Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.06.2021 > 12:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 iunie 2021, ora 12:07

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 248/2021 pentru declararea zilei de 15 noiembrie ca Ziua Revoltei Anticomuniste de la Brașov din 1987
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:292 97 85 52 20 20 15 3
- voturi pentru (DA):290 97 84 52 20 19 15 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL -
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chira Claudiu-Martin PNL DA
60. Chirilă Virgil Alin PSD DA
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciornei Radu Tudor USR DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coarnă Dumitru PSD DA
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
71. Cristian Brian USR DA
72. Crîstici Ognean Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Damian Romulus-Marius PSD DA
78. Dancă Ionel PNL DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Drancă Andrei-Iulian USR DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitru Florian-Emil PNL DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Enachi Raisa AUR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
90. Fălcoi Nicu USR DA
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodor Silviu Minoritati DA
93. Feodorov Lucian AUR DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Flucuș Dumitru PNL DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Gál Károly UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Giurgiu Adrian USR DA
110. Gliga Dumitrița PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
112. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
115. Gudu Michael PNL DA
116. Hajdu Gábor UDMR DA
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Havârneanu Filip USR DA
119. Hărătău Elena PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Horga Maria-Gabriela PNL DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
123. Huțu Alexandra PSD DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul USR DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
134. Kelemen Attila UDMR DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kiss János PNL DA
137. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
138. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
139. Könczei Csaba UDMR DA
140. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
141. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
142. Lasca Mihai Ioan - DA
143. Lazăr Ion-Marian USR DA
144. Lazăr Teodor USR DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
148. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
149. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
150. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
154. Mang Ioan PSD DA
155. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
156. Mărculescu Dumitru PNL DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Miftode Marius-Andrei USR DA
160. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
161. Miklós Zoltán UDMR DA
162. Mina Marian PSD DA
163. Mircea Florin PSD DA
164. Miruță Radu-Dinel USR DA
165. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
166. Moisin Radu-Marin PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Molnar Ervin PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian USR DA
170. Morar Olivia-Diana PNL DA
171. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
172. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
173. Munteanu Remus PSD DA
174. Murariu Oana USR DA
175. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
176. Mușoiu Ștefan PSD DA
177. Nacov Gheorghe Minoritati DA
178. Nagy Szabolcs UDMR DA
179. Nassar Rodica PSD DA
180. Năcuță Sorin PNL DA
181. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
182. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
183. Neagu Denisa-Elena USR DA
184. Neață Eugen PSD DA
185. Nechita Aurel PSD DA
186. Niță Nicu PSD DA
187. Olar Corneliu PNL DA
188. Orban Ludovic PNL DA
189. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
190. Oteșanu Daniela PSD DA
191. Özmen Oana-Marciana USR DA
192. Paladi George-Adrian PSD DA
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Panait Radu USR DA
195. Paraschiv Rodica PSD DA
196. Pavelescu Nicolae PSD DA
197. Pecingină Gheorghe PNL DA
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
200. Piper-Savu Florin PSD DA
201. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
202. Plăiașu Gabriel PNL DA
203. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
204. Pop Darius AUR DA
205. Pop Rareș Tudor USR DA
206. Popa Alexandru PNL DA
207. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
208. Popescu Dan-Cristian PSD DA
209. Popescu Pavel PNL DA
210. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
211. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
212. Predescu Ana-Loredana PSD DA
213. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
214. Presură Alexandra PSD DA
215. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
216. Prună Cristina-Mădălina USR DA
217. Prunean Alin-Costel USR DA
218. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
219. Rafila Alexandru PSD DA
220. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
221. Rizea Cristina Camelia USR DA
222. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
223. Roman Florin-Claudiu PNL DA
224. Roman Nicolae AUR DA
225. Roșca Mircea PNL DA
226. Rujan Dumitru PNL DA
227. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
228. Salan Viorel PSD DA
229. Sandu Viorica PSD DA
230. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
231. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
232. Scripnic Lilian AUR DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
235. Simion George-Nicolae AUR DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stancu Paul PSD DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Vetuța PNL DA
240. Stângă George-Cătălin PNL DA
241. Stoian Maria PNL DA
242. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
243. Stoica Diana USR DA
244. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Szabó Ödön UDMR DA
248. Șandru Cosmin PNL DA
249. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
250. Șimon Gheorghe PSD DA
251. Șișcu George PNL DA
252. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
253. Șoldan Gheorghe PSD DA
254. Șoptică Costel PNL DA
255. Șovăială Constantin PNL DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
257. Tanasă Dan AUR DA
258. Tănase Antonel PNL DA
259. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
260. Tătaru Nelu PNL DA
261. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
262. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
263. Terente Eugen USR DA
264. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
265. Tobă Francisc - DA
266. Toda Daniel-Liviu USR DA
267. Todosiu Beniamin USR DA
268. Toma Ilie PSD DA
269. Toma Vasilică PSD DA
270. Trăilă Cristina PNL DA
271. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
272. Tudorache Daniel PSD DA
273. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
274. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
275. Turcan Raluca PNL DA
276. Tușa Adriana Diana PSD DA
277. Tuță George-Cristian PNL DA
278. Țachianu Marian PSD DA
279. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
280. Țoiu Oana-Silvia USR DA
281. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
282. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
283. Varga Glad-Aurel PNL DA
284. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
285. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
286. Volosatîi Boris AUR DA
287. Vulpescu Ioan PSD DA
288. Weber Mihai PSD DA
289. Wiener Adrian USR DA
290. Zakarias Zoltán UDMR DA
291. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
292. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 7 iulie 2022, 1:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro