Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:10 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:10

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.12
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:88 21 16 8 19 12 3 1 8
- voturi pentru (DA):63 21 - 8 17 9 3 1 4
- voturi împotrivă (NU):18 - 16 - 1 1 - - -
- abțineri:7 - - - 1 2 - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andreica Romică - Abținere
2. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
3. Lakatos Petru UDMR Abținere
4. Momanu Corneliu - Abținere
5. Știrbeț Cornel - Abținere
6. Varga Attila UDMR Abținere
7. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
1. Amet Aledin Minoritati DA
2. Antal Árpád-András UDMR DA
3. Băeșu George PSD DA
4. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
5. Bónis István UDMR DA
6. Buciu Angela PRM DA
7. Buda Daniel PD-L DA
8. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
9. Călian Petru PC DA
10. Chiper Gheorghe PSD DA
11. Cindrea Ioan PSD DA
12. Diaconescu Marin PRM DA
13. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
14. Dumitriu Mihai PSD DA
15. Dușa Mircea PSD DA
16. Duțu Stelian PD-L DA
17. Erdei Dolóczki István UDMR DA
18. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
19. Florea Damian PC DA
20. Furo Iuliu Ioan PRM DA
21. Găleteanu Monalisa PSD DA
22. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
23. Grigore Dan PD-L DA
24. Gubandru Aurel PSD DA
25. Igaș Traian Constantin PD-L DA
26. Iordache Florin PSD DA
27. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
28. Kerekes Károly UDMR DA
29. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
30. Liga Dănuț PD-L DA
31. Macaleți Costică PSD DA
32. Manta Pantelimon - DA
33. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
34. Máté András-Levente UDMR DA
35. Meir Nati PD-L DA
36. Mircea Costache PRM DA
37. Mironescu Laurențiu PD-L DA
38. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
39. Moisoiu Adrian PRM DA
40. Munteanu Ioan PSD DA
41. Nassar Rodica PSD DA
42. Nosa Iuliu PSD DA
43. Ovidenie Costel - DA
44. Petrea Constantin PD-L DA
45. Pușcaș Vasile PSD DA
46. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
47. Rus Ioan Aurel PRM DA
48. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
49. Sasu Ion PSD DA
50. Seres Dénes UDMR DA
51. Soporan Vasile Filip PSD DA
52. Stoica Ion - DA
53. Străchinaru Petre PD-L DA
54. Tabără Valeriu PD-L DA
55. Tamás Sándor UDMR DA
56. Timar Liviu PSD DA
57. Toma Florentina Marilena PSD DA
58. Vasile Aurelia PSD DA
59. Văsioiu Horia PD-L DA
60. Vlădoiu Aurel PSD DA
61. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
62. Zegrean Augustin PD-L DA
63. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
3. Dragomir Gheorghe PNL NU
4. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
5. Gabor Gheorghe PNL NU
6. Gerea Andrei Dominic PNL NU
7. Gheorghe Valeriu PNL NU
8. Hoban Ioan PNL NU
9. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
10. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
11. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
12. Movilă Petru PD-L NU
13. Olteanu Bogdan PNL NU
14. Pușcă Mircea Valer PNL NU
15. Sóki Béla UDMR NU
16. Strungă Emil PNL NU
17. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
18. Ursărescu Dorinel PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 4 decembrie 2021, 3:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro