Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.06.2021 > 12:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 iunie 2021, ora 12:03

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 60/2021 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor Revizuirea politicii comerciale - O politică comercială deschisă, durabilă și fermă COM(2021)66
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:265 88 73 50 19 20 12 3
- voturi pentru (DA):254 88 73 50 8 20 12 3
- voturi împotrivă (NU):4 - - - 4 - - -
- abțineri:6 - - - 6 - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR NU
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra USR DA
49. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
51. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chelaru Mircia AUR DA
54. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chira Claudiu-Martin PNL DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Coarnă Dumitru PSD DA
63. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
64. Constantin Daniel PNL DA
65. Cozma Adrian-Felician PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristian Brian USR DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Damian Romulus-Marius PSD DA
73. Dancă Ionel PNL DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Enachi Raisa AUR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL DA
84. Fălcoi Nicu USR DA
85. Fechet Mircea PNL DA
86. Feodor Silviu Minoritati DA
87. Feodorov Lucian AUR NU
88. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Flucuș Dumitru PNL DA
94. Gál Károly UDMR DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gheba Daniel-Sorin USR DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
101. Giugea Nicolae PNL DA
102. Giurgiu Adrian USR DA
103. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
104. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Gudu Michael PNL DA
108. Hajdu Gábor UDMR DA
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
111. Havârneanu Filip USR DA
112. Hărătău Elena PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Horga Maria-Gabriela PNL DA
115. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
116. Huțu Alexandra PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ichim Cristian-Paul USR DA
120. Ilie Victor USR DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
126. Kelemen Attila UDMR DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Kiss János PNL DA
129. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
130. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
131. Könczei Csaba UDMR DA
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
133. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
134. Lasca Mihai Ioan - DA
135. Lazăr Ion-Marian USR DA
136. Lazăr Teodor USR DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
139. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
140. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
141. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
145. Mang Ioan PSD DA
146. Manta Claudiu PSD DA
147. Mărculescu Dumitru PNL DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Miftode Marius-Andrei USR DA
150. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
151. Miklós Zoltán UDMR DA
152. Mina Marian PSD DA
153. Mircea Florin PSD DA
154. Miruță Radu-Dinel USR DA
155. Moisin Radu-Marin PNL DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Molnar Ervin PNL DA
158. Molnar Radu-Iulian USR DA
159. Morar Olivia-Diana PNL DA
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
161. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
162. Munteanu Remus PSD DA
163. Murariu Oana USR DA
164. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
165. Mușoiu Ștefan PSD DA
166. Nagy Szabolcs UDMR DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Năcuță Sorin PNL DA
169. Neagu Denisa-Elena USR DA
170. Neață Eugen PSD DA
171. Nechita Aurel PSD DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Olar Corneliu PNL DA
174. Orban Ludovic PNL DA
175. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
176. Oteșanu Daniela PSD DA
177. Özmen Oana-Marciana USR DA
178. Paladi George-Adrian PSD DA
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Panait Radu USR DA
181. Pavelescu Nicolae PSD DA
182. Pecingină Gheorghe PNL DA
183. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
184. Piper-Savu Florin PSD DA
185. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
186. Plăiașu Gabriel PNL DA
187. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
188. Pop Darius AUR DA
189. Pop Rareș Tudor USR DA
190. Popa Alexandru PNL DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
193. Predescu Ana-Loredana PSD DA
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR DA
198. Prunean Alin-Costel USR DA
199. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
200. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
201. Rizea Cristina Camelia USR DA
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
203. Roman Florin-Claudiu PNL DA
204. Roman Nicolae AUR Abținere
205. Rusu Daniel-Gheorghe AUR Abținere
206. Salan Viorel PSD DA
207. Sandu Viorica PSD DA
208. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
209. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
210. Scripnic Lilian AUR NU
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
213. Simion George-Nicolae AUR -
214. Simonis Alfred - Robert PSD DA
215. Solomon Adrian PSD DA
216. Stancu Ionel Minoritati DA
217. Stancu Paul PSD DA
218. Stănescu Vetuța PNL DA
219. Stângă George-Cătălin PNL DA
220. Stoian Maria PNL DA
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Stoica Diana USR DA
223. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Szabó Ödön UDMR DA
226. Șandru Cosmin PNL DA
227. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
231. Șoldan Gheorghe PSD DA
232. Șovăială Constantin PNL DA
233. Ștefan Ion PNL DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tanasă Dan AUR DA
236. Tănase Antonel PNL DA
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Tătaru Nelu PNL DA
239. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
240. Terente Eugen USR DA
241. Thellmann Christine PNL DA
242. Tobă Francisc - DA
243. Toda Daniel-Liviu USR DA
244. Todosiu Beniamin USR DA
245. Toma Ilie PSD DA
246. Toma Vasilică PSD DA
247. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
248. Tudorache Daniel PSD DA
249. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
250. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
251. Turcan Raluca PNL DA
252. Tușa Adriana Diana PSD DA
253. Tuță George-Cristian PNL DA
254. Țachianu Marian PSD DA
255. Țoiu Oana-Silvia USR DA
256. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
257. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
258. Varga Glad-Aurel PNL DA
259. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
260. Vulpescu Ioan PSD DA
261. Weber Mihai PSD DA
262. Wiener Adrian USR DA
263. Zakarias Zoltán UDMR DA
264. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 7 iulie 2022, 8:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro