Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:09 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:09

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.8
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:83 19 16 7 17 12 3 1 8
- voturi pentru (DA):57 19 1 7 15 8 2 1 4
- voturi împotrivă (NU):16 - 14 - 1 1 - - -
- abțineri:8 - - - 1 3 - - 4
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Florea Damian PC -
2. Gheorghe Valeriu PNL -
1. Andreica Romică - Abținere
2. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
3. Kerekes Károly UDMR Abținere
4. Lakatos Petru UDMR Abținere
5. Momanu Corneliu - Abținere
6. Știrbeț Cornel - Abținere
7. Varga Attila UDMR Abținere
8. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amet Aledin Minoritati DA
3. Antal Árpád-András UDMR DA
4. Băeșu George PSD DA
5. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
6. Bónis István UDMR DA
7. Buciu Angela PRM DA
8. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
9. Călian Petru PC DA
10. Chiper Gheorghe PSD DA
11. Diaconescu Marin PRM DA
12. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
13. Dumitriu Mihai PSD DA
14. Duțu Stelian PD-L DA
15. Erdei Dolóczki István UDMR DA
16. Furo Iuliu Ioan PRM DA
17. Găleteanu Monalisa PSD DA
18. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
19. Grigore Dan PD-L DA
20. Gubandru Aurel PSD DA
21. Igaș Traian Constantin PD-L DA
22. Iordache Florin PSD DA
23. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
24. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
25. Liga Dănuț PD-L DA
26. Macaleți Costică PSD DA
27. Manta Pantelimon - DA
28. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
29. Máté András-Levente UDMR DA
30. Meir Nati PD-L DA
31. Mircea Costache PRM DA
32. Mironescu Laurențiu PD-L DA
33. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
34. Moisoiu Adrian PRM DA
35. Munteanu Ioan PSD DA
36. Nassar Rodica PSD DA
37. Nosa Iuliu PSD DA
38. Ovidenie Costel - DA
39. Petrea Constantin PD-L DA
40. Pușcaș Vasile PSD DA
41. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
42. Rus Ioan Aurel PRM DA
43. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
44. Sasu Ion PSD DA
45. Seres Dénes UDMR DA
46. Stoica Ion - DA
47. Străchinaru Petre PD-L DA
48. Strungă Emil PNL DA
49. Tabără Valeriu PD-L DA
50. Tamás Sándor UDMR DA
51. Timar Liviu PSD DA
52. Toma Florentina Marilena PSD DA
53. Vasile Aurelia PSD DA
54. Vlădoiu Aurel PSD DA
55. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
56. Zegrean Augustin PD-L DA
57. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
3. Dragomir Gheorghe PNL NU
4. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
5. Gabor Gheorghe PNL NU
6. Gerea Andrei Dominic PNL NU
7. Hoban Ioan PNL NU
8. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
9. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
10. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
11. Movilă Petru PD-L NU
12. Olteanu Bogdan PNL NU
13. Pușcă Mircea Valer PNL NU
14. Sóki Béla UDMR NU
15. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
16. Ursărescu Dorinel PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 7 decembrie 2021, 8:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro