Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:10 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:10

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.12
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:88 21 16 8 19 12 3 1 8
- voturi pentru (DA):63 21 - 8 17 9 3 1 4
- voturi împotrivă (NU):18 - 16 - 1 1 - - -
- abțineri:7 - - - 1 2 - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Băeșu George PSD DA
2. Chiper Gheorghe PSD DA
3. Cindrea Ioan PSD DA
4. Dumitriu Mihai PSD DA
5. Dușa Mircea PSD DA
6. Găleteanu Monalisa PSD DA
7. Gubandru Aurel PSD DA
8. Iordache Florin PSD DA
9. Macaleți Costică PSD DA
10. Munteanu Ioan PSD DA
11. Nassar Rodica PSD DA
12. Nosa Iuliu PSD DA
13. Pușcaș Vasile PSD DA
14. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
15. Sasu Ion PSD DA
16. Soporan Vasile Filip PSD DA
17. Timar Liviu PSD DA
18. Toma Florentina Marilena PSD DA
19. Vasile Aurelia PSD DA
20. Vlădoiu Aurel PSD DA
21. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
3. Dragomir Gheorghe PNL NU
4. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
5. Gabor Gheorghe PNL NU
6. Gerea Andrei Dominic PNL NU
7. Gheorghe Valeriu PNL NU
8. Hoban Ioan PNL NU
9. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
10. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
11. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
12. Olteanu Bogdan PNL NU
13. Pușcă Mircea Valer PNL NU
14. Strungă Emil PNL NU
15. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
16. Ursărescu Dorinel PNL NU
1. Buciu Angela PRM DA
2. Diaconescu Marin PRM DA
3. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
4. Furo Iuliu Ioan PRM DA
5. Mircea Costache PRM DA
6. Moisoiu Adrian PRM DA
7. Rus Ioan Aurel PRM DA
8. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
1. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
2. Buda Daniel PD-L DA
3. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
4. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
5. Duțu Stelian PD-L DA
6. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
7. Grigore Dan PD-L DA
8. Igaș Traian Constantin PD-L DA
9. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
10. Liga Dănuț PD-L DA
11. Meir Nati PD-L DA
12. Mironescu Laurențiu PD-L DA
13. Movilă Petru PD-L NU
14. Petrea Constantin PD-L DA
15. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
16. Străchinaru Petre PD-L DA
17. Tabără Valeriu PD-L DA
18. Văsioiu Horia PD-L DA
19. Zegrean Augustin PD-L DA
1. Antal Árpád-András UDMR DA
2. Bónis István UDMR DA
3. Erdei Dolóczki István UDMR DA
4. Kerekes Károly UDMR DA
5. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
6. Lakatos Petru UDMR Abținere
7. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
8. Máté András-Levente UDMR DA
9. Seres Dénes UDMR DA
10. Sóki Béla UDMR NU
11. Tamás Sándor UDMR DA
12. Varga Attila UDMR Abținere
1. Călian Petru PC DA
2. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
3. Florea Damian PC DA
1. Amet Aledin Minoritati DA
1. Andreica Romică - Abținere
2. Manta Pantelimon - DA
3. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
4. Momanu Corneliu - Abținere
5. Ovidenie Costel - DA
6. Stoica Ion - DA
7. Știrbeț Cornel - Abținere
8. Zaharia Claudius Mihail - Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 5 decembrie 2021, 16:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro