Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.06.2021 > 10:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 iunie 2021, ora 10:57

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 265/2021 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:129 39 28 41 9 7 4 1
- voturi pentru (DA):125 38 27 41 7 7 4 1
- voturi împotrivă (NU):3 1 - - 2 - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Apostol Alin-Gabriel USR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Băltărețu Viorel USR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
14. Blaga Daniel-Codruț USR DA
15. Bode Lucian Nicolae PNL DA
16. Bota Călin-Ioan PNL DA
17. Botez Mihai-Cătălin USR DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Burciu Cristina PNL DA
20. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
21. Buzoianu Diana-Anda USR DA
22. Calista Mara-Daniela PNL DA
23. Calotă Florică Ică PNL DA
24. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
25. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
26. Chichirău Cosette-Paula USR DA
27. Ciofu Cătălina PNL DA
28. Ciornei Radu Tudor USR DA
29. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
30. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
31. Cristian Brian USR DA
32. Crușoveanu Marian PNL DA
33. Dehelean Silviu USR DA
34. Dinu Cristina-Elena PSD DA
35. Drancă Andrei-Iulian USR DA
36. Drulă Cătălin USR DA
37. Dunava Costel Neculai PSD DA
38. Farago Petru UDMR DA
39. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
40. Fălcoi Nicu USR DA
41. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
42. Flucuș Dumitru PNL DA
43. Gál Károly UDMR DA
44. Gheba Daniel-Sorin USR DA
45. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
46. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
47. Giugea Nicolae PNL DA
48. Giurgiu Adrian USR DA
49. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
50. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
51. Havârneanu Filip USR DA
52. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
53. Huțu Alexandra PSD DA
54. Iancu Marius-Ionel PSD DA
55. Ichim Cristian-Paul USR DA
56. Ilie Victor USR DA
57. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
58. Ion Stelian-Cristian USR DA
59. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
60. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
61. Könczei Csaba UDMR DA
62. Lasca Mihai Ioan - DA
63. Lazăr Ion-Marian USR DA
64. Lazăr Teodor USR DA
65. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
66. Mang Ioan PSD DA
67. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
68. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
69. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
70. Mircea Florin PSD DA
71. Molnar Radu-Iulian USR DA
72. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
73. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
74. Munteanu Remus PSD DA
75. Murariu Oana USR DA
76. Mușoiu Ștefan PSD DA
77. Nassar Rodica PSD DA
78. Năcuță Sorin PNL -
79. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
80. Neagu Denisa-Elena USR DA
81. Neață Eugen PSD DA
82. Olar Corneliu PNL DA
83. Özmen Oana-Marciana USR DA
84. Pambuccian Varujan Minoritati DA
85. Paraschiv Rodica PSD DA
86. Piper-Savu Florin PSD DA
87. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
88. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
89. Pop Rareș Tudor USR DA
90. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
91. Prună Cristina-Mădălina USR DA
92. Prunean Alin-Costel USR DA
93. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
94. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
95. Rizea Cristina Camelia USR DA
96. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
97. Roman Florin-Claudiu PNL DA
98. Roman Nicolae AUR NU
99. Rujan Dumitru PNL DA
100. Sandu Viorica PSD DA
101. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
102. Scripnic Lilian AUR NU
103. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
104. Simonis Alfred - Robert PSD DA
105. Solomon Adrian PSD DA
106. Stativă Irinel Ioan PSD NU
107. Stângă George-Cătălin PNL DA
108. Stoica Diana USR DA
109. Stoica Elena PSD DA
110. Șandru Cosmin PNL DA
111. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
112. Șișcu George PNL DA
113. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
114. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
115. Tanasă Dan AUR DA
116. Tănase Antonel PNL DA
117. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
118. Terente Eugen USR DA
119. Toda Daniel-Liviu USR DA
120. Todosiu Beniamin USR DA
121. Toma Ilie PSD DA
122. Toma Vasilică PSD DA
123. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
124. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
125. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
126. Volosatîi Boris AUR DA
127. Vulpescu Ioan PSD DA
128. Zakarias Zoltán UDMR DA
129. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 6 iulie 2022, 7:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro