Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:09
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:09

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.8
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:83 19 16 7 17 12 3 1 8
- voturi pentru (DA):57 19 1 7 15 8 2 1 4
- voturi împotrivă (NU):16 - 14 - 1 1 - - -
- abțineri:8 - - - 1 3 - - 4
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andreica Romică - Abținere
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Băeșu George PSD DA
7. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
8. Bónis István UDMR DA
9. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
10. Buciu Angela PRM DA
11. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
12. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
13. Călian Petru PC DA
14. Chiper Gheorghe PSD DA
15. Diaconescu Marin PRM DA
16. Dragomir Gheorghe PNL NU
17. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
18. Dumitriu Mihai PSD DA
19. Duțu Stelian PD-L DA
20. Erdei Dolóczki István UDMR DA
21. Florea Damian PC -
22. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
23. Furo Iuliu Ioan PRM DA
24. Gabor Gheorghe PNL NU
25. Găleteanu Monalisa PSD DA
26. Gerea Andrei Dominic PNL NU
27. Gheorghe Valeriu PNL -
28. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
29. Grigore Dan PD-L DA
30. Gubandru Aurel PSD DA
31. Hoban Ioan PNL NU
32. Igaș Traian Constantin PD-L DA
33. Iordache Florin PSD DA
34. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
35. Kerekes Károly UDMR Abținere
36. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
37. Lakatos Petru UDMR Abținere
38. Liga Dănuț PD-L DA
39. Macaleți Costică PSD DA
40. Manta Pantelimon - DA
41. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
42. Máté András-Levente UDMR DA
43. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
44. Meir Nati PD-L DA
45. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
46. Mircea Costache PRM DA
47. Mironescu Laurențiu PD-L DA
48. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
49. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
50. Moisoiu Adrian PRM DA
51. Momanu Corneliu - Abținere
52. Movilă Petru PD-L NU
53. Munteanu Ioan PSD DA
54. Nassar Rodica PSD DA
55. Nosa Iuliu PSD DA
56. Olteanu Bogdan PNL NU
57. Ovidenie Costel - DA
58. Petrea Constantin PD-L DA
59. Pușcaș Vasile PSD DA
60. Pușcă Mircea Valer PNL NU
61. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
62. Rus Ioan Aurel PRM DA
63. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
64. Sasu Ion PSD DA
65. Seres Dénes UDMR DA
66. Sóki Béla UDMR NU
67. Stoica Ion - DA
68. Străchinaru Petre PD-L DA
69. Strungă Emil PNL DA
70. Știrbeț Cornel - Abținere
71. Tabără Valeriu PD-L DA
72. Tamás Sándor UDMR DA
73. Timar Liviu PSD DA
74. Toma Florentina Marilena PSD DA
75. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
76. Ursărescu Dorinel PNL NU
77. Varga Attila UDMR Abținere
78. Vasile Aurelia PSD DA
79. Vlădoiu Aurel PSD DA
80. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
81. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
82. Zegrean Augustin PD-L DA
83. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA