Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.06.2021 > 12:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 iunie 2021, ora 12:09

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 265/2021 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:300 100 88 52 21 20 16 3
- voturi pentru (DA):177 2 86 52 1 20 16 -
- voturi împotrivă (NU):20 - - - 20 - - -
- abțineri:102 98 2 - - - - 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
6. Alda Adrian PSD Abținere
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR NU
11. Apjok Norbert - -
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR NU
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bejinariu Eugen PSD Abținere
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD Abținere
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
44. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
45. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
46. Bulai Iulian USR DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD Abținere
55. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chelaru Mircia AUR NU
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin PNL DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
64. Ciornei Radu Tudor USR DA
65. Cîtea Vasile PSD Abținere
66. Coarnă Dumitru PSD Abținere
67. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
68. Constantin Daniel PNL DA
69. Cozma Adrian-Felician PNL DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
72. Cristian Brian USR DA
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
79. Dancă Ionel PNL DA
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
84. Dumitru Florian-Emil PNL DA
85. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
86. Enachi Raisa AUR NU
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
90. Fălcoi Nicu USR DA
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodor Silviu Minoritati DA
93. Feodorov Lucian AUR NU
94. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Daniel PSD Abținere
97. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
98. Floroiu Ionel PSD Abținere
99. Flucuș Dumitru PNL DA
100. Furtună Mirela PSD Abținere
101. Gál Károly UDMR DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
104. Georgescu Nicolae PSD Abținere
105. Gheba Daniel-Sorin USR DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
109. Giugea Nicolae PNL DA
110. Giurgiu Adrian USR DA
111. Gliga Dumitrița PSD Abținere
112. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
113. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Gudu Michael PNL DA
117. Hajdu Gábor UDMR DA
118. Halici Nicușor PSD Abținere
119. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
120. Havârneanu Filip USR DA
121. Hărătău Elena PNL DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
123. Horga Maria-Gabriela PNL DA
124. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
125. Huțu Alexandra PSD Abținere
126. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ichim Cristian-Paul USR DA
129. Ilie Victor USR DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
131. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD Abținere
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
136. Kelemen Attila UDMR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kiss János PNL DA
139. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
141. Könczei Csaba UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
144. Lasca Mihai Ioan - Abținere
145. Lazăr Ion-Marian USR DA
146. Lazăr Teodor USR DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
150. Lungoci Dumitru-Lucian PSD Abținere
151. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
152. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
155. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
156. Mang Ioan PSD Abținere
157. Manta Claudiu PSD Abținere
158. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
159. Mărculescu Dumitru PNL DA
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Miftode Marius-Andrei USR DA
163. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
164. Miklós Zoltán UDMR DA
165. Mina Marian PSD Abținere
166. Mircea Florin PSD Abținere
167. Miruță Radu-Dinel USR DA
168. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Ervin PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian USR DA
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
175. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
176. Munteanu Remus PSD Abținere
177. Murariu Oana USR DA
178. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
179. Mușoiu Ștefan PSD Abținere
180. Nacov Gheorghe Minoritati DA
181. Nagy Szabolcs UDMR DA
182. Nassar Rodica PSD Abținere
183. Năcuță Sorin PNL Abținere
184. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
185. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
186. Neagu Denisa-Elena USR DA
187. Neață Eugen PSD Abținere
188. Nechita Aurel PSD Abținere
189. Niță Nicu PSD Abținere
190. Olar Corneliu PNL DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD Abținere
193. Oteșanu Daniela PSD Abținere
194. Özmen Oana-Marciana USR DA
195. Paladi George-Adrian PSD Abținere
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Panait Radu USR DA
198. Paraschiv Rodica PSD Abținere
199. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
200. Pecingină Gheorghe PNL DA
201. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
202. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
203. Piper-Savu Florin PSD Abținere
204. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
205. Plăiașu Gabriel PNL DA
206. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
207. Pop Darius AUR DA
208. Pop Rareș Tudor USR DA
209. Popa Alexandru PNL DA
210. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
211. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
212. Popescu Pavel PNL DA
213. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
214. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
215. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
216. Presură Alexandra PSD Abținere
217. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
218. Prună Cristina-Mădălina USR DA
219. Prunean Alin-Costel USR DA
220. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
221. Rafila Alexandru PSD Abținere
222. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
223. Rizea Cristina Camelia USR DA
224. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
225. Roman Florin-Claudiu PNL DA
226. Roman Nicolae AUR NU
227. Roșca Mircea PNL DA
228. Rujan Dumitru PNL DA
229. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
230. Salan Viorel PSD Abținere
231. Sandu Viorica PSD Abținere
232. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
233. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
234. Scripnic Lilian AUR NU
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
237. Simion George-Nicolae AUR NU
238. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
239. Solomon Adrian PSD Abținere
240. Stancu Ionel Minoritati DA
241. Stancu Paul PSD Abținere
242. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
243. Stănescu Vetuța PNL DA
244. Stângă George-Cătălin PNL DA
245. Stoian Maria PNL Abținere
246. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
247. Stoica Diana USR DA
248. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
249. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
251. Szabó Ödön UDMR DA
252. Șandru Cosmin PNL DA
253. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
254. Șerban Gianina AUR NU
255. Șimon Gheorghe PSD Abținere
256. Șișcu George PNL DA
257. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
258. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Șovăială Constantin PNL DA
261. Ștefan Ion PNL DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
263. Tanasă Dan AUR NU
264. Tănase Antonel PNL DA
265. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
266. Tătaru Nelu PNL DA
267. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
268. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
269. Terente Eugen USR DA
270. Thellmann Christine PNL DA
271. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
272. Tobă Francisc - Abținere
273. Toda Daniel-Liviu USR DA
274. Todosiu Beniamin USR DA
275. Toma Ilie PSD DA
276. Toma Vasilică PSD Abținere
277. Trăilă Cristina PNL DA
278. Trif Bogdan Gheorghe PSD Abținere
279. Tudorache Daniel PSD Abținere
280. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
281. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
282. Turcan Raluca PNL DA
283. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
284. Tuță George-Cristian PNL DA
285. Țachianu Marian PSD Abținere
286. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
287. Țoiu Oana-Silvia USR DA
288. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
289. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
290. Varga Glad-Aurel PNL DA
291. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
292. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
293. Vîlceanu Dan PNL DA
294. Volosatîi Boris AUR NU
295. Vulpescu Ioan PSD Abținere
296. Weber Mihai PSD Abținere
297. Wiener Adrian USR DA
298. Zakarias Zoltán UDMR DA
299. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 7 iulie 2022, 5:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro