Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:10 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:10

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.13
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:85 20 16 8 16 13 3 1 8
- voturi pentru (DA):61 20 - 7 15 11 3 1 4
- voturi împotrivă (NU):17 - 16 - - 1 - - -
- abțineri:7 - - 1 1 1 - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
2. Zegrean Augustin PD-L DA
3. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
4. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
5. Vlădoiu Aurel PSD DA
6. Văsioiu Horia PD-L DA
7. Vasile Aurelia PSD DA
8. Varga Attila UDMR DA
9. Ursărescu Dorinel PNL NU
10. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
11. Toma Florentina Marilena PSD DA
12. Timar Liviu PSD DA
13. Tamás Sándor UDMR DA
14. Știrbeț Cornel - Abținere
15. Strungă Emil PNL NU
16. Străchinaru Petre PD-L DA
17. Stoica Ion - DA
18. Soporan Vasile Filip PSD DA
19. Sóki Béla UDMR NU
20. Seres Dénes UDMR DA
21. Sasu Ion PSD DA
22. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
23. Rus Ioan Aurel PRM DA
24. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
25. Pușcă Mircea Valer PNL NU
26. Pușcaș Vasile PSD DA
27. Petrea Constantin PD-L DA
28. Ovidenie Costel - DA
29. Olteanu Bogdan PNL NU
30. Nosa Iuliu PSD DA
31. Nassar Rodica PSD DA
32. Munteanu Ioan PSD DA
33. Momanu Corneliu - Abținere
34. Moisoiu Adrian PRM DA
35. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
36. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
37. Mironescu Laurențiu PD-L DA
38. Mircea Costache PRM DA
39. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
40. Meir Nati PD-L DA
41. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
42. Máté András-Levente UDMR DA
43. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
44. Manta Pantelimon - DA
45. Macaleți Costică PSD DA
46. Liga Dănuț PD-L DA
47. Lakatos Petru UDMR Abținere
48. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
49. Kerekes Károly UDMR DA
50. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
51. Iordache Florin PSD DA
52. Igaș Traian Constantin PD-L DA
53. Hoban Ioan PNL NU
54. Gubandru Aurel PSD DA
55. Grigore Dan PD-L DA
56. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
57. Gheorghe Valeriu PNL NU
58. Gerea Andrei Dominic PNL NU
59. Găleteanu Monalisa PSD DA
60. Gabor Gheorghe PNL NU
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
63. Florea Damian PC DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Dușa Mircea PSD DA
67. Dumitriu Mihai PSD DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
69. Dragomir Gheorghe PNL NU
70. Diaconescu Marin PRM DA
71. Cindrea Ioan PSD DA
72. Chiper Gheorghe PSD DA
73. Călian Petru PC DA
74. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
75. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
76. Buda Daniel PD-L DA
77. Buciu Angela PRM Abținere
78. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
79. Bónis István UDMR DA
80. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
81. Asztalos Ferenc UDMR DA
82. Antal Árpád-András UDMR DA
83. Andreica Romică - Abținere
84. Amet Aledin Minoritati DA
85. Almăjanu Marin PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 2 decembrie 2021, 3:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro