Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.02.2021 > 12:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 februarie 2021, ora 12:58

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni -
MS 1/2021 - Moțiunea simplă ""Incompetența și lipsa de asumare UCID! Vlad Voiculescu, un pericol pentru sănătatea și viața românilor""
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:304 107 86 55 31 19 6
- voturi pentru (DA):140 107 1 - 31 - 1
- voturi împotrivă (NU):161 - 85 55 - 19 2
- abțineri:1 - - - - - 1
- nu au votat:2 - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
10. Amet Varol Minoritati -
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
12. Andronache Gabriel PNL NU
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR NU
15. Ardelean Ben-Oni PNL NU
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR NU
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL NU
24. Balint Liviu-Ioan PNL NU
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL NU
26. Banias Mircea Marius PNL NU
27. Barbu Costel PNL NU
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
30. Barna Ilie Dan USR NU
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL NU
32. Bălășoiu Aurel PSD DA
33. Băltărețu Viorel USR NU
34. Bejinariu Eugen PSD DA
35. Bende Sándor UDMR NU
36. Benedek Zacharie UDMR NU
37. Benga Tudor - Vlad USR NU
38. Berescu Monica-Elena USR NU
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR NU
42. Bode Lucian Nicolae PNL NU
43. Bola Bogdan-Alexandru PNL NU
44. Bota Călin-Ioan PNL NU
45. Botez Mihai-Cătălin USR NU
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL NU
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR NU
51. Bulai Oana-Gianina PSD DA
52. Burciu Cristina PNL NU
53. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
54. Buzoianu Diana-Anda USR NU
55. Calista Mara-Daniela PNL NU
56. Calotă Florică Ică PNL NU
57. Cambera Oana-Alexandra USR NU
58. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
59. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
61. Chelaru Mircia AUR DA
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR NU
64. Chira Claudiu-Martin PNL NU
65. Chirilă Virgil Alin PSD DA
66. Ciofu Cătălina PNL NU
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor USR NU
69. Ciubuc Ciprian AUR DA
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Coarnă Dumitru PSD DA
72. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
73. Constantin Daniel PNL NU
74. Cozma Adrian-Felician PNL NU
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
76. Cristea Andi-Lucian PSD DA
77. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
78. Cristian Brian USR NU
79. Crușoveanu Marian PNL NU
80. Csép Éva-Andrea UDMR NU
81. Csoma Botond UDMR NU
82. Cupșa Ioan PNL NU
83. Damian Romulus-Marius PSD DA
84. Dancă Ionel PNL NU
85. Dămureanu Ringo AUR DA
86. Dehelean Silviu USR NU
87. Dinu Cristina-Elena PSD DA
88. Drancă Andrei-Iulian USR NU
89. Drulă Cătălin USR NU
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
92. Dumitru Florian-Emil PNL NU
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Enachi Raisa AUR DA
95. Farago Petru UDMR NU
96. Fădor Angelica PNL NU
97. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
98. Fălcoi Nicu USR NU
99. Fechet Mircea PNL NU
100. Feodorov Lucian AUR DA
101. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Flucuș Dumitru PNL NU
106. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Gál Károly UDMR NU
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
110. Gavrilă Anamaria AUR DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheba Daniel-Sorin USR NU
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
116. Giurgiu Adrian USR NU
117. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
118. Gliga Dumitrița PSD DA
119. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
120. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Gudu Michael PNL NU
123. Hajdu Gábor UDMR NU
124. Halici Nicușor PSD DA
125. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
126. Havârneanu Filip USR NU
127. Hărătău Elena PNL NU
128. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
129. Horga Maria-Gabriela PNL NU
130. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
131. Huțu Alexandra PSD DA
132. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
133. Iancu Marius-Ionel PSD DA
134. Ichim Cristian-Paul USR NU
135. Ilie Victor USR NU
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ion Stelian-Cristian USR NU
139. Ionescu George PNL NU
140. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
141. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
142. Kelemen Attila UDMR NU
143. Kelemen Hunor UDMR NU
144. Kiss János PNL NU
145. Kocsis-Cristea Alexandru PNL NU
146. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
147. Könczei Csaba UDMR NU
148. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
149. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
150. Lazăr Ion-Marian USR NU
151. Lazăr Teodor USR NU
152. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
153. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
154. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
155. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
156. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
157. Macovei Silviu Nicu PSD DA
158. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
159. Mang Ioan PSD DA
160. Manta Claudiu PSD DA
161. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
162. Mărculescu Dumitru PNL NU
163. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
164. Miftode Marius-Andrei USR NU
165. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Miklós Zoltán UDMR NU
168. Mina Marian PSD DA
169. Mircea Florin PSD DA
170. Miruță Radu-Dinel USR NU
171. Mitrea Dumitrina AUR DA
172. Moisin Radu-Marin PNL NU
173. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
174. Molnar Ervin PNL NU
175. Molnar Radu-Iulian USR NU
176. Morar Olivia-Diana PNL NU
177. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
178. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
179. Munteanu Remus PSD DA
180. Murariu Oana USR NU
181. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
182. Mușoiu Ștefan PSD DA
183. Nacov Gheorghe Minoritati NU
184. Nagy Szabolcs UDMR NU
185. Nagy Vasile AUR DA
186. Nassar Rodica PSD DA
187. Năcuță Sorin PNL NU
188. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
189. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
190. Neagu Denisa-Elena USR NU
191. Neață Eugen PSD DA
192. Nechita Aurel PSD DA
193. Niță Nicu PSD DA
194. Olar Corneliu PNL DA
195. Orban Ludovic PNL NU
196. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
197. Oteșanu Daniela PSD DA
198. Özmen Oana-Marciana USR NU
199. Paladi George-Adrian PSD DA
200. Pambuccian Varujan Minoritati DA
201. Panait Radu USR NU
202. Paraschiv Rodica PSD DA
203. Pavelescu Nicolae PSD DA
204. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
205. Pecingină Gheorghe PNL NU
206. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
207. Piper-Savu Florin PSD DA
208. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
209. Plăiașu Gabriel PNL NU
210. Polak Tudor PNL NU
211. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
212. Pop Darius AUR DA
213. Pop Rareș Tudor USR NU
214. Popa Alexandru PNL NU
215. Popa Radu Mihai PSD DA
216. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian PSD DA
218. Popescu Pavel PNL NU
219. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
220. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
221. Popica Eduard-Andrei PSD DA
222. Predescu Ana-Loredana PSD DA
223. Presură Alexandra PSD DA
224. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
225. Prună Cristina-Mădălina USR NU
226. Prunean Alin-Costel USR NU
227. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
228. Rafila Alexandru PSD DA
229. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
230. Rizea Cristina Camelia USR NU
231. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
232. Roman Florin-Claudiu PNL NU
233. Roman Nicolae AUR DA
234. Roșca Mircea PNL NU
235. Rujan Dumitru PNL NU
236. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
237. Salan Viorel PSD DA
238. Sandu Viorica PSD DA
239. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
240. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
241. Scripnic Lilian AUR DA
242. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
243. Seres Dénes UDMR NU
244. Simion George-Nicolae AUR DA
245. Simonis Alfred - Robert PSD DA
246. Solomon Adrian PSD DA
247. Stancu Paul PSD DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD DA
249. Stănescu Vetuța PNL NU
250. Stângă George-Cătălin PNL NU
251. Stoian Maria PNL NU
252. Stoica Bogdan-Alin Minoritati -
253. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
254. Stoica Diana USR NU
255. Stoica Elena PSD DA
256. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
257. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
258. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
259. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
260. Szabó Ödön UDMR NU
261. Șandru Cosmin PNL NU
262. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
263. Șerban Gianina AUR DA
264. Șimon Gheorghe PSD DA
265. Șișcu George PNL NU
266. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
267. Șoldan Gheorghe PSD DA
268. Șovăială Constantin PNL NU
269. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
270. Tanasă Dan AUR DA
271. Tănase Antonel PNL NU
272. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
273. Tătaru Nelu PNL NU
274. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
275. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
276. Terente Eugen USR NU
277. Thellmann Christine PNL NU
278. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
279. Toda Daniel-Liviu USR NU
280. Todosiu Beniamin USR NU
281. Toma Ilie PSD DA
282. Toma Vasilică PSD DA
283. Trăilă Cristina PNL NU
284. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
285. Tudorache Daniel PSD DA
286. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
287. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
288. Turcan Raluca PNL NU
289. Tușa Adriana Diana PSD DA
290. Tuță George-Cristian PNL NU
291. Țachianu Marian PSD DA
292. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
293. Țoiu Oana-Silvia USR NU
294. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
295. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
296. Varga Glad-Aurel PNL NU
297. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
298. Vîlceanu Dan PNL NU
299. Volosatîi Boris AUR DA
300. Vulpescu Ioan PSD DA
301. Weber Mihai PSD DA
302. Wiener Adrian USR NU
303. Zakarias Zoltán UDMR NU
304. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 12:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro