Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.02.2019 > 12:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 februarie 2019, ora 12:11

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 45/2019 pentru aprobarea plafoanelor unor indicatori specificați în cadrul fiscal-bugetar pe anul 2019
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:261 128 49 24 18 13 10 11 8
- voturi pentru (DA):170 128 - - 18 13 - 11 -
- voturi împotrivă (NU):82 - 49 24 - - 1 - 8
- abțineri:9 - - - - - 9 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrușcă Dănuț PSD DA
2. Axinte Vasile PSD DA
3. Babuș Radu PSD DA
4. Balint Liviu-Ioan PSD DA
5. Bălănescu Alexandru PSD DA
6. Bejinariu Eugen PSD DA
7. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
8. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
9. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
10. Bontea Vlad PSD DA
11. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
12. Bran Ioana PSD DA
13. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
14. Budăi Marius-Constantin PSD DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Burciu Cristina PSD DA
17. Căciulă Aurel PSD DA
18. Călin Ion PSD DA
19. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
20. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
21. Chiriac Viorel PSD DA
22. Ciocan Dan PSD DA
23. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
25. Ciuhodaru Tudor PSD DA
26. Cîtea Vasile PSD DA
27. Cobuz Maricela PSD DA
28. Cocoș Vasile PSD DA
29. Cosma Andreea PSD DA
30. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
31. Dinu Cristina-Elena PSD DA
32. Dîrzu Ioan PSD DA
33. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
34. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
35. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
37. Dunava Costel Neculai PSD DA
38. Florea Oana-Consuela PSD DA
39. Floroiu Ionel PSD DA
40. Furtună Mirela PSD DA
41. Gavrilă Camelia PSD DA
42. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
43. Georgescu Nicolae PSD DA
44. Gherman Dumitru PSD DA
45. Gilia Claudia PSD DA
46. Goga Octavian PSD DA
47. Halici Nicușor PSD DA
48. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
49. Hărătău Elena PSD DA
50. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
51. Iancu Iulian PSD DA
52. Iancu Marius-Ionel PSD DA
53. Iftimie Neculai PSD DA
54. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
55. Intotero Natalia-Elena PSD DA
56. Iordache Florin PSD DA
57. Itu Cornel PSD DA
58. Lazăr Sorin PSD DA
59. Lupașcu Costel PSD DA
60. Macovei Silviu Nicu PSD DA
61. Manole Petre-Florin PSD DA
62. Marica Petru-Sorin PSD DA
63. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
64. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
65. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
66. Mînzatu Roxana PSD DA
67. Mohaci Mihai PSD DA
68. Mușoiu Ștefan PSD DA
69. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
70. Neață Eugen PSD DA
71. Nicolae Andrei PSD DA
72. Nicolicea Eugen PSD DA
73. Nistor Laurențiu PSD DA
74. Niță Nicu PSD DA
75. Nosa Iuliu PSD DA
76. Oteșanu Daniela PSD DA
77. Pană Adriana-Doina PSD DA
78. Paraschiv Rodica PSD DA
79. Păle Dănuț PSD DA
80. Petrea Gabriel PSD DA
81. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
82. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
83. Pop Andrei PSD DA
84. Popa Florin PSD DA
85. Popa Mihai Valentin PSD DA
86. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
87. Presură Alexandra PSD DA
88. Radu Anișoara PSD DA
89. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
90. Rădulescu Alexandru PSD DA
91. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
92. Răduț Violeta PSD DA
93. Roman Ioan Sorin PSD DA
94. Roșca Lucreția PSD DA
95. Rotaru Alexandru PSD DA
96. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
97. Sefer Cristian-George PSD DA
98. Simion Lucian-Eduard PSD DA
99. Simonis Alfred - Robert PSD DA
100. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
101. Stan Viorel PSD DA
102. Stancu Florinel PSD DA
103. Stativă Irinel Ioan PSD DA
104. Stănescu Alexandru PSD DA
105. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
106. Suciu Matei PSD DA
107. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
108. Șarapatin Elvira PSD DA
109. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
110. Șimon Gheorghe PSD DA
111. Șotcan Theodora PSD DA
112. Șova Lucian PSD DA
113. Ștefan Corneliu PSD DA
114. Ștefan Viorel PSD DA
115. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
116. Teiș Alina PSD DA
117. Terea Ioan PSD DA
118. Tîlvăr Angel PSD DA
119. Todor Adrian PSD DA
120. Toma Ilie PSD DA
121. Tripa Florin-Dan PSD DA
122. Tudor Beatrice PSD DA
123. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
124. Velcea Nicolae PSD DA
125. Vîrză Mihăiță PSD DA
126. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
127. Weber Mihai PSD DA
128. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Alexe Costel PNL NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Ardelean Ben-Oni PNL NU
4. Bica Dănuț PNL NU
5. Bodea Marius PNL NU
6. Buican Cristian PNL NU
7. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
8. Cherecheș Florica PNL NU
9. Culeafă Mihai PNL NU
10. Dobre Victor Paul PNL NU
11. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
12. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
13. Gheorghe Tinel PNL NU
14. Gheorghiu Bogdan PNL NU
15. Giugea Nicolae PNL NU
16. Gudu Vasile PNL NU
17. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
18. Ionescu George PNL NU
19. Ioniță Antoneta PNL NU
20. Lungu Tudorița PNL NU
21. Mareș Mara PNL NU
22. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
23. Neagu Nicolae PNL NU
24. Nicoară Romeo Florin PNL NU
25. Olar Corneliu PNL NU
26. Oprea Dumitru PNL NU
27. Oros Nechita-Adrian PNL NU
28. Palăr Ionel PNL NU
29. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
30. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
31. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
32. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
33. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
34. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
35. Roman Florin-Claudiu PNL NU
36. Romanescu Cristinel PNL NU
37. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
38. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
39. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
40. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
41. Șișcu George PNL NU
42. Șovăială Constantin PNL NU
43. Ștefan Ion PNL NU
44. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
45. Trăilă Cristina PNL NU
46. Turcan Raluca PNL NU
47. Varga Glad-Aurel PNL NU
48. Varga Vasile PNL NU
49. Vîlceanu Dan PNL NU
1. Benga Tudor - Vlad USR NU
2. Botez Mihai-Cătălin USR NU
3. Bulai Iulian USR NU
4. Cosma Lavinia-Corina USR NU
5. Dan Nicușor Daniel USR NU
6. Dehelean Silviu USR NU
7. Drulă Cătălin USR NU
8. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
9. Ghinea Cristian USR NU
10. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
11. Lupescu Dumitru USR NU
12. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
13. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
14. Pop Tudor Rareș USR NU
15. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
16. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
17. Prună Cristina-Mădălina USR NU
18. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
19. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
20. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
21. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
22. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
23. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
24. Zainea Cornel USR NU
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Apjok Norbert UDMR DA
3. Bende Sándor UDMR DA
4. Benedek Zacharie UDMR DA
5. Benkő Erika UDMR DA
6. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
7. Csép Éva-Andrea UDMR DA
8. Csoma Botond UDMR DA
9. Erdei Dolóczki István UDMR DA
10. Farago Petru UDMR DA
11. Kelemen Hunor UDMR DA
12. Korodi Attila UDMR DA
13. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
14. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
15. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
16. Seres Dénes UDMR DA
17. Szabó Ödön UDMR DA
18. Vass Levente UDMR DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Calotă Florică Ică ALDE DA
3. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
4. Cupă Ion ALDE DA
5. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
6. Lovin Dumitru ALDE DA
7. Mocanu Adrian ALDE DA
8. Niță Mihai ALDE DA
9. Olteanu Daniel ALDE DA
10. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
11. Petcu Toma-Florin ALDE DA
12. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
13. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
1. Bichineț Corneliu PMP Abținere
2. Codreanu Constantin PMP Abținere
3. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
4. Cristache Cătălin PMP Abținere
5. Movilă Petru PMP Abținere
6. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
7. Simionca Ionuț PMP Abținere
8. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
9. Tomac Eugen PMP Abținere
10. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
6. Longher Victoria Minoritati DA
7. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
8. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
9. Vasile Daniel Minoritati DA
10. Vexler Silviu Minoritati DA
11. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
2. Borza Remus-Adrian - NU
3. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
4. Huncă Mihaela - NU
5. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
6. Podașcă Gabriela-Maria - NU
7. Văcaru Alin Vasile - NU
8. Vlăducă Oana-Silvia - NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 aprilie 2019, 18:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro