Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:07 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:07

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.1
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:70 15 15 7 15 6 3 1 8
- voturi pentru (DA):39 14 - 6 11 2 2 1 3
- voturi împotrivă (NU):20 1 15 - 1 1 1 - 1
- abțineri:6 - - 1 2 - - - 3
- nu au votat:5 - - - 1 3 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Chiper Gheorghe PSD NU
2. Cindrea Ioan PSD DA
3. Dumitriu Mihai PSD DA
4. Dușa Mircea PSD DA
5. Găleteanu Monalisa PSD DA
6. Gubandru Aurel PSD DA
7. Iordache Florin PSD DA
8. Macaleți Costică PSD DA
9. Nassar Rodica PSD DA
10. Pușcaș Vasile PSD DA
11. Sasu Ion PSD DA
12. Timar Liviu PSD DA
13. Toma Florentina Marilena PSD DA
14. Vasile Aurelia PSD DA
15. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Dragomir Gheorghe PNL NU
3. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
4. Gabor Gheorghe PNL NU
5. Gerea Andrei Dominic PNL NU
6. Gheorghe Valeriu PNL NU
7. Hoban Ioan PNL NU
8. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
9. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
10. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
11. Olteanu Bogdan PNL NU
12. Pușcă Mircea Valer PNL NU
13. Strungă Emil PNL NU
14. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
15. Ursărescu Dorinel PNL NU
1. Diaconescu Marin PRM DA
2. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
3. Furo Iuliu Ioan PRM DA
4. Mircea Costache PRM DA
5. Moisoiu Adrian PRM DA
6. Rus Ioan Aurel PRM DA
7. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
1. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
2. Brînză William Gabriel PD-L DA
3. Buda Daniel PD-L DA
4. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
5. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
6. Duțu Stelian PD-L DA
7. Grigore Dan PD-L -
8. Igaș Traian Constantin PD-L DA
9. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
10. Mironescu Laurențiu PD-L DA
11. Movilă Petru PD-L NU
12. Petrea Constantin PD-L DA
13. Străchinaru Petre PD-L DA
14. Tabără Valeriu PD-L DA
15. Văsioiu Horia PD-L DA
1. Bónis István UDMR -
2. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
3. Lakatos Petru UDMR -
4. Sóki Béla UDMR NU
5. Tamás Sándor UDMR -
6. Varga Attila UDMR DA
1. Călian Petru PC DA
2. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
3. Florea Damian PC NU
1. Amet Aledin Minoritati DA
1. Andreica Romică - Abținere
2. Manta Pantelimon - NU
3. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
4. Momanu Corneliu - -
5. Ovidenie Costel - DA
6. Stoica Ion - DA
7. Știrbeț Cornel - Abținere
8. Zaharia Claudius Mihail - Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 4 decembrie 2021, 18:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro