Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:07 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:07

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.1
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:70 15 15 7 15 6 3 1 8
- voturi pentru (DA):39 14 - 6 11 2 2 1 3
- voturi împotrivă (NU):20 1 15 - 1 1 1 - 1
- abțineri:6 - - 1 2 - - - 3
- nu au votat:5 - - - 1 3 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Bónis István UDMR -
2. Grigore Dan PD-L -
3. Lakatos Petru UDMR -
4. Momanu Corneliu - -
5. Tamás Sándor UDMR -
1. Andreica Romică - Abținere
2. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
3. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
4. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
5. Știrbeț Cornel - Abținere
6. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
1. Amet Aledin Minoritati DA
2. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
3. Brînză William Gabriel PD-L DA
4. Buda Daniel PD-L DA
5. Călian Petru PC DA
6. Cindrea Ioan PSD DA
7. Diaconescu Marin PRM DA
8. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
9. Dumitriu Mihai PSD DA
10. Dușa Mircea PSD DA
11. Duțu Stelian PD-L DA
12. Furo Iuliu Ioan PRM DA
13. Găleteanu Monalisa PSD DA
14. Gubandru Aurel PSD DA
15. Igaș Traian Constantin PD-L DA
16. Iordache Florin PSD DA
17. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
18. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
19. Macaleți Costică PSD DA
20. Mircea Costache PRM DA
21. Mironescu Laurențiu PD-L DA
22. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
23. Moisoiu Adrian PRM DA
24. Nassar Rodica PSD DA
25. Ovidenie Costel - DA
26. Petrea Constantin PD-L DA
27. Pușcaș Vasile PSD DA
28. Rus Ioan Aurel PRM DA
29. Sasu Ion PSD DA
30. Stoica Ion - DA
31. Străchinaru Petre PD-L DA
32. Tabără Valeriu PD-L DA
33. Timar Liviu PSD DA
34. Toma Florentina Marilena PSD DA
35. Varga Attila UDMR DA
36. Vasile Aurelia PSD DA
37. Văsioiu Horia PD-L DA
38. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
39. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Chiper Gheorghe PSD NU
3. Dragomir Gheorghe PNL NU
4. Florea Damian PC NU
5. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
6. Gabor Gheorghe PNL NU
7. Gerea Andrei Dominic PNL NU
8. Gheorghe Valeriu PNL NU
9. Hoban Ioan PNL NU
10. Manta Pantelimon - NU
11. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
12. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
13. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
14. Movilă Petru PD-L NU
15. Olteanu Bogdan PNL NU
16. Pușcă Mircea Valer PNL NU
17. Sóki Béla UDMR NU
18. Strungă Emil PNL NU
19. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
20. Ursărescu Dorinel PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 9 decembrie 2021, 9:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro