Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 14:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 14:30

Subiect vot: Ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:305 119 53 15 11 12 9 8 6 46 10 5 6 4 1
- voturi pentru (DA):206 119 - - 10 12 2 8 - 45 2 - 4 4 -
- voturi împotrivă (NU):94 - 53 15 - - 7 - 5 - 8 5 - - 1
- abțineri:1 - - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:4 - - - 1 - - - - 1 - - 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
2. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
3. Axinte Vasile deputat PSD DA
4. Babuș Radu deputat PSD DA
5. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
6. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
7. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
8. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
9. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
10. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
11. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
12. Bontea Vlad deputat PSD DA
13. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
14. Bran Ioana deputat PSD DA
15. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
16. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
18. Burciu Cristina deputat PSD DA
19. Căciulă Aurel deputat PSD DA
20. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
21. Chiriac Viorel deputat PSD DA
22. Ciocan Dan deputat PSD DA
23. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
24. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
25. Cîtea Vasile deputat PSD DA
26. Cocoș Vasile deputat PSD DA
27. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
28. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
29. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
30. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
31. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
32. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
33. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
34. Florea Damian deputat PSD DA
35. Floroiu Ionel deputat PSD DA
36. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
37. Furtună Mirela deputat PSD DA
38. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
39. Găină Mihăiță deputat PSD DA
40. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
41. Gherman Dumitru deputat PSD DA
42. Gilia Claudia deputat PSD DA
43. Goga Octavian deputat PSD DA
44. Halici Nicușor deputat PSD DA
45. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
46. Huncă Mihaela deputat PSD DA
47. Iancu Iulian deputat PSD DA
48. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
49. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
50. Iordache Florin deputat PSD DA
51. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
52. Lazăr Sorin deputat PSD DA
53. Lupașcu Costel deputat PSD DA
54. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
55. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
56. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
57. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
58. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
59. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
60. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
61. Mohaci Mihai deputat PSD DA
62. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
63. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
64. Neață Eugen deputat PSD DA
65. Nicolae Andrei deputat PSD DA
66. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
67. Niță Nicu deputat PSD DA
68. Nosa Iuliu deputat PSD DA
69. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
70. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
71. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
72. Păle Dănuț deputat PSD DA
73. Petrea Gabriel deputat PSD DA
74. Petric Octavian deputat PSD DA
75. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
76. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
77. Plumb Rovana deputat PSD DA
78. Pop Andrei deputat PSD DA
79. Pop Georgian deputat PSD DA
80. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
81. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
82. Presură Alexandra deputat PSD DA
83. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
84. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
85. Răduț Violeta deputat PSD DA
86. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
87. Roșca Lucreția deputat PSD DA
88. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
89. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
90. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
91. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
92. Solomon Adrian deputat PSD DA
93. Spânu Ion deputat PSD DA
94. Stan Viorel deputat PSD DA
95. Stancu Florinel deputat PSD DA
96. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
97. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
98. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
99. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
100. Șotcan Theodora deputat PSD DA
101. Șova Lucian deputat PSD DA
102. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
103. Ștefan Viorel deputat PSD DA
104. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
105. Teiș Alina deputat PSD DA
106. Terea Ioan deputat PSD DA
107. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
108. Todor Adrian deputat PSD DA
109. Toma Ilie deputat PSD DA
110. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
111. Tudor Beatrice deputat PSD DA
112. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
113. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
114. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
115. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
116. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
117. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
118. Weber Mihai deputat PSD DA
119. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
120. Arcan Emilia senator PSD DA
121. Arcaș Viorel senator PSD DA
122. Avram Nicolae senator PSD DA
123. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
124. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
125. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
126. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
127. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
128. Crețu Gabriela senator PSD DA
129. Deneș Ioan senator PSD DA
130. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
131. Dogariu Eugen senator PSD DA
132. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD -
133. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
134. Ganea Ion senator PSD DA
135. Iordache Virginel senator PSD DA
136. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
137. Lupu Victorel senator PSD DA
138. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
139. Manoliu Dan senator PSD DA
140. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
141. Marin Gheorghe senator PSD DA
142. Marin Nicolae senator PSD DA
143. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
144. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
145. Mihu Ștefan senator PSD DA
146. Mirea Siminica senator PSD DA
147. Moga Nicolae senator PSD DA
148. Nicolae Șerban senator PSD DA
149. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
150. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
151. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
152. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
153. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
154. Romașcanu Lucian senator PSD DA
155. Savin Emanoil senator PSD DA
156. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
157. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
158. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
159. Stănescu Paul senator PSD DA
160. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
161. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
162. Toma Vasilică senator PSD DA
163. Țuțuianu Adrian senator PSD DA
164. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
165. Vulpescu Ioan senator PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
3. Andronache Gabriel deputat PNL NU
4. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
5. Balan Ioan deputat PNL NU
6. Bica Dănuț deputat PNL NU
7. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
8. Buican Cristian deputat PNL NU
9. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
10. Calista Mara-Daniela deputat PNL NU
11. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL NU
12. Culeafă Mihai deputat PNL NU
13. Fădor Angelica deputat PNL NU
14. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
15. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
16. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
17. Giugea Nicolae deputat PNL NU
18. Gudu Vasile deputat PNL NU
19. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
20. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
21. Ionescu George deputat PNL NU
22. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
23. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
24. Lungu Tudorița deputat PNL NU
25. Mareș Mara deputat PNL NU
26. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
27. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
28. Neagu Nicolae deputat PNL NU
29. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
30. Olar Corneliu deputat PNL NU
31. Oprea Dumitru deputat PNL NU
32. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
33. Palăr Ionel deputat PNL NU
34. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
35. Popescu Pavel deputat PNL NU
36. Preda Cezar-Florin deputat PNL NU
37. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
38. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
39. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
40. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
41. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
42. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
43. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
44. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
45. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
46. Șișcu George deputat PNL NU
47. Șovăială Constantin deputat PNL NU
48. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
49. Trăilă Cristina deputat PNL NU
50. Turcan Raluca deputat PNL NU
51. Varga Vasile deputat PNL NU
52. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
53. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
54. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
55. Cristina Ioan senator PNL NU
56. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
57. Nicoară Marius Petre senator PNL DA
58. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
59. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
60. Pîrvulescu Eugen senator PNL NU
61. Popa Cornel senator PNL NU
62. Șoptică Costel senator PNL NU
63. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
1. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
2. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
3. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
4. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
5. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
6. Lupescu Dumitru deputat USR NU
7. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
8. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
9. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
10. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
11. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
12. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
13. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
14. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
15. Zainea Cornel deputat USR NU
16. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
17. Dircă George-Edward senator USR NU
18. Fălcoi Nicu senator USR NU
19. Marussi George-Nicolae senator USR NU
20. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
1. Antal István-János deputat UDMR DA
2. Benkő Erika deputat UDMR -
3. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
4. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
5. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
6. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
7. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
8. Korodi Attila deputat UDMR DA
9. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
10. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
11. Szabó Ödön deputat UDMR DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Derzsi Ákos senator UDMR -
14. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
15. László Attila senator UDMR DA
16. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR -
17. Turos Lóránd senator UDMR DA
1. Anton Anton deputat ALDE DA
2. Avram Constantin deputat ALDE DA
3. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
4. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
5. Cupă Ion deputat ALDE DA
6. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
7. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
8. Niță Mihai deputat ALDE DA
9. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
10. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
11. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
12. Tabugan Ion deputat ALDE DA
13. Hadârcă Ion senator ALDE DA
14. Ilie Viorel senator ALDE DA
15. Ruse Mihai senator ALDE DA
16. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
1. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
2. Codreanu Constantin deputat PMP NU
3. Mocanu Adrian deputat PMP DA
4. Movilă Petru deputat PMP NU
5. Sefer Cristian-George deputat PMP NU
6. Simionca Ionuț deputat PMP NU
7. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
8. Tomac Eugen deputat PMP NU
9. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
1. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
2. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
3. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
4. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
5. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
6. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
7. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
8. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
1. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - NU
2. Constantin Daniel deputat - NU
3. Dobre Mircea-Titus deputat - NU
4. Meiroșu Marilena-Emilia deputat - Abținere
5. Podașcă Gabriela-Maria deputat - NU
6. Văcaru Alin Vasile deputat - NU
7. Băsescu Traian senator - NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 17:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro