Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:10
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:10

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.12
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:88 21 16 8 19 12 3 1 8
- voturi pentru (DA):63 21 - 8 17 9 3 1 4
- voturi împotrivă (NU):18 - 16 - 1 1 - - -
- abțineri:7 - - - 1 2 - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Amet Aledin Minoritati DA
3. Andreica Romică - Abținere
4. Antal Árpád-András UDMR DA
5. Băeșu George PSD DA
6. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
7. Bónis István UDMR DA
8. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
9. Buciu Angela PRM DA
10. Buda Daniel PD-L DA
11. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
12. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
13. Călian Petru PC DA
14. Chiper Gheorghe PSD DA
15. Cindrea Ioan PSD DA
16. Diaconescu Marin PRM DA
17. Dragomir Gheorghe PNL NU
18. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
19. Dumitriu Mihai PSD DA
20. Dușa Mircea PSD DA
21. Duțu Stelian PD-L DA
22. Erdei Dolóczki István UDMR DA
23. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
24. Florea Damian PC DA
25. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
26. Furo Iuliu Ioan PRM DA
27. Gabor Gheorghe PNL NU
28. Găleteanu Monalisa PSD DA
29. Gerea Andrei Dominic PNL NU
30. Gheorghe Valeriu PNL NU
31. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
32. Grigore Dan PD-L DA
33. Gubandru Aurel PSD DA
34. Hoban Ioan PNL NU
35. Igaș Traian Constantin PD-L DA
36. Iordache Florin PSD DA
37. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
38. Kerekes Károly UDMR DA
39. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
40. Lakatos Petru UDMR Abținere
41. Liga Dănuț PD-L DA
42. Macaleți Costică PSD DA
43. Manta Pantelimon - DA
44. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
45. Máté András-Levente UDMR DA
46. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
47. Meir Nati PD-L DA
48. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
49. Mircea Costache PRM DA
50. Mironescu Laurențiu PD-L DA
51. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
52. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
53. Moisoiu Adrian PRM DA
54. Momanu Corneliu - Abținere
55. Movilă Petru PD-L NU
56. Munteanu Ioan PSD DA
57. Nassar Rodica PSD DA
58. Nosa Iuliu PSD DA
59. Olteanu Bogdan PNL NU
60. Ovidenie Costel - DA
61. Petrea Constantin PD-L DA
62. Pușcaș Vasile PSD DA
63. Pușcă Mircea Valer PNL NU
64. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
65. Rus Ioan Aurel PRM DA
66. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
67. Sasu Ion PSD DA
68. Seres Dénes UDMR DA
69. Sóki Béla UDMR NU
70. Soporan Vasile Filip PSD DA
71. Stoica Ion - DA
72. Străchinaru Petre PD-L DA
73. Strungă Emil PNL NU
74. Știrbeț Cornel - Abținere
75. Tabără Valeriu PD-L DA
76. Tamás Sándor UDMR DA
77. Timar Liviu PSD DA
78. Toma Florentina Marilena PSD DA
79. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
80. Ursărescu Dorinel PNL NU
81. Varga Attila UDMR Abținere
82. Vasile Aurelia PSD DA
83. Văsioiu Horia PD-L DA
84. Vlădoiu Aurel PSD DA
85. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
86. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
87. Zegrean Augustin PD-L DA
88. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA