Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:07 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:07

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.1
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:70 15 15 7 15 6 3 1 8
- voturi pentru (DA):39 14 - 6 11 2 2 1 3
- voturi împotrivă (NU):20 1 15 - 1 1 1 - 1
- abțineri:6 - - 1 2 - - - 3
- nu au votat:5 - - - 1 3 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
2. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
3. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
4. Văsioiu Horia PD-L DA
5. Vasile Aurelia PSD DA
6. Varga Attila UDMR DA
7. Ursărescu Dorinel PNL NU
8. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
9. Toma Florentina Marilena PSD DA
10. Timar Liviu PSD DA
11. Tamás Sándor UDMR -
12. Tabără Valeriu PD-L DA
13. Știrbeț Cornel - Abținere
14. Strungă Emil PNL NU
15. Străchinaru Petre PD-L DA
16. Stoica Ion - DA
17. Sóki Béla UDMR NU
18. Sasu Ion PSD DA
19. Rus Ioan Aurel PRM DA
20. Pușcă Mircea Valer PNL NU
21. Pușcaș Vasile PSD DA
22. Petrea Constantin PD-L DA
23. Ovidenie Costel - DA
24. Olteanu Bogdan PNL NU
25. Nassar Rodica PSD DA
26. Movilă Petru PD-L NU
27. Momanu Corneliu - -
28. Moisoiu Adrian PRM DA
29. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
30. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
31. Mironescu Laurențiu PD-L DA
32. Mircea Costache PRM DA
33. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
34. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
35. Manta Pantelimon - NU
36. Macaleți Costică PSD DA
37. Lakatos Petru UDMR -
38. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
39. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
40. Iordache Florin PSD DA
41. Igaș Traian Constantin PD-L DA
42. Hoban Ioan PNL NU
43. Gubandru Aurel PSD DA
44. Grigore Dan PD-L -
45. Gheorghe Valeriu PNL NU
46. Gerea Andrei Dominic PNL NU
47. Găleteanu Monalisa PSD DA
48. Gabor Gheorghe PNL NU
49. Furo Iuliu Ioan PRM DA
50. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
51. Florea Damian PC NU
52. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
53. Duțu Stelian PD-L DA
54. Dușa Mircea PSD DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
57. Dragomir Gheorghe PNL NU
58. Diaconescu Marin PRM DA
59. Cindrea Ioan PSD DA
60. Chiper Gheorghe PSD NU
61. Călian Petru PC DA
62. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
63. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
64. Buda Daniel PD-L DA
65. Brînză William Gabriel PD-L DA
66. Bónis István UDMR -
67. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
68. Andreica Romică - Abținere
69. Amet Aledin Minoritati DA
70. Almăjanu Marin PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 4 decembrie 2021, 19:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro