NU
167. Gherman Dumitru PSD DA
168. Gheorghiu Bogdan PNL NU
169. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
170. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
171. Georgescu Nicolae PSD DA
172. Găină Mihăiță PSD DA
173. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
174. Gavrilă Camelia PSD DA
175. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
176. Furtună Mirela PSD DA
177. Furic Iarco Minoritati DA
178. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
179. Floroiu Ionel PSD DA
180. Florea Oana-Consuela PSD DA
181. Florea Damian PSD DA
182. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
183. Fădor Angelica PNL NU
184. Farago Petru UDMR NU
185. Erdei Dolóczki István UDMR NU
186. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
187. Dunava Costel Neculai PSD DA
188. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
189. Drulă Cătălin USR NU
190. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
191. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
192. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
193. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
194. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
195. Dobre Victor Paul PNL NU
196. Dîrzu Ioan PSD DA
197. Dehelean Silviu USR NU
198. Cupșa Ioan PNL NU
199. Cupă Ion ALDE DA
200. Culeafă Mihai PNL NU
201. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
202. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
203. Csoma Botond UDMR NU
204. Csép Éva-Andrea UDMR NU
205. Cristache Cătălin PMP Abținere
206. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
207. Cosma Lavinia-Corina USR NU
208. Cosma Andreea PSD DA
209. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
210. Codreanu Constantin PMP Abținere
211. Cocoș Vasile PSD DA
212. Cobuz Maricela PSD DA
213. Cîtea Vasile PSD DA
214. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
215. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
216. Ciocan Dan PSD DA
217. Chiriac Viorel PSD DA
218. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
219. Cherecheș Viorica PNL NU
220. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
221. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
222. Călin Ion PSD DA
223. Calista Mara-Daniela PNL NU
224. Burciu Cristina PSD DA
225. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
226. Bulai Iulian USR NU
227. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
228. Buican Cristian PNL NU
229. Budăi Marius-Constantin PSD DA
230. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
231. Bran Ioana PSD DA
232. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
233. Botez Mihai-Cătălin USR NU
234. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
235. Borza Remus-Adrian - DA
236. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
237. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
238. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
239. Bodea Marius PNL NU
240. Bode Lucian Nicolae PNL NU
241. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
242. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
243. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
244. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
245. Birchall Ana PSD DA
246. Bica Dănuț PNL NU
247. Benkő Erika UDMR NU
248. Benga Tudor - Vlad USR NU
249. Benedek Zacharie UDMR NU
250. Bende Sándor UDMR NU
251. Bejinariu Eugen PSD DA
252. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
253. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
254. Barna Ilie Dan USR NU
255. Banias Mircea Marius - DA
256. Balint Liviu-Ioan PSD DA
257. Balan Ioan PNL NU
258. Babuș Radu PSD DA
259. Axinte Vasile PSD DA
260. Avram Constantin ALDE DA
261. Ardelean Ben-Oni PNL NU
262. Apjok Norbert UDMR NU
263. Antal István-János UDMR NU
264. Andronache Gabriel PNL NU
265. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
266. Achiței Vasile-Cristian PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 23:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro