Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.06.2021 > 11:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 iunie 2021, ora 11:00

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament respins
PL 265/2021 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:143 43 29 46 11 8 5 1
- voturi pentru (DA):96 11 28 46 - 7 4 -
- voturi împotrivă (NU):46 32 1 - 11 - 1 1
- abțineri:1 - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Banias Mircea Marius PNL DA
12. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
17. Blaga Daniel-Codruț USR DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bulai Iulian USR DA
24. Burciu Cristina PNL DA
25. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
26. Buzoianu Diana-Anda USR DA
27. Calista Mara-Daniela PNL DA
28. Calotă Florică Ică PNL DA
29. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
30. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
31. Chelaru Mircia AUR NU
32. Chichirău Cosette-Paula USR DA
33. Ciofu Cătălina PNL DA
34. Ciornei Radu Tudor USR DA
35. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
36. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
37. Cristian Brian USR DA
38. Crușoveanu Marian PNL DA
39. Dehelean Silviu USR DA
40. Dinu Cristina-Elena PSD NU
41. Drancă Andrei-Iulian USR DA
42. Drulă Cătălin USR DA
43. Dunava Costel Neculai PSD NU
44. Farago Petru UDMR DA
45. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
46. Fălcoi Nicu USR DA
47. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
48. Floroiu Ionel PSD DA
49. Gál Károly UDMR DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
51. Gheba Daniel-Sorin USR DA
52. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
53. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
54. Giugea Nicolae PNL DA
55. Giurgiu Adrian USR DA
56. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
57. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
58. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
59. Havârneanu Filip USR DA
60. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
61. Huțu Alexandra PSD NU
62. Ichim Cristian-Paul USR DA
63. Ilie Victor USR DA
64. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
65. Ion Stelian-Cristian USR DA
66. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
67. Kelemen Attila UDMR DA
68. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
69. Könczei Csaba UDMR DA
70. Lasca Mihai Ioan - NU
71. Lazăr Ion-Marian USR DA
72. Lazăr Teodor USR DA
73. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
74. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
75. Mang Ioan PSD NU
76. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
77. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
78. Mircea Florin PSD NU
79. Miruță Radu-Dinel USR DA
80. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
81. Molnar Radu-Iulian USR DA
82. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
83. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
84. Munteanu Remus PSD NU
85. Murariu Oana USR DA
86. Mușoiu Ștefan PSD NU
87. Nassar Rodica PSD NU
88. Năcuță Sorin PNL DA
89. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
90. Neagu Denisa-Elena USR DA
91. Neață Eugen PSD DA
92. Niță Nicu PSD DA
93. Özmen Oana-Marciana USR DA
94. Pambuccian Varujan Minoritati DA
95. Panait Radu USR DA
96. Paraschiv Rodica PSD NU
97. Piper-Savu Florin PSD NU
98. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
99. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
100. Pop Rareș Tudor USR DA
101. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
102. Prună Cristina-Mădălina USR DA
103. Prunean Alin-Costel USR DA
104. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
105. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
106. Rizea Cristina Camelia USR DA
107. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
108. Roman Florin-Claudiu PNL DA
109. Roman Nicolae AUR NU
110. Rujan Dumitru PNL DA
111. Sandu Viorica PSD NU
112. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
113. Scripnic Lilian AUR NU
114. Simonis Alfred - Robert PSD NU
115. Solomon Adrian PSD NU
116. Stancu Paul PSD DA
117. Stativă Irinel Ioan PSD NU
118. Stoian Maria PNL DA
119. Stoica Diana USR DA
120. Stoica Elena PSD NU
121. Șandru Cosmin PNL DA
122. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
123. Șișcu George PNL DA
124. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
125. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
126. Tanasă Dan AUR NU
127. Tănase Antonel PNL DA
128. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
129. Terente Eugen USR DA
130. Thellmann Christine PNL DA
131. Toda Daniel-Liviu USR DA
132. Todosiu Beniamin USR DA
133. Toma Ilie PSD NU
134. Toma Vasilică PSD NU
135. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
136. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
137. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
138. Țoiu Oana-Silvia USR DA
139. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
140. Volosatîi Boris AUR NU
141. Zakarias Zoltán UDMR Abținere
142. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
143. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 6 iulie 2022, 7:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro